Bulvár

Už zase zařve Český lev

Celý večer bude tentokrát svěřen držiteli hned dvou Lvů – Janu Budařovi. Ten je v poslední době na vrcholu žádanosti jak u diváků, tak u filmových tvůrců, takže se dá říci, že je to člověk na správném místě. A ruku na srdce – horší než poslední ročníky to stejně být nemůže.

Scénář k večeru píše Jan Budař společně s Petrem Vachlerem a Janem Stehlíkem. Jsou na to celkem tři – nezbude než doufat, že to neproběhne podle přísloví dva kuchaři, jeden host - nikdo neměl dost... Host jsou v tomto případě diváci a kuchaři jsou dokonce tři.

Přesto scenáristé slibují novou koncepci a večer zpívajících herců (Langmajer, Krajčo i Budař). Nechejme se překvapit!

Předně nepůjde jen o nominace, ale bude se i vyhlašovat. Začne se hned pěkně zostra a bude vyhlášena cena generálního partnera – Cena Magnesie za nejlepší zahraniční film. Filmů jsou ročně stovky, takže porota má z čeho vybírat a nelze odhadnout, který z filmů bude vybrán.

Následovat budou vyhlášení dalších soutěží nespadajících pod Českého lva, ale souvisejících s filmem, takže se snad diváci nebudou nudit u vyhlášení soutěží Nejlepší filmový plakát (ČFTA), Cena čtenářů časopisu Premiere (nejoblíbenější divácký film roku) a Cena filmových kritiků (tady se dozvíme, co se líbilo Spáčilové, Baldýnskému, Fukovi a Hejdové).

Pak už půjde do tuhého – tedy Budař přistoupí k nominacím. Pokud chcete mít ve věcech pořádek, zde je podrobný zasedací pořádek. Tedy program:

 

 

FILM - za nejlepší český film
REŽIE - za nejlepší režii
SCÉNÁŘ - za nejlepší scénář
KAMERA - za nejlepší kameru
HUDBA - za nejlepší původní filmovou hudbu
STŘIH - za nejlepší střih
ZVUK - za nejlepší zvuk /partnerem kategorie je Frekvence 1/
VÝTVARNÝ POČIN - za nejlepší výtvarný přínos 
HERECTVÍ     
za nejlepší výkon herce v hlavní roli
za nejlepší výkon herce ve vedlejší roli       
za nejlepší výkon herečky v hlavní roli
za nejlepší výkon herečky ve vedlejší roli

Nejdůležitější česká filmová událost se pochopitelně neobejde bez partnerů. Generálního jsme už jmenovali, za zmínku ale stojí i hlavní partner – Lesy České republiky. Snad jim po nedávné katastrofě zbudou nějaké peníze na sponzorování (třeba dodají aspoň něco na zátop). Nejsympatičtěji se ale jeví třikráte destilovaná irská whisky Jameson, kterou můžete znát i ze stránek magazínu Žena-in. Je vidět, že Čeští lvi vědí, co je pro ně dobré. A teď něco o irské whiskey Jameson, díky které letos mohou Čeští lvi opět zařvat!

Jameson Irish Whiskey
Pátrání po historii nejprodávanější irské whiskey nás zavede do dublinské Bow Street, za Johnem Jamesonem, který začal dějiny této whiskey psát v roce 1780. Určitě stojí za zmínku, že John Jameson byl pradědečkem Guglielma Marconiho, vynálezce bezdrátové radiotelegrafie. Ale zpátky k irské whiskey. Až do roku 1968 se prodávala výhradně v soudcích. Teprve poté se dostala k zákazníkům v láhvích s charakteristickou rudou pečetí.

Vůně této whiskey je velmi čistá, se zřetelnými stopami sherry a s doteky medového marcipánu, které připomínají charakter ovocného koláče. V chuti se vyznačuje skvěle vyváženou nasládlostí a suchostí po sherry. Teprve ve finiši se prosazuje stopa obilí, ale velmi jemně. Výsledkem je dlouhý dozvuk sherry a ječmene.

Základ whiskey Jameson tvoří prvotřídní irské suroviny – voda, slad a ječmen, který se dodnes suší v uzavřených pecích, aby se ve finální chuti neobjevila ani stopa kouře. Následuje trojnásobná destilace tradičními měděnými destilačními přístroji a výjimečně pomalý, 7letý proces zrání v dubových sudech.

Vše o kvalitní irské whiskey Jameson se dozvíte na stránkách  www.jameson.cz .

Příjemný večer s kulturou a irskou whiskey Jameson!


 

   
08.02.2007 - Kultura - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Suzanne [*]

  Budaře jsem zažila jako moderátora na hudebním festivalu. ....................................................

  superkarma: 0 08.02.2007, 20:53:24
 2. avatar
  [6] evadolezalova [*]

  to je furt nějakejch cen . Mám pocit, že je to už přehnaný

  superkarma: 0 08.02.2007, 13:53:41
 3. avatar
  [5] lilithheta [*]

  Už mi ta různá ocenění a galavečery lezou krkem. Chápu klasického Českého lva, a když ho uváděl Dušek sám, tak jsem se i bavila ... Ale dávat přenos (nebo záznam) z nominace, kdy se natočí 5a1/2 filmu za rok Krajně mi to připomíná Anno.

  superkarma: 0 08.02.2007, 09:49:24
 4. avatar
  [4] Hanula [*]

  Těším se na Lva i na Thalii.

  superkarma: 0 08.02.2007, 09:19:12
 5. avatar
  [3] Z cluster [*]

  Nyotaimori: Uvážíme li hmotnost té ceny a následnou kinetickou energii takovéhoto projektilu tak si troufám tvrdit že ze "štastných výherců" nezbude ani "mastnej flek" :D.

  superkarma: 0 08.02.2007, 09:14:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme