Na napsání Ježíškovi je nejvyšší čas. Vždyť by to pak chudák nemusel stihnout, natož tak sehnat. Ježíškovi by se mělo psát s větším předstihem, rozhodně ne až na poslední chvíli. A psát by měli i dospělí.

letter

Dospělými se myslí nejen dospělé děti, ale i rodiče, případně babičky a dědečkové, prostě všichni, se kterými jsme zvyklí se obdarovávat. Ušetří to pak mnohé zklamání při rozbalování nevhodných vánočních dárků.

Zapomenuté obálky

Já i moje mladší sestra jsme Ježíškovi psávaly. Než jsme začaly chodit do školy, tak jsme na něj samozřejmě i věřily. Dodnes si pamatuji, jak jsme velkým hůlkovým písmem napsaly, že bychom chtěly ještě bratříčka. Ježíšek nám přání nesplnil, a v tu chvíli jsem prvně zapochybovala.

Ve škole už jsme na Ježíška nevěřily, ale psaly jsme mu pořád. Obálky jsme dávaly za okno a těšily se, že už tam ráno nebudou. Vzpomínám si na jeden rok, kdy byla maminka v nemocnici, a my si se sestrou přály jen to, aby se uzdravila. Táta v tom předvánočním shonu, kdy byl na všechno sám, na obálky zapomněl, a ty byly za oknem asi ještě týden. I když jsme na Ježíška nevěřily, ten pocit, že tam ty obálky s přáním uzdravení maminky zůstaly, byl až mrazivý. Maminku nakonec pustili na Vánoce z nemocnice domů a obálek si všimla až ona. :)

Varianta A a B

Když jsem se vdala, naučila jsem psát dopisy Ježíškovi nejen své děti, ale i svého manžela, u kterého se to doma nedělalo. Zpočátku mu to připadalo divné, ale teď už je jeho obálka v okně jako první. Jenže jeho přání jsou rok co rok stejná, lístky na koncert nějaké kapely a zdraví.

Zato požadavky našich dětí, ty se směrem k Ježíškovi rok od roku stupňovaly. Až jsme museli coby Ježíšci kolikrát zasahovat, že na to Ježíšek opravdu nemá. A jelikož už věděly, že jsme to my, tak své přání zredukovaly. Čili od té doby, co přestaly věřit na Ježíška, psaly v obálce variantu A a B.

Bohatší přání

A píšou dodnes, jen ta přání už jsou vzhledem k jejich věku úplně jiná, skromnější. Vlastně ne, jsou bohatší. Přejí si pro celou rodinu štěstí, zdraví, lásku a krásné Vánoce. Syn ještě přidá hóóódně bramborového salátu a dcerka co nejvíce vanilkových rohlíčků.
Tahle přání jim určitě splníme a samozřejmě ještě něco „malého“ přidáme. :)

Téma dnešního dne zní:  Píšete dopisy Ježíškovi?

  • A zajímá mě, zda píšete i vy – dospělé ženy-in
  • Zda se tato tradice u vás v rodině dodržuje
  • Jestli píšou vaše děti i vy vašim dětem
  • Kam dopis pro Ježíška dáváte
  • Jestli se podle těchto přání řídíte
  • Anebo vám třeba také psaní Ježíškovi připadá v dospělosti hloupé

Co člověk, to názor

Dopis „do redakce“ pište na e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek bude odměněna malým dárkem: luxusní vlasovou kosmetikou Alterra, která obsahuje vlasový šampón, balzám a vlasovou kúru.

kosmetika

Reklama