Pravda může někdy sakra bolet, proto my ženy občas (pořád) vypouštíme z úst nějakou tu milosrdnou lež, která nám zrovna v daný okamžik hraje do karet. Sice samy lež nesnášíme, přesto jsme královnami přetvářky, kterou ovládáme s naprostým přehledem.

sex„Si představte, že prej ještě nezažila to, co zažívá se mnou,“ dmul se pýchou pán u vedlejšího stolu před svými kamarády, kteří na něj zírali v naprostém úžasu. Já se jen pousmála a pomyslela si, to je ale naivní hlupáček a dotyčná, to je ale chytrá holka, ta ví, jak v tom chodit. Ještě aby ne, vždyť přece všechny známe deset základních milosrdných lží, ale je jich samozřejmě mnohem více, ale to bychom tu byly hodně dlouho.

Ten je ale velikej... – U téhle lži většinou nasadíme i výraz hodný minimálně jednoho Oscara. No, viděly jsme sice už větší „nářadíčko“, ale prostě nemůžeme dotyčnému říct, jak se věci mají. Zde se jedná o milosrdnou lež, kterou už pánové velmi dobře znají, dá se říct, že to je spíše takové ohrané klišé, ale přesto nikdy neurazí, ba naopak.

Já už to neměla ani nepamatuju... – Měla jsem to zrovna před pár dny, ale chci si tě otestovat, jestli náhodou nejsi lepší než Michal ze soboty... Tak tohle říct přece nemůžeme, vypadaly bychom jako rozhoďnožky, a to žádná z nás nechce. To raději trošičku zalžeme a budeme si hrát na nevinné stvoření, které sotva před pár dny přišlo o svůj věneček. To totiž na chlapy platí!

Jsi nejlepší milenec, kterého jsem kdy měla! – Tak tohle používáme snad u každého partnera, který prošel naší postelí. Není nad to v něm probudit alfa samce, který nám druhý den díky této lži koupí něco pěkného na sebe...

Byl si fakt skvělej! – Další z milosrdných lží. Nejčastěji ji používáme, když zrovna nemáme parťáka na sex. Jak se říká, lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše. Zde bychom si ale měly dávat pozor, abychom to neříkaly moc často a postelový kamarád neusnul na vavřínech.

Vážně je to jen dámská jízda. – Ano, je! Tentokrát nelžeme, jen neříkáme úplně celou pravdu. Jdeme sice jen s holkama na drink, popovídat si, ale během večera si stihneme vyměnit pár letmých pohledů s tím kočičákem na baru, zaflirtovat si u záchodků s plešatým vyhazovačem a nechat se pozvat na nějaký ten koktejl. A proč by ne? Tak jako muži, i my potřebujeme vědět, že jsme atraktivní a žádané. Ten náš prďola doma nám totiž neřekne, že nám to sluší, tak si to mile rády vyslechneme od někoho jiného. Co oči nevidí...

„V lásce, která má být trvalá, je nejhorší přechod od lži k pravdě.“
Étienne Rey

Miluju ti to dělat pusou! – Neskutečná lež, tedy alespoň ve většině případů. Proboha, kdo by tohle rád dělal? Vždyť je to strašně nehygienické! Jenže tahle lež opět hraje v náš prospěch s vidinou nové červené kabelky, kterou jsme viděly včera za výlohou.

Už buduuuu... Tsss, ani omylem! Touto lží jen chceme urychlit už takhle dlouhou postelovou divočinku a jít si raději udělat pleťovou masku. I při této lži jsme schopné se vybičovat až k dechberoucí akci, která by si zasloužila opět nějakou tu sošku za herecký výkon v hlavní roli. Házíme sebou jako ryba na suchu, nasadíme výraz německé pornoherečky s letitou praxí a řveme u toho jako kolotočář na pouti, který haleká a láká kolemjdoucí k prodloužené jízdě na kačerech.

Chci to (sex)! – Nechci, ale lepší si to odbýt teď, než aby na vás večer lezl při sledování vašeho oblíbeného seriálu a funěl vám do ucha s tím, že vás to asi rozrajcuje, nebo co. Navíc díky této lži stoupáme v očích partnera. Ten totiž  bude kamarádům vyprávět, jakou má doma „náruživku“, která to chce každé úterý a čtvrtek hned jak přijde z práce. Kamarádi mu pak samozřejmě budou poklepávat na rameno, že si teda uměl vybrat, a on si bude připadat jako fakt velkej frajer. A proč ne?!

V pohodě... – Nikdy nic není v pohodě, ale přece nemůžeme ukázat, že jsme vážně takové hysterky, jak se o nás říká. To raději 297x za den řekneme, že „v pohodě“, než neustále něco vysvětlovat. Navíc se opět může před kamarády náš panáček chvástat, že jeho holka je fakt v pohodě. Což se bude hodit, až se s ním rozejdeme, protože my pak budeme ty, co byly v pohodě, a on ten vůl, co to všechno zkazil.

A největší lež všech lží I s malým kašpárkem… - Sice to často říkáme, ale rozhodně by tomu tak být nemělo! Tahle nesmyslná lež nepomůže nikomu, na rozdíl od jiných, nám prospěšných nepravd. Touhle větou škodíme především samy sobě. Hláška, že i s malým kašpárkem... totiž utvrzuje pány, že i se svou (ne)výbavou dokážou téměř učiněné zázraky. A to se pak ve finále opravdu bude jednat jen o jedno velké divadlo, ze kterého nevzejde nic dobrého. Ruku na srdce, to si opravdu dáte k večeři jen kolečko lovečáku, nebo raději celou šišku salámu?

A na závěr jedno tématické video

Také si přečtěte:

Reklama