Zdraví

Už zase vidím!


Trpíte krátkozrakostí? Musíte nosit nenáviděné brýle? Trápí vás tento problém? Vaším řešením může být laserová operace… Seznamte se se zkušeností naší spolupracovnice.

Díky spolupráci Ženy-in s oční klinikou Lexum, jsme požádali spolupracovnici redakce, aby nám popsala zákrok, který na této oční klinice prožila. Trpěla krátkozrakostí a podstoupila laserovou operaci, která jí těchto problémů během několika hodin zbavila. A výsledek? Nadšení, štěstí a hlavně – dobrý zrak!

Poprosili jsme tedy Zuzanu Sommerovou, spolupracující redaktorku, aby nám napsala své zkušenosti, důvody, které jí k operaci vedly, a výsledné zhodnocení. Zde si můžete přečíst, jak to dnes „vidí“.

Na začátek musím napsat své upřímné přiznání. Byla jsem hloupá. Ale prozřela jsem a dala na rady „chytřejších“ a zkušenějších a odoperovaných. Škoda, že jsem se tak nerozhodla před deseti roky. Mohla jsem mít pestřejší, ale i bezpečnější život. A hlavně klid. Klid od „brejlí“.

Od dětství trpím krátkozrakostí. Zrak se mi ještě více zhoršil asi v deseti letech, kdy jsem prodělala spálu, její komplikovaný průběh ze mě udělal „brejlouna“. A jak šel čas, a počet dioptrií se zvyšoval, tak se z „brejlouna“ stal i „slepejš“.
Nikdy jsem se totiž s nošením brýlí psychicky nevyrovnala. Brýle pro mě vždy byly a jsou handicapem. Přestože znám spoustu lidí, kterým vysloveně sluší, sama jsem ten pocit nikdy neměla. A tak jsem je nosila pouze tehdy a tam, kdy a kde to bylo absolutně nezbytné. Při počtu pěti dioptrií, na kterých se vada ustálila, to přinášelo nezapomenutelné, někdy humorné, jindy spíše tragikomické historky.

K těm méně humorným patřilo třeba to, že si mnoho lidí myslelo, jak jsem nafoukaná, když nezdravím a dělám, že je nevidím. Kdyby tak věděli, kde byla pravda! Já jsem je prostě neviděla. Stejně jako jsem neviděla číslo tramvaje, dokud u mě nezastavila. Občas jsem si ani nekoupila rohlík, pokud jsem si nenasadila brýle.

K těm humorným, které se tradují mezi mými přáteli, patří scénka, kdy jsem hystericky křičela na svého syna, který téměř  neuměl plavat a pohyboval se uprostřed hlubokého bazénu. Jaké bylo mé překvapení, když vystresované dítě připlavalo ke břehu – a nebyl to on!

Tak jsem se po mnohaletém nošení ,,oblíbených“ brýlí rozhodla k radikálnímu řešení – operaci. Vybrala jsem si k ní kliniku Lexum.

Vzhledem k tomu, že je v Praze několik klinik, které zákrok provádějí, a to za zhruba stejných podmínek, provedla jsem podrobný průzkum u svých známých, kteří zákrok již absolvovali. S podmínkami na klinikách byli v zásadě spokojeni, a tak rozhodujícím faktorem byl vysoký počet těch, kteří zákrok absolvovali právě na klinice Lexum.

Pozorně jsem studovala webové stránky kliniky www.lexum.cz (mimochodem velmi dobře zpracované – najdete zde všechno – od kontaktů až po podrobný popis jednotlivých operací). Telefonicky jsem si domluvila vyšetření, které mělo prokázat, zda je pro mě tato operace vůbec vhodná. Toto vstupní vyšetření stojí 1700,- korun, které vám v případě, že operaci absolvujete, odečtou z celkové částky.

Základní pokyny před vstupní prohlídkou jsou pouze dva. Za prvé - nepřijet jako řidič. Oči se kvůli vyšetření „rozkapávají“ a vidění je potom rozostřené. Pro mě osobně, jak jistě pochopíte, byl náročnější druhý pokyn – přijet odlíčená.

Prvním zdánlivě nemilým překvapením byl velký počet lidí v čekárně. Po zkušenostech s českým zdravotnictvím mi proběhla hlavou představa „úžasně stráveného dne“.

Měla jsem však zbytečné obavy. Hned po příchodu se mě ujala sestřička a vše běželo jako po drátku. Šest vyšetření na sebe navazovalo, probíhalo jedno po druhém s minimálními prostoji. Celé to trvalo asi dvě hodiny, ovšem čas strávený bezúčelně v čekárně byl minimální.

Po všech procedurách si mě k sobě vzala paní doktorka, sdělila mi jejich výsledek a navrhla mi řešení. Měla jsem dobrý pocit z toho, že způsob operace, na kterém jsme se dohodly, byl výsledkem domluvy obou stran. Paní doktorka navrhla několik způsobů řešení, já měla možnost v klidu se na všechno zeptat a zvážit různé varianty. Po této domluvě mi asistentka na recepci dala termín a první fáze akce byla za mnou.

Samotný průběh celé operace byl naprosto bezproblémový. Opět jediné omezení v tom, že nesmíte ten den řídit a musíte přijít nenamalovaná (což platí ještě minimálně pro celý další týden, kdy si kapete do očí střídavě umělé slzy a antibiotika). Při příchodu do čekárny dostanete uklidňující tabletku a sestřička vám „rozkape“ oči. Celá akce opět netrvá déle než dvě hodiny. Kdyby člověk nebyl informován, co mu vlastně dělají, ani by zákrok nenazval operací. Oči se umrtvují pouze kapkami, takže žádná injekce. Při samotné operaci byla pro mě jediným nepříjemným okamžikem chvíle, kdy vám na oko upevňují jakýsi přístroj, který drží víčka, abyste s nimi nehýbala. Zákrok trvá pouze několik minut, vstanete a jdete. A VIDÍTE! Sice trochu rozmazaně, což ale není způsobené samotnou operací, ale tím, jak vám oči „rozkapávají“.

A v den operace jsem se večer dívala na televizi – bez brýlí! Úžasné a neuvěřitelné. První týden jsou oči samozřejmě citlivější, vidění se lehce mění, ale opravdu jen nepatrně. Nyní jsem měsíc po operaci a nevyskytl se jediný problém. A jen se vrátím zpátky na začátek: Nechápu, proč jsem se x let trápila, nosila brýle, které jsem nenáviděla, a utratila za ně spolu s čočkami neuvěřitelné peníze.

   
20.06.2006 - Zdraví - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [55] Luka [*]

  Byla jsem na operaci před deseti lety taky v LEXUM, měla jsem -5dioptrií, jsem s výsledkem naprosto spokojená. Mám nula dioptrií a vše v pohodě. Viděla jsem taky hned po zákroku, jen mi to dělali ještě tou starší metodou, kdy se upravuje přímo rohovka, takže bolesti byly značné, tři dny jsem brala léky proto bolesti a na spaní. Ale šla bych do toho znovu.

  superkarma: 0 22.06.2006, 08:53:25
 2. avatar
  [54] Vivian [*]

  Šla bych hned, ale mám jen -1 dioptrii, takže by se mi to nevyplatilo... Zatím můžu fungovat bez čoček

  superkarma: 0 21.06.2006, 15:25:23
 3. avatar
  [53] Laura.xy [*]

  Na operaci jsem byla před rokem v Brně (dětská nemocnice). Bolesti v prvních dvou dnech po zákroku byly u pravého oka značné, ale opravdu to stálo za to. Levé oko docela v pohodě, přístup lékařů perfektní. Bylo poznat, že se jedná o lékaře, kteří ošetřují i děti. Cena 11500 za jedno oko, předoperační vyšetření zdarma.

  superkarma: 0 21.06.2006, 11:07:53
 4. avatar
  [52] narciska [*]

  Byla jsem pred cca 5 lety na te puvodni (myslim Lasik). Operace celkem v pohode, ale ta bolest potom...asi 2 dny...hnus fialovej. Presto jsem ale moc moc rada, ze jsem tam sla. Vidiiiiimmmmm!!! a jak!

  superkarma: 0 20.06.2006, 21:50:41
 5. avatar
  [51] *Kotě* [*]

  damanka 27: mně se manžel v brýlích líbí moc, nesmírně mu sluší , já spíš myslela, že by to pro něj bylo bez nich pohodlnější, a taky on investuje do brýlí fakt nemalé částky, aby byly pěkné a perfektně mu seděly, poslední brýle nás stály 18 tisíc , takže operace by nám výrazně ušetřila... ale nutit ho nebudu, nechce - nechce

  superkarma: 0 20.06.2006, 20:06:14
 6. avatar
  [50] ratonito [*]

  Luminar001: a ve Zlíně se ani neplatí to předoperační vyšetření

  superkarma: 0 20.06.2006, 19:33:46
 7. avatar
  [49] Daduna [*]

  Bóbika: taky bez brýlí vypadám blbě, známý říká, že jsem jak vyblitá . Nebýt to opravdu kamarád, asi mu vrazím facku .

  superkarma: 0 20.06.2006, 18:44:37
 8. [48] Luminar001 [*]

  petul 25: myslela sem to tak, ze se mi zhruba kazdy 2 roky oci tak o dioptrii zhorsi...zanedlouho mi bude 25 tak snad se to konecne ustaly
  na operaci sem chtela zhruba pred 4 lety a podle vsech dostupnych info lexum neni zadny zazrak, pry jsou i lepsi kliniky napr. ve Zline je nejaky vynikajici doktor.

  superkarma: 0 20.06.2006, 18:36:28
 9. avatar
  [47] večerníček 17 [*]

  taky jsem lezla z lůžka a viděla. První věc, co jsem viděla ostře, byla zářivka nade mnou. Super. Večer jsem už koukala na televizi, ale sluneční brýle jsem pár dní nesundala. Petul, asi jsi byla na jiným druhu.
  Jo a ještě co mě úplně nejvíc překvapilo byl vlastní obraz v zrcadle. Dlouhý roky jsem se znala jen v brejlích a když bez, tak jsem se vlastně neviděla. Jsem se málem nepoznala.

  superkarma: 0 20.06.2006, 18:11:14
 10. avatar
  [46] večerníček 17 [*]

  za týden to bude rok, co jsem na operaci byla a můžu celý článek potvrdit, kromě toho, že nelíčením jsem musela trpět dva měsíce a i potom se mi do toho moc nechtělo, protože po operaci se hrozně o oči bojím a jsem na ně silně opatrná. A překvapily mě stejné věci jako autorku, narvané všechny čekárny a chodby a rychlost všech vyšetření. Tím víc vlastní operace. Na sál si nás brali neuvěřitelnou rychlostí. Samotná operace teda pro mě nebyla až tak super, překvapilo mě, že nedokážu pár minut koukat do stejného místa. V tu chvíli to opravdu nešlo a je to dost nepříjemné, ale co by člověk pro zahození brýlý neudělal.Super byl ten plyšák, jeho funkci jsem původně nechápala, ale nevím kam jinam bych mohla tak silně zatnout nehty. Moc se mi líbí, že za svý peníze člověk dostane opravdu maximum.

  superkarma: 0 20.06.2006, 17:56:03
 11. avatar
  [45] Daduna [*]

  Bóbika: taky bez brýlí vypadám blbě, známý říká, že jsem jak vyblitá . Nebýt to opravdu kamarád, asi mu vrazím facku .

  superkarma: 0 20.06.2006, 16:46:02
 12. avatar
  [44] Daduna [*]

  damanka: to jsi teda musela zažít jako pes :o(
  Holt co člověk, to jiný případ. .... a k těm očím, třeba by jsi holt měla štěstí :O))

  superkarma: 0 20.06.2006, 16:43:33

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [40] Daduna [*]

  petul: zřejmě jsi nebyla na LASIKU, kdy se rohovka odřeže, porýpaj se ti v oku :o)) a pak rohovku zpátky zaklapnou, ale na druhé možnosti, kdy ti to dělají přímo přes rohovku. To potom bolí a oko se dává dlouho dohromady, někdy i 2 - 3 měsíce, někdy dokonce půl roku.

  Taky jsem uvažovala o operaci, ale díky internetu se dá sehnat tolik příspěvků lidí, kterým se to nepovedlo, tak mě chuť přešla. V ordinaci lékaře ti tohle nikdo neřekne. Já se dokonce setkala s lékařem, který tvrdil, že vůbec ŽÁDNÉ riziko nehrozí. A to mám dpt do dálky, na blízko i astigm. Zřejmě mu šlo jen o prašule. Mít navíc potom rozostřené vidění, v noci vidět místo jednoho světla 2 a trpět bolestmi hlavy - děkuji nechci . Raděj budu nosit brýle. Zmrvenou operaci už nikdy nikdo neopraví.
  Navíc, nikdo neví, co to udělá s očima za 15, 20, 30 let. Někde jsem četla, že se narušená rohovka může rozpadat . Tak nevím.

  Ale nebudu zase pesimista a těm, kterým to vyšlo, gratuluji

  superkarma: 0 20.06.2006, 14:13:23
 2. avatar
  [39] phoebe24 [*]

  jo, ale taky znám jednu mladou slečnu, která měla asi 8 dioptrií a teď vidí jako rys (Vinohradská nem.) Obecně si myslím, že u závažnějších vad rozhodně operace ano, ale do těch 3-4 dioptrií se to dá zvládnout jinak.

  superkarma: 0 20.06.2006, 14:05:30
 3. avatar
  [38] phoebe24 [*]

  peníze bych měla, ale taky znám jednu, které se operace nepovedla a teď vidí ještě hůř. Navíc mi brýle sluší. A taky mi už za ty roky trochu deformovaly nos do skobičky. Navíc si bez brýlí připadám jako nahá.
  Tuhle jsem o operaci mluvila s doktorkou a svěřila jsem jí svůj názor, že mě za 15 až 25 let čeká operace šedého zákalu (dědičnost je mrcha) a myslím si, že kdybych si teď nechala zkorigovat dioptrie a za pár let šla na ten zákal, tak by se to nemuselo do budoucna vůbec vyplatit. Řekla, že mám pravdu

  superkarma: 0 20.06.2006, 14:02:54
 4. avatar
  [37] arjev [*]

  Maminka dceřiného přítele byla před 8lety na operaci ve Zlíně,měla 10dioptrií a teď vidí jako rys.Operace se zdařila a Liduška je velice spokojena.Přeji všem pěkný den

  superkarma: 0 20.06.2006, 13:55:51
 5. avatar
  [36] petul [*]

  Aja: Proč ne?
  Ne, ale fakt by mě to zajímalo, jestli to tak doopravdy je To by bylo skoro jako zázrak boží - jdeš tam slepá jako patron a odcházíš s ostřížím zrakem - bez bolesti, bez léků, bez mastí a druhý den jdeš do práce jako kdyby nic
  Když si vzpomenu, jak jsem chodila 3 dny po svém vlastním bytě jako kdybych tam nikdy nebyla - po hmatu se mi špatně šlo i na záchod a zpět do postele A jak mně mamka krmila jako nemluvně Teď se tomu směju, ale bylo to hrozný, vyzkoušet si na 3 dny to, co někteří lidi prožívají celý život - absolutně nic nevidět

  superkarma: 0 20.06.2006, 13:54:10
 6. avatar
  [35] Evča [*]

  petul: děkuji

  superkarma: 0 20.06.2006, 13:48:53
 7. avatar
  [34] Aja [*]

  petul: Přece do komerčního článku nemohou napsat, že pacoš bude tři dny slepej a odkázaný na pomoc svých bližních?

  superkarma: 0 20.06.2006, 13:47:46
 8. avatar
  [33] petul [*]

  ratonito: Tak to měl tvůj kamarád tu operaci reklamovat Tehdy mi řekli, že kdyby se operace nezdařila podle očekávání, tak že jsou v ceně té 1. operace další dvě, které můžou zrak dál upravit

  superkarma: 0 20.06.2006, 13:35:16
 9. avatar
  [32] petul [*]

  damanka: To se omlouvám, to jsem přehlídla, že se jí mění dioptrie. To je potom jasný, musí být zrak "ustálený"

  superkarma: 0 20.06.2006, 13:32:39
 10. avatar
  [31] petul [*]

  Evča: Dřív jsem nosila brýle spíš do dálky, ale je pravda, že jsem neviděla ani na čtení - prostě jsem si dala brýle ráno, když jsem lezla z postele a večer jsem je na to samé místo zase odložila - bez brýlí jsem neudělala ani krok, protože jsem byla slepá jako patron
  Teď vidím naprosto bezvadně jak na blízko, tak do dálky Při kontrole po operaci mi řekli, že mám 1/2 dioptrie, což je už nic

  superkarma: 0 20.06.2006, 13:31:15
 11. avatar
  [29] ratonito [*]

  Můj kamarád byl na operaci před 2 lety, měl 4 dyoptrie a už zase vidí špatně

  Já mám každé oko jinak, 2,75 a druhé 3,5 a ještě k tomu nějaké cylindry a otočené osy tak nevím jestli bych mohla jít. Ale i tak nemám těch 30 táců

  superkarma: 0 20.06.2006, 13:14:31
 12. avatar
  [28] lucis [*]

  Já v LEXUM byla před třemi lety na předoperačním vyšetření a bohužel mě neuznali jako vhodného kandidáta - mám kontraindikaci, dvojí vidění. Takže od té doby nosím čočky, dvojí vidění se trochu upravilo a já doufám, že jednou se ta operace přece jen povede

  superkarma: 0 20.06.2006, 12:50:18
 13. avatar
  [25] Evča [*]

  petul: a to vidíš bez brýlí i na čtení? nosila jsi brýle jen do dálky? já mám dvoje a ještě nějaký spešl sklon nebo co, tak mi brýle posílají udělat k nějakým větším odborníkům, normal optika to nedělá

  superkarma: 0 20.06.2006, 12:16:45
 14. avatar
  [24] petul [*]

  *Kotě*: Tak to je škoda, že je tak tvrdohlavý Ušetří se tím opravdu spousta peněz a hlavně - je to pohodlný a skvělý

  superkarma: 0 20.06.2006, 11:52:13
 15. avatar
  [23] *Kotě* [*]

  Můj muž má 6 a 7 dioptrií, byl by ideálním kandidátem na operaci, ale on se prostě rozhodl a NEPŮJDE. Za ty prachy, co investuje do brýlí, už by mohl mít oči odoperované třikrát. Ale co s ním nadělám, je to jeho volba...

  superkarma: 0 20.06.2006, 11:43:38
 16. avatar
  [22] Ada1 [*]

  damanka: obroucky nejsou drahe, ale ta skla kupovala jsem si bryle v optice, ktera je schopna vyrobit bryle do hodiny, jak me ujistovala takova prijemna slecna. 95% skel maji na sklade, 4% sezenou do tydne a to zbyle % tech EXOTU si musi pockat az 3 tydny. Hadej, jak dlouho jsem cekala??? a skla stala vic nez bryle

  superkarma: 0 20.06.2006, 11:32:56
 17. avatar
  [21] petul [*]

  Luminar001: Proč myslíš, že je pro tebe operace na nic, když máš 6 dioptrií? Já je měla taky a bylo to bez problémů Snad jen, kdybys k tomu měla ještě nějakou jinou dioptrickou vadu

  superkarma: 0 20.06.2006, 11:12:05
 18. avatar
  [20] petul [*]

  Na operaci jsem byla před 5 lety, měla jsem 6 dioptrií a od té doby vidím jako ostříž Bylo to jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě
  Ale udivuje mě, že autorka odešla po zákroku a viděla U mne to probíhalo tak, že mi operovali obě oči na jednou, odcházela jsem s fáši na očích, aby se chránily před světlem, rodiče mne vedli jako slepou a musela jsem je mít takto zavázané ještě další 3 dny. Po tuto dobu mi maminka každé 3 hodiny ve dne (přes noc ne) promazávala oči mastičkou a prokapávala, dostala jsem léky proti bolesti a na spaní, takže jsem ty 3 dny skoro celé prospala Po 3 dnech se obvazy mohly sundat a nastalo to nejlepší: otevřela jsem oči a VIDĚLA!!! Normálně jsem se rozbrečela
  Potom jsem musela asi ještě týden nebo 10 dní nosit sluneční brýle (i doma - dívala jsem se na TV ve slunečních brýlích ), protože jsem byla hodně světloplachá. Taky jsem dostala na 2 týdny neschopenku.
  Ale stálo to za to Všem, kteří o tom uvažují a bojí se: nebojte se, není to žádná hrůza a výsledek stojí za to

  superkarma: 0 20.06.2006, 11:09:59
 19. [19] Luminar001 [*]

  cena je prijatelna - levnejsi nez stale kupovat cocky + roztoky nebo bryle. Cocky dlouhodobe uz nesnesu /po 8 let staleho noseni../, ted sem si kupovala nove bryle - cena 5200 Kc a to mam levne obroucky, skla stala 3000 Kc. Bohuzel se mi stale meni pocet dioptrii, nyni jiz mam 6 DPT, takze pry je pro me operace v tuto chvili na nic. Navic pry se pocet dioptrii se muze zmenit pri porodu kvuli tlaku takze se pry doporucuje pockat po diteti....

  superkarma: 0 20.06.2006, 11:08:45
 20. avatar
  [18] Amálie [*]

  Dědovi operovali jedno oko klasicky a druhý laserem. Říkal, že to první se jim povedlo líp, ale pravdou je, že se na něm laserem učili, byl tenkrát první pacient. Pooperační stav byl jednoznačně lepší u laseru.

  superkarma: 0 20.06.2006, 10:59:35
 21. avatar
  [15] jewelinka [*]

  Pro ty z Vás kdo tu píší o bolesti - jelikož jsem tento zákrok podstoupila rovněž a jediné čeho lituji je, že jsem s tím tak dlouho vyčkávala, mohu Vám napsat, že bolest jsem nepociťovala žádnou, ani při zákroku (cítila jsem pouze lehký tlak na oko) a po operaci občas pocit, že Vám padlo něco do oka, kdy stačilo kápnou kapky (vlhčící, které dostanete) a bylo to v poho!
  A ten zázrak, když vnímate každý detail i v dálce, ještě pár měsíců jsem se z toho nemohla vzpamatovat
  Mimochodem i teď bych tam šla mnohem raději, než třeba k zubaři

  superkarma: 0 20.06.2006, 10:21:22
 22. avatar
  [13] Ada1 [*]

  damanka: jsem na tom stejne, spolecne s 6 DPT jeste astigmatismus slusne hodnoty atd atd. Cocky uz snesu jenom jednorazove, zrejme alergie na roztoky, ve kterch se cocky uchovavaji. jet k mori v brylich a pak ani nerozeznat vlastni deti mi prijde hruzne. ale furt si rikam, ze je lepsi videt blbe, nez nevidet vubec. Posledni dobou mi rostou i trpaslici, tak nevim, proc by se zrovna operace mela podarit

  superkarma: 0 20.06.2006, 09:54:19
 23. [12] Macek123 [*]

  já byla na operaci /1997/ rok před svatbou a nelituju. vidím skvěle a nosím jen sluneční brýle. Líp se vaří bez brýlí...vidím do hrnců a pára mi nemlží nic. je to super u holiče..vidím se při stříhání. V létě vejdu do obchodu a sundál sluneční a VIDÍM.... Bála jsem se děsně a klepala strachy...museli mě uklidnit...samotný zákrok nebolí.Měla jsem 4 dioptrie.na dálku.Brno-dětská nemocnice..skvělý přístup lékařů, v pohodě chápali, že se bojím. kdo nejste rozhodnutí...běžte jen na vyšetření a doporučení zákroku...a pak se rozhodněte. Držím palce všem

  superkarma: 0 20.06.2006, 09:49:00
 24. avatar
  [10] Evča [*]

  Kay: maminka mého známého na tom byla a nenosila brýle na čtení, po operaci vidí na dálku, ale na čtení musí nosit brýle, to se jí zhoršilo , a slyšela jsem dost názorů, že se oční vada po několika letech vrací, tak nevím, ale asi bych se já bála, že budu ten případ

  superkarma: 0 20.06.2006, 09:25:03
 25. avatar
  [8] jaku [*]

  Ráda bych se zbavila brýlí ...ale nemám odvahu ( a finance )

  superkarma: 0 20.06.2006, 08:40:41
 26. [7] mladostradost [*]

  mám za sebou operaci obou očí 3,5 dioptrie ,byla jsem už v roce 1996 v Brně, nemám vůbec žádné problémy, vidím pořád stejně,jen se více chráním proti slunci.

  superkarma: 0 20.06.2006, 08:19:12
 27. avatar
  [6] Lenika [*]

  Mám velice citlivé oči, takže vyšetření na očním jsou pro mě můrou Na oko si prostě šáhnout nenechám, natož si tam kapat nebo něco strkat

  superkarma: 0 20.06.2006, 08:17:35
 28. avatar
  [5] Simoušek [*]

  Mám strach, že se to nepovede. Je sice jen malinkaté procento, ale co potom? A brýle mi taky sluší

  superkarma: 0 20.06.2006, 08:07:40
 29. avatar
  [4] Landriel [*]

  Já o tomhle uvažuju už docela dlouho, dokonce už jsem byla i na tom předoperačním vyšetření, ale pořád nějak nemám odvahu...

  superkarma: 0 20.06.2006, 07:53:33
 30. avatar
  [2] Evikus [*]

  Věřím tomu, že to je super, ale pro mě je představa že se mi někdo hrabe v oku absolutně nepředstavitelná, mám z toho hrůzu! A brýle mi sluší :o)

  superkarma: 0 20.06.2006, 07:46:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme