Před létem jsme se věnovali tématu kožní mykóza na pokožce nohou. Toto houževnaté onemocnění bohužel není  jen sezónní záležitost. S původci onemocnění se potkáte nejen  v létě u bazénu, ale také nyní třeba v šatnách a sprchách fitness centra. Mykóza potřebuje pro své příznivé bujení vlhko a teplo. Proto se jí velmi dobře daří v uzavřené obuvi Pokud jste se nakazili kožní mykózou, zpočátku si jí nemusíte ani  všimnout.

feets

Jedná se o onemocnění pokožky, které se zpočátku hlásí jen občasným svěděním a jemný šupinatěním, později  pak jsou již viditelné typickými příznaky – zarudnutí, otok, silné svědění, občas i zápach a mokvání. Při aktuálním počasí, kdy už nenosíme otevřené boty, které větrají, vytváříte v uzavřených botách ideální prostředí pro růst a šíření mykózy.

Pokožka na nohou se více potí – uzavřené prostředí bot neumožňuje pokožce dýchat a vytváří uzavřené mikroklima. Zadržuje vlhkost. Tím, že nosíme většinou ponožky z umělých vláken, míru pocení ještě zvyšujeme. Většina z nás se navíc přes den v práci nepřezouvá. Pak se není co divit, že se nohy „zapaří“.

Nejen že se nohy potí, ve vlhku se rozkládají bakterie, které způsobují klasický známý zápach, ale také se může na nohou množit plíseň. Proto je nutné si často dát pozor na pokožku nohou – pozornost vyžaduje zejména prostor mezi prsty a spodní část nohy.

Nohy jsou v uzavřených botách v ideálním prostoru pro zvýšené pocení, zápach a také pro růst plísní

Proč se vlastně nohy tolik potí a následně páchnou?

Pokožka na chodidlech má největší počet potních žláz v těle. Každá ploska nohy může „vypotit“ až půl litru potu denně. Když je obujete do neprodyšných ponožek nebo ponožek z umělých vláken (i do tzv. „silonek“) a bot z umělé kůže, která nedýchá a kde nemá vlhkost kam unikat. Díky bakteriím, které žijí na našem těle, se začne pot rozkládat, a to způsobuje ono  zapáchání. Uzavřením nohou do bot si vlastně vyrábíme takovou malou továrnu na pach a na pěstování plísní.

Jak se zbavit tohoto nepříjemného onemocnění? Mykózy je nutné ihned léčit

Pokud se plíseň nohou neléčí, šíří se dál a po určité době dochází i k napadení nehtů. Léčba mykózy na nehtech je pak mnohem složitější a dlouhodobější. Vyplatí se tedy začít s léčením ihned, jak spatříte její příznaky.

Jak vyléčit mykózu nohou? Spolehněte se na prověřený přípravek Canespor 1x denně, který má výhodu v aplikaci: Stačí jej aplikovat jen 1x denně! Můžete si vybrat ze dvou variant, což je krém nebo roztok.

Canespor 1x denně krém

CanesporCanespor 1x denně krém je účinné širokospektré antimykotikum s účinnou látkou bifonazol, která brání rozmnožování mikroorganismů a usmrcuje původce kožní mykózy. Canespor 1x denně krém je jemný, nemastný bílý krém bez zápachu, který se snadno vstřebává do postižené kůže. Velká výhoda přípravku Canespor 1x denně krém je jeho aplikace jen 1x denně, a to těsně před spaním po dobu 2-4 týdnů.

Kdy použít Canespor 1x denně krém:

 • Vhodný k léčbě kožní mykózy nohou, zvláště mezi prsty.
 • Vhodný pro suchou a šupící se kůži.
 • Vhodný také k doléčení plísně nehtů.

Léčba Canesporem 1x denně krémem:

 • Maže se jen 1x denně, před spaním.
 • Aplikuje se tenká vrstva na postiženou plochu s malým přesahem do zdravých částí kůže.
 • Délka léčby závisí na stupni postižení, ale obvyklá doba léčby je 2-4 týdny.

Canespor 1x denně roztok

CanesporCanespor 1x denně roztok je účinné širokospektré antimykotikum s účinnou látkou bifonazol, která brání rozmnožování mikroorganismů a usmrcuje původce kožní mykózy. Canespor 1x denně roztok je čirá, téměř bezbarvá tekutina. Svou lékovou formou je vhodný k aplikaci do míst, kde by aplikace krému byla komplikovaná - například do vlasů, ochlupených částí těla a do meziprstních prostor s projevy mokvání. Velká výhoda přípravku Canespor 1x denně roztok je jeho aplikace jen 1x denně, a to těsně před spaním po dobu 2-4 týdnů.

roztok

Kdy použít Canespor 1x denně roztok:

 • Vhodný k aplikaci do vlasů, ochlupených částí těla a meziprstních prostor.
 • Vhodný pro mokvající ložiska.
 • Vhodný také k doléčení plísně nehtů.

Léčba Canesporem 1x denně roztokem:

 • Aplikuje se jen 1x denně, před spaním.
 • Přibližně 3 kapky postačí k ošetření plochy velikosti dlaně ruky a jemně se vetře do postiženého místa.
 • Délka léčby závisí na stupni postižení, ale obvyklá doba léčby je 2-4 týdny.

Více na www.canespor.cz

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canespor 1x denně krém a roztok jsou léky k vnějšímu použití. Obsahují účinnou látku bifonazol.

Reklama