Pupek světa, Big Apple nebo Gotham, i pod takovými názvy se skrývá jedno z největších měst na světě – New York. V místě, které nikdy nespí, si budete připadat jako z jiného světa mezi různorodými kolemjdoucími, a dozajista vás zláká i svojí atmosférou.

Zavítat do New Yorku a nevidět Sochu svobody by byl hřích! Tento symbol New Yorku najdete na ostrově Liberty Island. Nejnavštěvovanější památka byla darována od Francouzů během Francouzské revoluce. K soše se snadno dostanete pomocí trajektů z Battery Park.

NYC

Brooklyn Bridge – most spojující dvě části New Yorku, Manhattan a Brooklyn– je jedním z nejstarších visutých mostů ve Spojených státech. Pokud navštívíte Brooklyn Bridge v prvním listopadovém týdnu, tak se vám nevyhnou tisíce běžců! Přes tento most totiž vede trasa slavného newyorského maratonu.

Time Square

Tu správnou atmosféru velkoměsta zažijete na Time Square! Sídlí tu mnoho firem, jako je MTV, Reuters nebo New York Times. Tuto světově kulturní památku najdete na křižovatce mezi Broadwayí a Sedmou Avenue na Manhattanu v New Yorku.

Broadway

Máte rádi divadlo? Tak to nesmíte vynechat Broadway! Nachází se zde 39 velkých stálých profesionálních scén, na kterých lze zhlédnou slavný muzikál nebo činohru v podání úspěšných herců.

chodovZákulisí focení kampaně

Podívejte se na video z focení módní kampaně s Terezou Maxovou pro Centrum Chodov!

Na milovníky umění čeká Brooklyn Museum of Art. V tomto nejstarším muzeu ve městě objevíte sbírky sahající od starověkých egyptských děl až po současné umění. Za kulturním vzděláním se vám to bude metrem z Manhattanu trvat pouhou půl hodinu.

Brooklyn

Ground zeroZájemci o moderní umění si přijdou na své v Guggenheimově muzeu. Najdete ho na rohu 5. Avenue a 89. ulicí, mezi Central Parkem a East River v horním Manhattanu. Příznivci abstrakce, expresionismu či surrealismu si jistě přijdou na své.

New York je město mrakodrapů. Pokud budete chtít vidět ten nejznámější a nejvyšší, zamiřte k 5. Avenue, kde stojí Empire State Building. Nebo můžete naopak navštívit místo s názvem Ground Zero, které se nachází v místech, kde před teroristickými útoky z 11. září 2001 stály Twin Towers.

Kdo si chce ve spleti rušných ulic a osvětlených budov užít chvilku klidu a vidět trochu přírody, na toho čeká Central Park. Místo obdélníkového tvaru ročně navštíví přibližně 25 milionů lidí a „zahrálo si“ i v mnoha slavných filmech, například v legendárním muzikálu Vlasy.

Čtěte také:

Reklama