Pajda má domek a u něj poměrně dost zvířátek. Jak k tomu došlo, poměrně detailně popisuje níže.

když jsme kupovali domek, měli jsme vééliké plány. Vepředu se udělají jen ty nejnutnější opravy a penízky za prodej bytu se dají za přestavbu zadní části na dílnu a pak se teprve bude dál dělat ten předek. Ale realita byla zcela jiná. Všechno začalo tím, že vyhořela elektrika. Takže - nové vedení. A nové topení a vodu...a když se začaly tahat rozvody, tak kamarád šlápl na půdě na shnilé prkno a propadl nám do obýváku. Naštěstí na hromadu polystyrenu. A k seznamu nutných oprav přibyly stropy. A pak další kamarád natíral okno a propadl podlahou, takže i podlahy...a pak se synova vrozená nemoc zhoršila a protože nebylo reálné, abych s ním byla doma a on si sám nemohl vařit, začaly se brát obědy. A z těch zbývalo docela dost příloh. A tak se pořídilo pět slípek, aby bylo na vajíčka. A pro slípky kurník. Zbytečně veliký, tak se ke slípkám přikoupilo pět kačen...a tři husy...a protože ty „zadky“ se neopravily, tak tam jsou veliké chlívy a veškeré zázemí, a tak se pořídily jiné kačeny...a králíčci...a pejsci a kočičky už ani nepočítáme. Jedním z posledních neplánovaných nákupů byli pávi, po kterých začali sousedi původní majitelky střílet. A pak jsem se zařekla, že už žádné další zvíře nebude. A slíbila jsem to celé rodině. Už ŽÁDNÉ další zvíře. Beztak si všichni myslí, že jsem cvok.

Vloni na jaře jsem u kamarádky viděla husu. Samotnou. Kamarádka mě požádala, jestli bych náhodou nesehnala housera, že je huse smutno - byl to naprosto nevhodný dárek a kamarádka ani netušila o jaké plemeno jde. Vyhodila jsem inzerát a v souladu se svým slibem poctivě všechny nabídky přeposílala. Až na jednu. Paní mi psala, že má párek a že neví, co s ním. Odmítla jsem nabídku s tím, že další husu by už houser nepřijal, ale stejně se mi vrátila prosba, abych přece jen zkusila nějaké ubytování vymyslet, že husy jsou bez domova a není je kam dát.

Skončilo to tak, jak se dalo čekat. Husy se jmenují Pikiny, bydlí u nás v chlívku a chodí za námi jako pejsci. Krmí se z ruky, večer dávají „Dobrou noc“ a vůbec jsou krásné a hodné a jsou u nás na dožití. Koneckonců je jim už sedm a paní říkala, že už jsou staré. A teď trošku zoologie:

Husa labutí je předkem domácí čínské husy. Je nápadná dlouhým tenkým krkem a velkým hrbolem na zobáku vyvinutým především u samců, kterým skutečně připomíná labuť. Dožívá se asi 15 let, v zajetí i více...

Pajda
Text nebyl redakčně upraven


Milá Pajdo, to jsem netušil, že máte takovou malou ZOO. Já vyrostl v podobném domě. A jako dítě jsem se o tu havěť musel starat. Dobrá škola života. A důvod, proč sinepořizovat rodinný domek na vesnici ...

Dnes jsou tématem dne  NESPLNĚNÉ SLIBY.

  • Dala jste někdy slib, který jste nesplnila? Proč? Mrzí vás to?
  • Dostala jste slib, na kterém vám záleželo, a nebyl splněn? Vypište se z té křivdy a popište toho bídáka, nebo bídačku.
  • A vůbec jsou sliby, o kterých víte, že nikdy nemohou být splněny a tak na ně nevěříte?
  • A co přísahy?

Myslím, že k tomuto tématu vymyslíte spoustu podtémat. Tak mne jimi zahrňte. Čekám na mailu

redakce@zena-in.cz

A slibuju, že jednu z vás, tu, jejíž příspěvek se mi bude líbit, nebo mne velmi zaujme, se pokusím překvapit. A pokusím se ji překvapit již dnes. A tak nečekejte na poslední chvíli, protože výhodu budou mít ty, které napíší již dopoledne!

Reklama