Zdraví

Už hubnete do plavek?

Řada z nás se už jistě sama na sobě přesvědčila, že takové hubnutí není vůbec jednoduchá záležitost, a navíc - ne vždy pro organismus prospěšná.  A tak dávejme pozor, ať si náhlým hubnutím více neublížíme. Ochablé svalstvo a svěšená kůže nevypadá dobře ani v těch nejluxusnějších plavkách.

Hubněme pozvolna

Různými dietami zpomalujeme svůj metabolismus, což se dříve či později projeví jojo-efektem (neustálé snižování a zvyšování váhy) a pocitem, že najednou nadměrně přibíráme ze všeho, co vložíme do úst. Navíc rychle shozená kila naší postavě rozhodně nepřispívají. Proto se zkusme na přicházející letní období připravit pomalu a pozvolna. Nemusíme zhubnout deset kilo naráz, nemusíme ani hladovět, stačí když dobře nastartujeme svůj metabolismus.

hubneme

Několik rad, které pomohou:

 • Jezte 5 x denně pravidelně v menších dávkách, co nejvíce ovoce a zeleniny, na trhu je jí dostatek. Vaše tělo potřebuje po zimě zvýšený přísun vitamínů.
 • Můžete klidně jeden den v měsíci (ne víc!) zahájit hladovku a celý den pouze pít, nejlépe málo slazený vlažný čaj. Organismus se pročistí.
 • I v průběhu ostatních dní hodně pijte. Opět nejlépe vlažný čaj (např. zelený), ale tentokrát už neslazený, a hodně vody, nejlépe neperlivé. Ale pozor, je lepší vodu a tekutiny přijímat průběžně. Organismus tak bude optimálně hydratovaný a nebude se střídavě nacházet ve fázích hydratace a dehydratace, což se často stává při pití nárazových dávek tekutin.
 • Omezte jedení u televize, jezte pomalu, jídlo dobře žvýkejte. Díky tomu spíše pocítíte pocit plnosti.
 • Omezte jedení pozdě večer. Dvě, tři hodiny před spánkem byste už neměli nic konzumovat. Pokud jste na to zvyklá, zkuste se něčím zaměstnat, tak nebudete přemýšlet nad jídlem. Je to jen otázka zvyku, ne hladu.
 • Nenakupujte s prázdným žaludkem. Nekupujte potraviny, které nepotřebujete. Je samozřejmé, že pokud máte doma odloženou čokoládu, určitě ji sníte. Pokud ji nemáte, za chvíli na chuť zapomenete.
 • Co nejvíce choďte pěšky. Rychlá chůze spálí více kalorií než domácí jezdění na rotopedu.
 • Pozor na alkohol, zejména při posezení v zahradních restauracích - na pivo. Zvolte raději vinný střik. S kalorického hlediska je nejpřijatelnější bílé víno, jehož kalorickou hodnotu snížíme právě přidáním minerálky.  
 • Nebraňte se práci na zahrádce, máte pak ve finále nejen dobrý pocit, ale i nějaké to kilo dole.
 • Pokud sportujete, začínejte pozvolna, tělo je po zimě ještě zlenivělé.
 • A hlavně buďte v klidu, nestresujte se, voda je ještě studená a dobrý výběr plavek také něco napraví.

Téma dne 8. dubna 2011

Už hubnete do plavek?

Možná se vám zdá tato otázka poněkud předčasná, ale vezmeme-li v úvahu výkyvy počasí posledních let a k tomu teplotní rekordy, které padají, ani se nenadějeme a léto je tady.  V dnešním tématu nás bude zajímat, zda si už vaše, po zimě „maličko zdeformované“ tělo chystáte do plavek. Své odpovědi na tuto otázku (dlouhé alespoň jako tento odstavec textu) mi posílejte na e-mailovou adresu redakce. Jedna z vás, která odpoví, dostane hezký dárek: Tělovou kosmetiku AVON (viz foto níže).

Tělová kosmetika AVON

   
08.04.2011 - Hubněte - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [7] lumar21 [*]

  No, já zkusila hubnout s pomocí bylinek a zatím mi to jde...Tak doufám, že se to nezastaví!!Sml15

  superkarma: 0 26.06.2011, 17:27:21
 2. avatar
  [6] Léthé [*]

  OlgaMarie — #4 Sml30Sml52....jsem se od srdce zasmála a zhubla o deset deka.Sml30

  superkarma: 0 08.04.2011, 17:48:10
 3. avatar
  [5] Dante Alighieri [*]

  OlgaMarie — #4 Sádlo nevadí. Největší neřád je cukr.

  superkarma: 0 08.04.2011, 11:33:18
 4. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  Sml52 Manželova lékařka ukončila ordinaci a předala ji mladé lékařce, štíhlé jako proutek. Hned při první kontrole mu dala tištěné rady, jak snížit hladinu tuků v jeho těle. Nejen, že mě to manžel donutil přečíst, ještě chce, abych podle toho zařídila rodinné stravování. Už ale popírá, že pokud jsem dle mně známých těchto rad uvařila, šel se dorazit dvěma krajíci chleba se sádlem! (O jeden se solidárně dělil se psem. Ale jen o jeden.)

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #5
  2. na komentář reaguje Léthé — #6
  superkarma: 1 08.04.2011, 11:13:34
 5. avatar
  [3] Vetinari [*]

  Propadla jsem běhání, dokonce jsem si koupila i boty přímo k tomu určené a ne zrovna levné. A od té doby prší, fouká a všelijak jinak se mi to snaží sv. Petr překazit. I samo nebe se postavilo proti tomu, abych začala sportovat Sml30

  superkarma: 0 08.04.2011, 10:21:23
 6. avatar
  [2] Dante Alighieri [*]

  MEK — #1 Jíš dost masa, vajec, sýrů..? Sml58 Nedostatek bílkovin brzdí hubnutí.

  superkarma: 0 08.04.2011, 09:20:01
 7. avatar
  [1] MEK [*]

  Nějak mi to nejde a to se moc snažím,každý den 40 min.zumbuji(tancuji zumbu),nepřecpávám se,jím zeleninu,ovoce,vlákninu,skoro mi to jde i s pitným režimem a nic.Že by to bylo věkem,už se mi skoro přehoupl přes 45 let,takže to spalování už taky není jak ve 20ti.Takže budu dále zumbovat,chodit na procházky a trpělivě čekat až mi nějaké to kilečko spadne dolů.Sml79Sml59

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #2
  superkarma: 0 08.04.2011, 08:58:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme