Novinky

Úžasná výstava fotek

O předčasně narozených dětech už jsem mnohé četla i slyšela. Ale ještě nikdy jsem neviděla tolik zajímavých fotek, na kterých by byly. Až do minulého pátku.

V pátek jsem navštívila zajímavou výstavu fotografií předčasně narozených dětí. Jmenuje se „Ich svet“ a je k vidění až do 17. března v Galerii v Harfě v Praze 9. Autorem fotek je MUDr. Peter Krcho PhD., přednosta kliniky neonatologie v Košicích. Fotografie předčasně narozených dětí ukazují výjimečné možnosti dnešní medicíny i křehkost miminek. Na fotkách jsou hlavně miminka, jejichž porodní váha bývá často nižší než jeden kilogram.

Přednosta Kliniky neonatologie Dětské fakultní nemocnice v Košicích MUDr. Peter Krcho, PhD se záchraně předčasně narozených dětí věnuje řadu let a toto poslání spojil i se svým velkým koníčkem, fotografováním. „Na fotografiích jsou zachycena krátká životní období dětí v ohrožení, v první minutě, v první hodině a v prvních týdnech a měsících jejich života. Smyslem výstavy je upozornit veřejnost na péči o předčasně narozené děti a na existenci nemocničních oddělení, která zachraňují jejich životy a proto potřebují podporu státu i široké veřejnosti, jednoduše nás všech,“ říká autor fotografií MUDr. Peter Krcho, PhD. Ten spolupracuje také s Českou neonatologickou společností a jejím předsedou Prof. MUDr. Richardem Plavkem, CSc.

Více se dozvíte později, chystám se o tomto tématu ještě napsat.

rd

   
18.02.2013 - Redakční novinky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [4] rendac [*]

  úžasná fotka Sml22

  superkarma: 0 25.02.2013, 08:35:13
 2. [3] marienka-m1 [*]

  Obdivuji lidičky, co se podílí na péči o takto malé broučky, klobouk dolů Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 19.02.2013, 13:58:59
 3. [2] iřka [*]

  Tak tyto miminka vypiplat,to je opravdu velký zázrak.Sml16

  superkarma: 0 18.02.2013, 10:00:21
 4. [1] lidicka [*]

  Moje dcera měla  1,5 kg když se narodila. Škoda, že tenkrát nebyly digitální foťáky, ani videokamery, já si však ten pohled na ni v inkubátoru budu pamatovat navždy...Sml22

  superkarma: 1 18.02.2013, 09:21:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme