Rodina

Už jsem to viděla na ztracené dítě


Dcera začala do první třídy chodit loni,ale nástup a začátek byl zajímavý. Raději nevzpomínat. Nestalo se to sice hned první den, ale byl to den druhý. První den se toho mnoho stát nemohlo, děti pobyly ve škole asi hodinu. První den ovšem panoval zmatek, všude spousta lidí, dětí, jeden přes druhého, navzájem se neznali, zejména prvňáci. Druhý den jsem přišla pro dceru do školy a ohlásila jsem jméno na vrátnici. Zavolali do družiny a sdělili mi - ona tady není, šla domů.

???

Domů? Jak domů a s kým by asi tak šla, napadlo mě. Další volání do družiny a pak nic, ticho. Žádná informace. Jdu zpět pro vrátnice, bylo mně divné, že se nic neděje a ptám se: tak kde je dcera, sama přece odejít nemohla. Další volání nahoru, rozpaky, u mne nervozita stoupala. Představovala jsem si šestileté dítě bloudící s taškou po ulici, jak ji vyhnali ze školy. Už jsem si myslela - asi se nikdy neuvidíme, ztratila se.

V šatně jsem ovšem zjistila, že boty tam má, musela by odejít v bačkorách. Přesto, protože neměli dceru na seznamu (tzv. odešla), nevěděli, co mají dělat, tak říkají, ať jdu nahoru do družiny, kam normálně rodiče nechodí. Styl, jak mezi sebou mluvili, mně klid nedodával.

Už jsem to viděla na ztracené dítě. Před družinou už družinářka s učitelkou a baví se, kde by dcera mohla být. Říkám si - to je veselé, budu volat policii. Ve škole ještě děti neznají, ale svěříte škole dítě a doufáte, že je ještě někdy v pořádku uvidíte. Stojím před třídou, učitelka bezmocná, bezradná, co se asi mohlo stát, kam dítě šlo, když tu zázrak. Kouknu do třídy mezi děti a vidím tam dceru sedět a brečet se slovy - já chci jít domů.
 
Situace a celková mystifikace, že tam dcera není se vysvětlila posléze. Máme každá jiné příjmení a dcera se nahlásila jménem mým a ne svým. Takže ji vedli pod jiným jménem, než na jaké jsem jí volala z vrátnice do družiny.
 
Oddechla jsem si, dcera brečela, ale konec druhého školního dne dopadl nakonec šťastně.
 
Nedodalo mně to ovšem důvěru ke škole jako takové, že mohu spoléhat na to, že ve škole se dítěti nemůže nic stát.

Když přijdete pro dítě druhý školní den a oznámí vám, že dítě odešlo a nikdo z rodiny ho nevyzvedával, tak je to dost zvláštní situace. Škola je jinak zatím docela fajn, když odhlédnu od této kolize. Uvidíme, jaké budou nyní nové zážitky ze školy v přírodě. Snad nedojde k nějaké ztrátě. Ztracené dítě na výletě apod. Něco podobného se už málem stalo na výletě na horu Říp. 
 
Martina V.

   
22.09.2006 - Děti - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [7] edith1975 [*]

  Ještě-že se jmenujeme všichni stejně :o)

  superkarma: 0 24.09.2006, 15:13:48
 2. avatar
  [6] Saturninka [*]

  Pavla_b: hblaziko: To tedy neplete "-), mám to doma taky tak, pěkně půl na půl, syn je po mně, dcerka po otci a malá v tom má jasno odjakživa, od okamžiku, kdy začala bádat, jak se vlastně jmenuje maminka a proč jí ostatní lidi neříkaj mami, ale Leono..... Chodí druhým rokem do školy a problém s tím nemá. No a já - já si už taky zvykla, že mne občas u doktorů oslovují příjmením mé dcery :-)))....

  superkarma: 0 23.09.2006, 13:35:15
 3. avatar
  [4] Irena1 [*]

  Majdinka: proč by nešlo? přece není povinnost měnit si při další svatbě jméno...ev. to jméno může obětavě změnit snoubenec...nebo může žena v nejhorším používat jména obě, aby měla aspoň část z každého, třeba Nováková-Bártová

  superkarma: 0 22.09.2006, 13:18:25
 4. avatar
  [3] Majdinka [*]

  Pavla_b: A jak by jsi to chtěla řešit, když se matka znovu vdá, mají třeba další dítě. A biologický otec souhlas ke změně jména nedá. Tak buď děti z prvního mnaželství se budou jmenovat jinak než matka nebo z toho druhého. Je to zmatek, ale ven z toho nejde.

  superkarma: 0 22.09.2006, 13:04:38
 5. [2] hblaziko [*]

  Pavlo b, souhlasím.

  superkarma: 0 22.09.2006, 12:51:49
 6. [1] Pavla_b [*]

  Já to pořád říkám, že různým příjmením dětí a rodičů se dětem akorát plete hlavinka...

  superkarma: 0 22.09.2006, 08:37:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme