Rodina

„Už je to 38 let...“ vzpomíná čtenářka Secret

Jakou říkankou završila svůj zápis do první třídy základní školy čtenářka Secret, to se dozvíte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu. Stačí otevřít tuto novinku.

Máte ráda veršovánky? Pokud ano, bude se vám určitě líbit ta, kterou zaslala čtenářka Secret k dnešnímu tématu: První školní krůčky.


Na zápis i první třídu se pamatuji velice dobře, i když je to už zhruba 38let.
Včetně básničky, kterou jsem završila můj zápisový "úspěch":

Říkali mu Oříšek, chlupatý měl kožíšek.
Uši také, toť se ví, jazýček měl růžový.

Byla jsem odjakživa přezodpovědný tvor, což mi ztěžuje život dodneška, a měla jsem pocit že když už do té školy mám jít, musím být dokonale připravená a měla bych už umět číst. Což jsem s pomocí staršího bráchy zvládla už v 5 letech, takže jsem už při zápisu velice slušně četla a měla jsem " zmáknuto" i několik knížek. Ta první se jmenovala Zvířátka a Petrovští a knížky a čtení jsou mojí vášní pořád.
Ve čtení jsem se pak dlouho nudila, protože všichni koktali a slabikovali a já to sypala jakoby nic.
Hřebínek mi trochu srazilo psaní a ještě víc kreslení :)
Stejně tak si pamatuju svou první školní tašku a dokonce oblečení ve kterém jsem šla první den do školy.
Na paní učitelku z první třídy vzpomínám pořád. Byla moc milá, trpělivá i když určitě dětským pohledem hodně zidealizovaná, ale tak by to asi mělo být. Na první třídu mám jen pěkné vzpomínky.

Secret

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Zápis! Jak jste začínaly?

Zavzpomínejte, milé čtenářky, na své školní začátky!

Právě probíhají zápisy do prvních tříd. Posílejte mi dnes své vzpomínky na vaše školní začátky. Jak probíhal váš zápis? Jak úspěšné jste byly v první třídě? Co vás ve škole nejvíc bavilo a co vás naopak otravovalo? To všechno mi pište k dnešnímu tématu na redakční e-mailovou adresu uvedenou níže. Pokud chcete mít šanci na dárek, totiž stylový bílý penál my.cose a červenou propisku GRAFO, dbejte, aby byl váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

cena

   
24.01.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [4] daddyska [*]

  SNÍŽEK — #2 Sml67

  superkarma: 0 24.01.2011, 22:24:40
 2. avatar
  [3] bonda [*]

  Syn se taky sám naučil číst dřív, ale učitelka mu to zakazovala. Nutila ho slabikovat, přestože mu písmena sama splynula a slabikovat nemusel, byl rychločtenář a přečetl stránku za minutu, jenže musel čekat na ostatní. Začal z toho koktat. Když jsem s učitelkou mluvila, řekla mi, že nesmí ukázat ostatním dětem, že už to umí, protože by ho za to nenáviděly. Tomu jsem nevěřila. Faktem ale je, že ve čtvrté třídě ho začali spolužáci nemít rádi za to, že měl z Angličtiny jedničku a oni všichni trojku.

  superkarma: 0 24.01.2011, 21:27:09
 3. avatar
  [2] SNÍŽEK [*]

  tu básničku si pamatuju Sml67

  1. na komentář reaguje daddyska — #4
  superkarma: 0 24.01.2011, 17:25:07
 4. [1] dadma [*]

  Já jsem měla také moc hodnou tehdy soudružku učitelku.I moje dcera měla vynikající učitelku, zato syn měl první dva roky satorii,která již koncem května odjížděla do lázní s nervama.Dnešní rodiče by si praktiky této učitelky nenechali líbit.Synovi je dnes 35 let a když si na tu dobu vzpomene ,tak říká, že mu není dobře po duši ani po těle.

  superkarma: 0 24.01.2011, 14:25:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme