Domácnost

Už žádné kompromisy při výběru chladničky

lednice

Vybrat tu správnou chladničku není jednoduché a často musíme dělat ústupky z původních požadavků. Designové kousky mají malý objem a větší rodině tak nemusejí vyhovovat, velké úložné prostory s sebou zase často nesou vyšší energetickou náročnost. Těžké dilema při nákupu vám možná pomůžou vyřešit chladničky Panasonic, které v sobě pojí hned několik výhod. Přinášejí totiž úsporu energie díky nejvyšší třídě A++, převratné technologie uchovávání potravin, dostatek úložného prostoru a zároveň i elegantní štíhlý design.

Ani kWh nazmar...

ledniceÚspora energie je právě u chladniček často diskutovatelnou položkou. Proto přinášejí modely Panasonic revoluční technologii Inverter, která zaručí optimální teplotu a zároveň maximální úsporu spotřeby energie. Oproti běžným chladničkám, kde jsou otáčky a výkon kompresoru konstantní, se u technologie Inverter reguluje výkon v pěti úrovních tak, aby stále vyhovoval podmínkám a udržoval optimální teplotu. Chladnička tak výborně chladí a mrazí bez toho, aby zbytečně plýtvala energií.

Díky tomu spotřebuje jen 228 KWh energie za rok, což je asi o 29 % nižší spotřeba v porovnání s konkurenčním modelem třídy A+. Modely jsou navíc velmi tiché, takže se nestane, že by vás v noci vzbudilo hlasité zapnutí kompresoru, jak tomu mnohdy bývá.

Ovoce i zelenina déle čerstvé

Asi každý z nás by chtěl, aby mu potraviny v ledničce vydržely co nejdéle. Kvalita uchovávaných potravin závisí na několika faktorech, a jedním z nich je ta správná teplota. Proto jsou chladničky Panasonic rozděleny na tři samostatné zóny. Prostřední přihrádka Vitamin Safe je speciálně určená pro uchovávání ovoce a zeleniny. Unikátní zabudované zelené a modré LED světlo podporuje biologické obranné mechanismy, a díky tomu vydrží ovoce i zelenina delší dobu a uchovají si vysoký obsah vitamínů. Navíc je přihrádka Vitamin Safe od ostatních částí ledničky úplně izolovaná, a tak do ní neproniknou žádné vnější pachy. Teplotu v ní je možné regulovat v rozsahu od 0 do 5 stupňů Celsia při konstantně udržované vlhkosti vzduchu 95 %.

lednice

Běžné chladničky mají pouze antibakteriální povrchovou vrstvu, která udržuje hygienicky čistý povrch vnitřních stěn. V chladničkách Panasonic je čistý a hygienický všechen vzduch proudící ve vnitřním prostoru. Revoluční systém Hygiene Activ dokáže zlikvidovat až 99,999 % bakterií díky dezodorizačnímu filtru, který působí na různé typy pachů, absorbuje je, rozkládá, a tím je vzduch stále čistý a svěží. Filtr přitom nevyžaduje žádnou výměnu ani čištění.

Chladnička, která klame tělem

lednice

Ačkoliv nové chladničky zapůsobí elegantním a štíhlým designem, nenechte se mýlit - pod touto jemnou slupkou se skrývá ohromující objem 309 litrů. Ten má „na svědomí“ unikátní supertenký izolační panel U-Vacua, který dokonale izoluje od venkovní teploty a oproti energeticky úsporným a často tlustým stěnám v běžných chladničkách nabízí až o 20 procent lepší izolační vlastnosti. Při výšce 187 cm se tak do chladničky Panasonic vejde takový objem, jaký mají běžné modely s výškou dva metry. Mrazicí prostor je zvětšený téměř o 20 litrů, takže potěší nejen milovníky mražených výrobků všeho druhu, ale třeba i náruživé sběrače lesních plodů, kteří si díky tomu mohou naplnit chladničku zásobami na dlouho dopředu.

   
08.03.2010 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [2] Martina59 [*]

  Nové chladničky mají již pouze LED osvětlení

  superkarma: 0 03.04.2013, 13:24:48
 2. avatar
  [1] Laura.xy [*]

  Nám začala lednička mrazit. Máme ji 5 let, opravář přijde na spoustu peněz... Sml15 

  superkarma: 0 08.03.2010, 19:55:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme