O zajímavé problematice solení u dětí jsme si povídali s vrchní nutriční terapeutkou Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze Tamarou Starnovskou. Tamara tvrdí, že solit bychom neměli vůbec!

Jan Werich dobře věděl, než se nechal zviklat pohádkovými čachry machry jedné kouzelné stařenky, že sůl je obyčejná nicotná a sprostá pachuť. No, zde je důkaz...

Kdybychom se touto moudrou větou řídili, měli bychom o mnoho zdravotních problémů méně. Žel lidé v naší zemi solí a solí dokonce tak moc, že převyšují v konzumaci chloridu sodného, jak zní chemický název kuchyňské soli, vyspělé západní země dvojnásobně.

Česká populace má aktuální spotřebu soli podstatně vyšší než v jiných zemích. Pohybujeme se mezi 12 a 15 g denně (směřujeme k 15) a obvyklá konzumace ve vyspělých zemích je 5 až 7 g denně,“ upozornila nás Tamara Starnovská, vrchní nutriční terapeutka Fakultní Thomayerovy nemocnice s poliklinikou v Praze, členka skupiny pro kvalitu péče v České asociaci sester.

bloodAle to zdaleka není celý problém. Problém je, že své špatné solící návyky přenášíme na děti, které druhdy následky tohoto počínání léčí již v patnácti letech. Jak je to možné a v čem je solení nebezpečné, ptáte se? Tamara Starnovská zná odpovědi...

Potřebuje naše tělo k životu sůl, a pokud ano, v jakém množství?
Sůl nezbytnou pro funkci organizmu je třeba dodávat v dávce 2 g denně. To bez problému vykryjí zdroje v potravinách zcela bez soli. Solení je tedy ovlivněno potřebou chutí, ale z hlediska potřeb organizmu se dá označit za zbytečné. Pokud bychom absolutně nesolili a konzumovali obvyklé potraviny, stále bychom měli soli více než je potřebné. Sůl je totiž přidávána do potravin i z jiných důvodů než ochucení, například konzervačních.

To se týká i dětí, nebo děti mají v růstu jinou potřebu soli?
Ano, ve stravování dětí je třeba vycházet z této skutečnosti a neučit je na slaná jídla. Podle průzkumu zveřejněného v loňském roce Poradenským centrem Výživa dětí, který byl zaměřen na věkovou skupinu 0 až 3 roky, se ukázalo, že již v této skupině má nadbytečný příjem soli ve stravě 80 až 100% dětí, podle toho, ve které věkové kategorii se nachází. Zdrojem je bezesporu pečivo, které děti dostávají mnohdy velmi časně, postupně pak další potraviny.

Co může konzumace nadměrného množství soli dětem způsobit?
Dlouhodobá vyšší konzumace soli znamená vyšší výskyt vysokého krevního tlaku a posun tohoto zdravotního problému do ranějšího věku. Není dnes už neobvyklé, že dítě do 15 let má vysoký krevní tlak a léčí se s ním.

Jak správně postupovat, aby se dítě na slanou chuť nenaučilo?
Příkladem pro každé dítě je jeho vlastní prostředí - vidí-li tedy od malinka, že jeho rodiče každé jídlo solí, aniž by ho předem ochutnali, bude to dělat také. Vyšší konzumace soli je pak dána tímto prvotním návykem na slanější chuť jako normu. Velkým rizikem je tedy časné zařazování solených potravin do jídelníčku. Proto v prvním období zařazování nemléčných pokrmů není vhodné solit vůbec a dále je třeba mít na paměti, že je třeba preferovat pokrmy bez přidané soli.

Čtěte také...

Reklama