Z letošních voleb je rozpačitá čtenářka Elis19. Připadá jí, že má většina stran máslo na hlavě a snaží se házet špínu na ty druhé. Koho bude volit? To sice nezveřejňuje, ale má jasno – toho, koho jí doporučil kolega.

Připadají vám také, jako čtenářce Elis19, letošní volby z postkomunistických vůbec nejhorší?


Dobrý den, původně jsem se nechtěla vaší dnešní debaty vůbec zúčastnit (vlastně už při slově debata mi naskakuje husí kůže, to když jsem si omylem pustila jednu z předvolebních), ale musím říci, že dnes poprvé po sametové revoluci opravdu nevím koho volit. Už několikrát jsem se probírala volebními lístky, každý jen slibuje a co je nejhorší neustále hází špínu na ty druhé okolo. Je neuvěřitelné co všechno na sebe dokáží vyhrabat a přitom sami mají máslo na hlavě. Vždyť co už se stran na vládnutí podílelo a jak to vždycky dopadlo? Myslím že čím dál hůř...

Je mi jasné, že můj hlas příliš výsledek neovlivní, budu hlasovat nejspíš doprava. Nalevo bych nehlasovala nikdy a speciálně třešně jenom jím, přestože kolega mi je vnucuje každý den u oběda:-).

Jenom doufám, že nová vláda bude vládnout ty 4 roky a nebude ještě mizerněji.

Vždyť i ta vaše „dnešní dáma“ se na to už nemůže koukat a nespolupracuje.:-)

Zdraví,
Elis19

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 25. 10. 2013: Volby 2013

  • Víte, koho volíte? Co konkrétně vás zaujalo na straně, kterou budete volit?
    (Nezávislé kandidáty a sdružení více stran berme pro účely rétoriky tohoto tématu jako jednu stranu, za kterou kandidují – prostě tak, jak je to na volebních lístcích.)

Otázka k dnešnímu tématu je jednoduchá, ale odpověď na ni už tak jednoduchá není. Dovedu si představit spoustu důvodů, proč se člověk rozhodne pro tu či onu stranu. A právě ten váš důvod mě zajímá! Máte ho vyargumentovaný, nebo volíte spíš pocitově? A volíte do poslanecké sněmovny stále stejně, nebo ne? Své odpovědi mi posílejte na redakční e-mail (viz níže) do 25.10.2013, 15.30 hodin, a to v délce alespoň tohoto odstavce. Tedy pokud se chcete o své politické názory podělit s ostatními a zároveň mít šanci na krásný knižní dárek: Osobnosti českých dějin (Knižní klub).

Ostatně sám jsem v letošní volbě váhavec, třeba mě právě váš názor přesvědčí!

dejiny

Reklama