Bulvár

Už vím, proč jsou klíšťata na světě

Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma čtenářce Kateřině. Také jste přemýšleli, k čemu jsou na světě klíšťata? Kateřina má pro vás zajímavou odpověď.

Jednou k nám na chalupu zavítali dva psí „tuláci“. Putovali dny, možná týdny. Hladoví, špinaví, zdredovaní a totálně ztracení voříšci.  Všichni je od svých plotů hnali svinským krokem, jak se říká a tak hledali útočiště u posledního domu ve vsi. Smutně a v naději, že nedostanou klackem, stáli pod okny a jejich oči žadonily o kus žvance a přístřeší.  Kámen by se ustrnul, natož pejskomilka.

Uvařila jsem jim těstoviny, které sežrali málem i s kastrolem, a usoudili, že tady jim bude dobře. Uvelebili se na zápraží a na další vandr už nepomýšleli. „Co s vámi kluci, kde jste se tu vzali? Komu patříte? Nechat si vás nemůžu, ale než vám najdu páníčka, postarám se o vás. Sedla jsem si na schody, psi se ke mně s vděčností přimkli a já je nic netušíc začala hladit. 

Ale co to? Fuj, snad na každém decimetru kůže několik klíšťat, v různém stadiu nacucanosti.  Baňatých a naducaných jak pecka i těch úplně malinkých, velikosti špendlíkové hlavičky. Takhle jsem je přece nemohla nechat  a ač nejsem žádná hrdinka a ta upíří havěť se mi ekluje, rozhodla jsem se pro radikální odklíšťovací akci.

Deklíšťatizace obou psů mi trvala několik dní, ale musím říct, že nás velmi sblížila a když jsem konečně po týdnu našla páníčky, pejskům  se ode mě nechtělo a ani já se s nimi neloučila ráda.

Teď mě zpětně napadá: Že by to byl důvod, proč jsou klíšťata na zemi? 

Vaše čtenářka Kateřina

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

No vida, to je opravdu zajímavá teorie.

Co vy na to, milé ženy-in? Napíštete nám také nějaký psí příběh? Máte pejska, který je něčím výjimečný? Tak se pochlubte. Jak jste k němu přišla? Vzala byste si psa z útulku? Jste spíš pro křížense, nebo čistokrevné rasy?

pište na: redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek dostane balíček dobrot pro psí miláčky.

   
25.05.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [7] Lyoness [*]

  lalica — #6 a expot jste zkouseli?

  superkarma: 0 25.05.2010, 16:15:57
 2. avatar
  [6] lalica [*]

  My říkáme Mikymu - autobus pro klíšťata. Koupili jsme kvalitní odklíšťovací preparát , bratru za 4 kila a světe div se, Mikyho krev jim chutná ještě víc..... jediné , co zabere a je 100 % účinné jsou umělohmotné kleště na vytahování těchto parazitů.Dcera uvažovala, že si založí firmu na telefon- "Odklíšťuji rychle, levně a s láskou!!"

  1. na komentář reaguje Lyoness — #7
  superkarma: 0 25.05.2010, 13:30:44
 3. avatar
  [5] átéčko [*]

  femme — #1 Hlad je sviňa

  superkarma: 0 25.05.2010, 12:30:35
 4. [4] Lyoness [*]

  Winnie the Pooh — #3 na meho pejska taky frontline vubec neucinkuje. Kupuju expot a nemuzu si stezovat. Ani blecha a temer zadne kliste...

  superkarma: 0 25.05.2010, 12:09:47
 5. avatar
  [3] Winnie the Pooh [*]

  macamala — #2 Na naší kočku (tedy spíš na její klíšťata) Frontline neúčinkuje, ani když neprší Sml23.

  1. na komentář reaguje Lyoness — #4
  superkarma: 0 25.05.2010, 11:49:04
 6. [2] macamala [*]

  Klíšťata jsou hrozná. Nedávno jsme ho tahali z kočičky. Pravidelně jí kapem do kožichu Frontline, ale partner jí ho nakapal pár hodin před celodenním deštěm, takže to v trávě otřela. Na letáku píší, že zvíře do 24h nesmí přijít do styku s vodou, deštěm. Asi před 14 dny na cestě na zahradě ležela dvě pěkně nasátá klíšťata. Proběhlo jejich upálení. Patrně spadla z nějakých kocourů, kteří se tam dotírají. Kočku pravidelně kontrolujeme, když ji hladíme.

  1. na komentář reaguje Winnie the Pooh — #3
  superkarma: 0 25.05.2010, 11:22:33
 7. avatar
  [1] femme [*]

  samotné těstoviny?? Sml28 Sml80 

  1. na komentář reaguje átéčko — #5
  superkarma: 0 25.05.2010, 11:14:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme