Flirt dance

Do redakční pošty nám dorazil zajímavý příspěvek, který popisuje u nás stále oblíbenější taneční styl Flirt Dance, kterému propadly i takové osobnosti jako Teri Hatcher, Beyonce, Lindsay Lohan, Britney Spears a další. Chcete o něm vědět víc?

Doslechl jsem se o vánočním vystoupení Daniely Derner a členek jejího kurzu Flirt Dance. A tak jsem neváhal a vyrazil se podívat…

Co to vlastně Flirt Dance vůbec je?
Jedná se o velmi svůdný tanec spojující prvky orientálního tance, latiny, jógy, pilates a baletu. Objevují se v něm i striptýzové pózy, které dodávají tanci jiskru a díky kterým se stává velice smyslným. Podstatnou částí Flirt Dance je tzv. S faktor, což je protažení vycházející ze ženského zakřivení těla ve tvaru písmene S. Tento, u nás stále oblíbenější, druh tance vznikl v USA a tamní ženy doslova pohltil. Propadly mu i známé osobnosti (např. Teri Hatcher, Beyonce, Lindsay Lohan, Britney Spears), objevuje se v mnoha hudebních klipech a na koncertních pódiích.

Proč se učit Flirt Dance?
Flirt Dance je účinná forma protažení a posílení celého těla, obzvláště kritických partií jako například hýždí, stehen nebo břicha. Hlavní kouzlo Flirt Dance je ale ve zvýšení sebevědomí a uvědomění si své ženskosti. Tento druh tance je ženám velice blízky.

Flirt dance

Jaké jsou hodiny Flirt Dance?
Hodina začíná rozcvičkou a protažením těla. Poté následuje výuka nových prvků, které postupně spojíme do krátkých kombinací nebo choreografií. Závěr hodiny věnujeme relaxaci a konečnému protažení. Se zvyšující se pokročilostí jsou do tance zapojovány i rekvizity, kterými jsou klobouky, hůlky, boa, židle atd.

Co máte na sobě, když máte tréninkovou hodinu?
Máme pohodlný oděv a sportovní boty (nejlépe „piškoty“). Pokud se žena/dívka bude chtít cítit více sexy, může použít sukénku, kraťásky, topíky či dokonce i boty na vysokém podpatku! Anebo můžete naopak boty úplně odložit, záleží jen a jen na každé ženě či dívce, co jí více vyhovuje.

Jak dlouho jste nacvičovaly jednotlivá vystoupení? A kolik vás bude tančit?
Každé vystoupení je povětšinou záležitostí celého 3měsíčního kurzu. I když jedno vystoupení jsme stihly secvičit za 3 hodiny. Tancovat nás bude většinou pět, ale k vidění bude i duo či sólo.

Jak si myslíte, že vystoupení dopadne?
Jednoznačně skvěle.

filrt dance

Pár otázek do řad publika

Jak se vám líbilo vystoupení?
Vystoupení bylo skvělé. Nevěřila jsem, že se dá takhle tancovat a nevypadat přitom špatně. Prostě senzační.

Přišly byste znovu na podobné vystoupení?
Určitě ano. Dokonce přemýšlím, že bych na takovéto kurzy začala sama chodit.

A nakonec otázka pro Danielu: Kde se dá naučit Flirt Dance?
U mě v kurzu. Bar Rio v Pardubicích.   

Více na: http://flirt-dance.webnode.cz/

Text: Tomáš Vániš
Foto: Luboš Střihavka

Reklama