Milá redakce,

tak jsem se také rozhodla poslat vám svůj příběh o hubnutí (vyprovokovala mě Tanzi :-) ).
 
Celý život jsem měla problémy s váhou, zčásti je to u mne genetikou (rodina je celá kulatá), ale velký podíl na tom měla moje nenajedenost. Prostě jsem neměla záklopku, jídlo mi až nezdravě chutnalo a podle toho jsem také vypadala.

Když jsem otěhotněla, řekla jsem si, že je konečně důvod přestat držet diety a pořádně se najíst (vždy jsem se totiž o nějakou tu dietku pokoušela).
Bohužel jsem po porodu zjistila, že mi snad žádná kila neubyla a jsem pořád stejně odporně tlustá.

Nicméně, jsem to nějak neřešila, věnovala jsem se především miminku a byla hrdá na to, že jsem matka… vzhled šel stranou.

Ale podvědomě v hlavě mne to hryzalo, nechtěla jsem taková být, trpěla jsem depresemi, brečela, nechtělo se mi ani mezi lidi chodit. V obchodě jsem si nemohla nic koupit, jelikož na hrochy nic neměliL

Takhle jsem trpěla rok, až přišel zlom, kdy jsem si řekla dost.

Na netu jsem si vyhledala informace, jak zhubnout… ale už jednou navždy a zdravě, dala jsem se do spolku i s jinými hubnulkami, (viz Tanzi-girls) a najednou to šlo.

Začala jsem si počítat příjem kJ na floře, pomalu přidávala pohyb. Nejprve tanec, pak strečink, kalanetiku, a když jsem zhubla nějaké to kilo, tak aerobic, jelikož ten při mé počáteční váze nebylo možno cvičit.

Ale hlavně jsem změnila myšlení... přepla jsem knoflík na JDE TO A DOKÁŽU TO… z původního NEJDE TO, STEJNĚ NEZHUBNU…
Jelikož by byl můj příběh hubnutí příliš dlouhý, tak to zkrátím: za rok zdravé stravy a pohybu jsem zhubla o 38 kg a mám v plánu ještě 12 kg (na počátku mé cesty jsem před sebou měla neuvěřitelný cíl... zhubnout o 50 kg).

Vím, že už to bude o celoživotním udržování, že už vždy budu muset dodržovat pravidla… ale nevadí mi to. Jsem šťastná, mohu si obléknout téměř cokoli, v krámě se na mne nedívají jak na hrocha, lidi se už neotáčejí hrůzou:-) Stouplo mi sebevědomí a celkově je mi mnohem lépe.

A jelikož chci motivovat i ostatní váhající, tak posílám své fotky „před“ a „po“.

Nestydím se za to, jsem totiž na sebe hrdá… JÁ TO DOKÁZALA!!!
 
kat


Milá kat,
srdečně blahopřeji k vítězství nad přebytečnými kily! Možná jste nakopla i některé čtenářky z kategorie "nejde to, stejně nezhubnu."   

Zajímají nás vaše zkušenosti, recepty, vtipy a příběhy o hubnutí.

Jak si doma vaříte? Kde děláte chyby?
Jak dopadly vaše pokusy zhubnout?
Změnil se váš pohled na ideální postavu v průběhu let? Máte jiné nároky?

Hubnout? Zhubnout?
Máte osvědčený recept na hubnutí?
Co trápí vaši postavu?

Jaký je váš příběh o hubnutí?
Změnila jste jídelníček nebo životní styl?

Na jakých sladkostech ulítáváte?
Jaký bič na vás zabral?


Pište nám na:
redakce@zena-in.cz

Na autorky zajímavých příspěvků čeká dáreček, po kterém netloustnou. Deodorant Fa s novou kombinací ovocné a květinové vůně. Pro autorky máme také připravenu knihu Až tak moc tě nežere, která ve vztahu k dnešnímu tématu může vyvolat u některých ještě rozespalých čtenářek dojem, že půjde o jídlo, ve skutečnosti přináší tvrdě naservírovanou pravdu o mužích: Až tak moc tě nežere je kniha konzultanta a scenáristky oblíbeného seriálu Sex ve městě. Takže? Pište!

Reklama