Buďte v klidu, dříve nebo později mezi ně patřit budete. Tedy alespoň mezi ten druh, kterým délka rukou nestačí, aby si přečetly knihu nebo noviny. Tím to začíná. Napřed si z toho děláte legraci, ale jakmile se dostanete do spárů očaře a vyfasujete první skla, jde to s vámi z kopce.

brýle

Zraková vetchost způsobená stárnutím je tady a lepší už to nebude. Já se klidně můžu zlomyslně posmívat, protože přesně tohle je můj případ. Teď si začínám dobírat kolegyni Sašu, která se brýlí bojí jako čert kříže a tvrdí, že z toho má depku. Naštěstí jsem ji uklidnila slibem, že až „to“ nastane, vypravím se s ní do oční optiky a pomůžu jí vybrat nějaký šmrncovní kousek, ve kterém se bude líbit i svému manželovi - zapřisáhlému odpůrci „brýlatých“ holek.

Pravda, někdy je to pěkně obtěžující, když musím kvůli každé hlouposti hrabošit v kabelce, když si chci přečíst jízdní řád, cenovku v obchodě, nebo třeba jídelní lístek.

Bez brýlí jsem namydlená, a když se k tomu přidá ještě skleróza, stává se ze mě i úspěšná sběratelka. Víte, kolikrát se mi už stalo, že jsem přišla do redakce a neměla brýle? Nezbývalo než vzít útokem první velkou drogerii a koupit si nouzové „čtečky“. Takže nakonec mám jedny v práci, jedny tahám po kabelce, další mám doma.

Ale jinak mě to nijak zvlášť nefrustruje a svůj stařecký handicap jsem povýšila na přednost. Brýle beru jako módní doplněk a vřele vám doporučuji totéž.

Dnes je takový výběr, že prodejny optiky jsou pro mě stejným lákadlem jako pro jiné třeba parfumérie nebo butik Když tam vlezu, nevím, kdy mám přestat. A ještě tyhle, a co tamty, jé, a ty jsem si ještě nezkoušela! Horší než s hadrama.

Mám ráda extravagantní typy obrouček. Žádná decentnost ani klasika, to je nuda, musí mě něčím upoutat, rozzářit, musí mít prostě šmrnc.

Proto věnuji brýlím - jakožto estetické kategorii - článek i v rubrice Styl

Jak jste na tom s brýlemi vy, milé ženy-in? Nosíte brýle odmalička, nebo s nimi teprve začínáte? Kdy jste si poprvé nasadila své brýle? Jaký jste z toho měla pocit? Máte z brýlí mindrák, nebo vám naopak přidávají na kráse? Patříte mezi typy, které by se bez brýlí cítily jako nahé? Už jste si našly svůj „brýlový“ styl?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama