Novinky

Už několik let přispíváme UMÚN

pokud nevíte, co znamená tato zkratka, tak vězte, že jsou to Umělci Malující Ústy Nohama. Teď už jste určitě v obraze a možná, že na ně také přispíváte. Stejně jako naše čtenářka s nickem Prababka

Dobrý den, jsme s manželem důchodci, manžel má zkrácený důchod kvůli předčasnému odchodu / snižování stavu zaměstnanců/, takže neoplýváme miliony, ale pravidelně už několik let přispíváme UMÚN, což je poměrně známé společenství postižených lidí, zkratku dešifrujeme jako Umělci Malující Ústy Nohama.

Dvakrát ročně platíme s přídavkem nad stanovenou cenu jejich milé zásilky, pohlednice, blahopřání, vizitky s velikonočními a vánočními motivy, na Vánoce je přidán kalendář na příští rok. Tady je jasné, že vaše peníze jsou využity účelně a průhledně, na výtvarné potřeby a tisk .

Neradi přispíváme tam, kde osud příspěvků není znám.

Kromě UMÚN si vždy  kupujeme „ onkologickou „ kytičku, dáváme do tříkrálové kasičky,  při vzpomínce na skoro slepou  maminku jsem si kupovala bílou pastelku. Dárcovské sms neposíláme.

Tyto maličké charitativní kapičky peněžní podpory snad někomu opravdu pomohou. Na to, že my budeme potřebovat cizí pomoc, raději ani ne-myslíme.

Lidé ve vedení naší zemičky, kteří způsobili, že spousta občanů živoří, žádné svědomí nemají, své žoky s penězi mají pěkně pod  zámkem, kde by ve státě s pořádnými zákony seděli sami.

 Ať nikdy nepotřebujete charitu!

Prababka

Milá Prababko, někdy je až neuvěřitelné, co lidé dokážou. Představa, že maluji nohama, nebo ústy je pro mě těžko pochopitelná, i když vím, že talent je hlavně v hlavě

Text nebyl redakčně upraven

   
06.01.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [3] V19 [*]

  dadma — #2 mne tiež chodia takéto pohľadnice, pravidelne im prispievamSml22

  superkarma: 0 06.01.2014, 18:52:39
 2. [2] dadma [*]

  I mě chodí domů obrázky na vánoce a Velikonoce je to opravdu neuvěřitelné co lidé dokáží.Pohlednice jsou krásné.

  1. na komentář reaguje V19 — #3
  superkarma: 0 06.01.2014, 15:46:59
 3. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16na Imún jsem přispívala dlouhá léta, ale loni jsem jim napsala, ať mě vyřadí z evidence - mám raději konkrétní pomoc, když to jde...

  superkarma: 0 06.01.2014, 15:15:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme