TefalPokud ne a jste větší rodina, která častěji do týdne žehlí větší množství prádla, je na čase si jej pořídit. Inženýři značky Tefal se snaží usnadnit žehlení a zefektivnit práci ve všech domácnostech, a tak rok od roku své výrobky vylepšují a nabízí špičku v oboru.

A právě parní generátor, nebo chcete-li parní stanice, je žehlení nové generace. Jedná se v podstatě o vysoce výkonné žehlící systémy, které jsou schopné vygenerovat velké množství páry. Ze svých zkušeností sami jistě dobře víte, jaké zázraky pára dokáže. Čím více páry, tím snadnější a rychlejší žehlení. Parní generátor vytvoří až 6x více páry než běžná žehlička a nejnovější typy parních stanic pracují s tlakem páry až 6 barů. Ve srovnání s běžnými žehličkami je pára velmi efektivně využita a vysoký tlak dopraví páru až do vnitra vláken. Žehlení parním generátorem zrychlíte až o polovinu, dosáhnete snadno a rychle dokonalého výsledku a vám zbyde více času na rodinu.

Další nespornou výhodou je, že prádlo můžete žehlit ve více vrstvách. Síla a tlak páry se dostanou i přes několik vrstev. Rychleji tak vyžehlíte ručníky, ubrusy, ložní prádlo čí trika s potisky stačí vyžehlit jen z jedné strany. Pára navíc působí velmi antibakteriálně a dokončí tak hygienickou úpravu prádla, perete-li při nižších teplotách.

Podle čeho vybírat?

Žehlicí plocha

 TefalPatří k základu každé žehličky. Bez kvalitní žehlící plochy to prostě nejde. Nejdůležitějším faktorem pro rychlé a pohodlné žehlení je to, jak žehlicí plocha snadno klouže po prádle. O tom, jak dobře se vám bude žehlit i jak dlouho vám přístroj vydrží, rozhoduje také počet a rozmístění otvorů na páru, schopnost nenapalovat se a odolávat poškrábání. Na výběr máte nejen plochy keramické, nerezové, ale velmi často se setkáváte i s obchodními názvy jako Eloxium, Autoclean Catalys, SteamGlide a podobně. Nové parní generátory Tefal nabízí pro letošní rok patentovanou unikátní samočistící desku Glide Protect Autoclean s Paladiem pro dlouhotrvající dokonalou kluznost (model GV8960 a GV8930) nebo Ultragliss Diffusion s nejvyšší kluzností na trhu.

Parní výkon, parní šok a tlak páry

 TefalZákladním předpokladem rychlého a efektivního žehlení je velké množství páry. Pára zvlhčí tkaninu, uvolní vlákna a prádlo je tak lépe tvarovatelné. Tlakem se vyrovnají nerovnosti a teplota pak vysuší přebytečnou vlhnost a zafixuje výsledek žehlení. Zatímco nejlepší žehličky vytvářejí  standardně  až padesát gramů páry za minutu,  parní generátory zvládnou až sto dvacet. Pro odolné nerovnosti oceníte takzvaný parní šok či ráz. Při něm se intenzita zvýší u žehličky v průměru na 130 až 150 gramů za minutu, v extrémních případech až na 210. Parní stanice však v pohodě zvládnou až 340 gramů za minutu. To je už panečku výkon. Snadno vyžehlíte třeba vrstvenou látku na kapsách džínů nebo vytvoříte ukázkové puky na kalhotách. Ověřte si také, zda žehlička tvoří páru jak ve vodorovné, tak svislé poloze.

Velmi důležité je také to, že vydávají páru pod tlakem, čímž je pára snadno a efektivně dostane dovnitř tkanin a je plně efektivně využita, právě na rozdíl od žehliček. Tlak se udává v počtu barů.  Tlak páry se u parních stanic pohybuje od cca 4 barů. Novinka Tefal Pro Express Total Auto Control však disponuje již 6 bary a nabízí nejvyšší parní výkon ve své třídě. Tato parní stanice tedy nabízí nejrychlejší a nejefektivnější žehlení i těch nejodolnějších tkanin.

Nastavení teploty

 TefalPro dlouhotrvající výsledek žehlení je důležitá optimální teplota, která vysuší přebytečnou vlhkost a zafixuje výsledek žehlení. Každý druh prádla potřebuje jinou kombinaci páry a teploty pro rychlý a efektivní výsledek. Nyní již nemusíte přemýšlet, jakou teplotu a páru nastavit, nové parní generátory Tefal Express Auto Control je nastaví automaticky díky nejnovější technologii Tefal Express Auto Control jen jedním dotykem. 3 přednastavené programy na jemné, normální a odolné prádlo zajistí dokonalý výsledek během chvilky.

Voda a odvápňování

 TefalVětšina současných žehliček, a to i parních stanic, si dokáže poradit s obyčejnou vodou. Technologie na čištění vody a odstraňování vodního kamene jsou totiž na tak vysoké úrovni, že se v podstatě nemůžeme vašemu oděvu nic stát. Unikátní patentovaný odvápňovací systém Tefal Anti-Calc, kterými je vybaven každý parní generátor Tefal,  výrazně prodlužuje životnost tak, že sbírá a a odstraňuje i ty nejmenší vápenaté usazeniny a velmi snadno se čistí.

Ale pozor. I vy se musíte starat. Na vás je, abyste jednou za dva až tři měsíce zbavili žehličku vodního kamene, vyměnili speciální filtr či omyli kolektor.

Žehličky a parní stanice skladujte i tzv. na suchu. Po práci je zbavte veškeré vody a uložte na suché místo

A co ještě nabízejí parní generátory Tefal?

  • Jednoduchý lock system, který snad uchytí žehličku k základně stanice a jednoduše ji tak přenesete na libovolné místo.  
  • Nastavení Eco šetřící energii o 20 %*
  • Svislé napařování – rychle a efektivně přežehlíte pomačkané prádlo na ramínku
  • Automatické vypínání po 8 minutách (vybrané modely)
  • Velká vyjímatelná nádržka (vybrané modely)
  • Ergonomický tvar a moderní design

Co říkáte, není na čase vyměnit klasickou žehličku za parní generátor? Během chvilky budete mít vyžehleno a získáte tak více času pro svou rodinu a přátele.

Přehled sortimentu a cen najdete na www.homeandcook.cz

Více informací najdete ZDE (klikni).

Reklama