Ptáci mají po dobu zimního období ztížený přístup k potravě, proto je potřeba je přikrmovat. Můžete na to jít prostě: Koupit závěsné směsi v síťce, vyrobit si krmítko sami, nebo si pořídit luxusní kousek, který bude zároveň ozdobou.

Pořízením krmítka uděláme nejen dobrý skutek, ale oživíme tak i pohled do své zahrady, terasy či na balkon. Z tepla domova můžeme pozorovat různé druhy ptáků. Bavit se jejich hemžením a roztomilým handrkováním ve snaze získat co nejvíc potravy.

Čtěte také:

Jak pomoci v zimě ptákům

Pořiďte si na zahradu krmítko

Krmítka si můžeme vyrobit sami

Třeba z kokosového ořechu. Pilkou do něj vyříznete otvor a ptáci si obsah sami vyzobou. Tento druh přírodního krmítka ocení hlavně sýkorky. Když je ořech prázdný můžete do dutiny nasypat semena slunečnice, a krmítko tak bude sloužit dál.

Nejoblíbenějším krmítkem jsou různé stříšky, které může vyrobit zkušený kutil ze dřeva.

Pokud doma takového šikulu nemáte, nezbývá než krmítko koupit.

Anebo koupit...

Výběr je opravdu široký. Od nejjednodušších závěsných směsí v síťkách, přes zásobníky z umělé hmoty, klasická dřevěná krmítka, až po sofistikované designové kousky z nerezové oceli.

Krmítka z nerezu jsou sice dražší, zato krásná, a doslova nezničitelná. Některá z nich poskytují několik variant. V zimě slouží k potravě pro ptáky a v létě třeba ke koupání a pití.

Podívejte se na různé druhy krmítek do naší fotogalerie. Najdete v ní krmítka obyčejná, i ta designová.

Klikněte na tuto fotku a otevře se vám 9 dalších

Reklama