Vztahy

Už mě od psaní ruka nebolí!

Přeji krásný den i přes to, že v Praze prší.

Psaní dopisů jsem považovala vždy za zcela pochopitelnou záležitost. Ovšem časy se mění a dnes jsem ráda, že nemusím psát dopisy vlastnoručně.
V roce 1999 se moje prostřední vdala a odstěhovala se s vnučkou daleko ode mne, do 400 km vzdáleného města. Zeť měl u mne doma počítač, na kterém jsem si pouze zahrála nějakou karetní hru, a tím byl pro mne počítač pasé. Když nastal den před odstěhováním, říká mi zeť: „Já ti tady nechám PC, stejně si chci koupit jiný a tobě bude stačit."
Ne ne, jen si ho pěkně odvez s sebou, co já bych tady s ním dělala?"
Necháš si zapojit internet a budeš si s dcerou a vnučkou denně psát."
Ale jdi," říkám. Já budu raději psát dopisy."
Dneska se musím mému rozhodnutí smát. Proč jsem neposlechla, proč jsem odmítala?

A tak jsem obden po večerech seděla, psala dlouhé dopisy, moc se mi stýskalo a vždy jsem si stěžovala, jak mě bolí ruka od psaní. Dcera mi několikrát odepsala: Vidíš, vidíš, kdybys byla Petra (zetě) poslechla, nemusela tě ruka bolet.
Nakonec mi manžel stejně PC koupil, doslova mi ho vnutil a zařídil internet. Pak jsem se přesvědčila, jaká je to výhoda. Nejen že si dle potřeby napíšeme přes ICQ, ale volání zdarma přes SKYPE je něco úžasného.
A navíc jsem si koupila kameru, takže se i uvidíme, je to nádherná záležitost a psaní dopisů odpadlo, bohužel nebo bohudíky, v zapomnění.
Ano, i gratulace k narozeninám, svátkům vánočním i velikonočním se dají posílat přes internet, ty ale přece jenom raději napíši ručně.

Právě jsem se zamyslela, kdy že jsem naposledy napsala dopis? Je to neuvěřitelné, ale je to rok a půl. Umím já ještě napsat dopis ručně? Asi ne.

Zdraví Věrulinka


Víte co, Věrulinko? Doufám, že až budu ve Vašem věku,  budu na tom s moderními technologiemi stejně dobře jako vy :-)
Jinak vás samozřejmě chápu. Ke sdělování informací je počítač rozhodně praktičtější. Papírový dopis je spíš taková třešnička na dortu".

   
08.03.2007 - Láska a vztahy - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [2] tomáš [*]

  taky jsme moc rádi, že máme Skype a e-mail, vidíme tak naše milé, třebaže jsou 1000 km daleko. I moje rodiče (77) se "na stará kolena" naučili s počítačem. Na PC si doma prohlídnou naše CD fotky, taťka si připraví prezentaci a nahraje na disketu.Vyrazí třeba do knihovny a pošle nám mejlíka.A kdoví, až jim splní volební sliby a zavedou wifi zdrama, budeme si psát ještě častěji :-)

  superkarma: 0 08.03.2007, 19:21:27
 2. avatar
  [1] evadolezalova [*]

  Moc hezké, Věrulinko . Posílám můj obdiv

  superkarma: 0 08.03.2007, 10:24:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme