Novinky

Už nikdy nočním vlakem

Jako první tu dnes máme příspěvek od čtenářky Jany. Ta nerada vzpomíná na jízdu nočním vlakem na Slovensko. Už je to sice dávno, ale pořád ji má v paměti.

Milá Jano, to se nedivím, že jste od té doby už nočním vlakem nejela... Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den,

můj příběh moc veselý nebude... Bylo mi sotva dvacet, když jsem se vydala za babičkou na Slovensko. Jezdila jsem tam už dřív i s mamkou a sourozenci, vždycky jsme jeli nočním vlakem, protože do Košic to byla nejlepší cesta - jeden den jsme nasedli a druhý den byli v Košicích.

Jenže tehdy jsem jela poprvé sama. Už na nádraží jsem si všimla podivného chlapa, který stál na nástupišti, a říkala jsem si, doufám, že nepojede stejným vlakem. Pak už jsem ho neviděla, tak jsem si myslela, že nejel. Ale jel. Zjistila jsem to hned, co se vlak rozjel. Když šel kolem mého kupé uličkou, zhrozila jsem se. A samozřejmě si sedl ke mně. Dokud bylo světlo, tolik jsem se nebála, četl si noviny a nic nedělal. Doufala jsem, že vystoupí někde brzo, ale jel pořád dál.

Když nadešel čas spánku, chlap se v pohodě uložil, nejdřív se tedy svlíkl do trenclí a tílka, klidně přede mnou. Já jsem samozřejmě nezamhouřila oko, bála jsem se, že když usnu tak mi něco udělá. On ale asi spal, možná jen tak divně vypadal, nevím, nic si nedovolil. Nakonec jsem se dočkala rána....

A nočním vlakem jsem už sama nikdy nejela.

Jana

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Zážitky z dopravních prostředků

 • Jezdíte často dopravními prostředky?
 • Jakými nejčastěji?
 • Vadí vám to?
 • Nebo používáte jen auto?
 • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se moc těšit na vaše příspěvky. Pro jednu z vás mám jako odměnu knížku Mapa času (Félix J. Palma, nakl. HOST) a Sérum proti pigmentovým skvrnám od Mary Kay.

Adresa je stejná jako vždy: redakce@zena-in.cz, heslo Dopravní prostředky. Těším se do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju!

mapaserum

   
17.02.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [2] knihovna [*]

  Rikina — #1 To rozhodně jo, protože se chudinka bála. Byla bych na tom stejně. Na Slovensko jsem jela taky lůžkovým, ale s kolegyní. Před dvěma lety jsem jela do Žiliny ale ráno 6hodin. Vlakem jsem jela po dlouhé době,chtěla jsem bez přestupů. Koukala jsem taky na spolucestující jak vyvoraná myš. Ale koukačka z okýnka byla fain Sml16

  superkarma: 0 17.02.2014, 13:17:42
 2. [1] Rikina [*]

  Takže se vlastně vůbec nic nestalo. Jen ten člověk "divně vypadal". Sml80 Já nevím, jestli bych spíš neměla litovat toho pána, než tu slečnu. Sml57

  1. na komentář reaguje knihovna — #2
  superkarma: 3 17.02.2014, 09:13:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme