Nemáte rádi podzim? Zkuste si zlepšit náladu podzimní procházkou. Uděláte něco nejen pro svou kondici, ale i pro zkrášlení svého domu, či bytu. Natrhejte si pár větviček s podzimními plody a naaranžujte si krásnou kytici, nebo vyrobte věnec na vstupní dveře, nebo vrátka. V tomto článku najdete postup, který zvládne každý.

Zdá se vám tento způsob podzimu poněkud nešťastným? Zatímco příroda blaženě „nasává“ tolik žádoucí vláhu, my „hudráme“, že je sychravo, chladno a blátivo. Zkrátka typický podzim, který se nám moc nelíbí. Jenomže tak to v přírodě chodí a my s tím nic nenaděláme. Musíme se s tím smířit a snažit se najít i něco krásného. A že toho není málo. Příroda se zbarvuje do nádherné palety barev, vzduch voní deštěm a čerstvě zoranými poli. I tento čas, kdy se příroda ukládá k spánku, má své kouzlo. Včetně ranních mlh, rosy na pavučinách a padajícího listí.

Procházka přírodou je právě teď nejpříjemnější. Využijte toho a přineste si z ní třeba „materiál“ na zkrášlení bytu či domu. Červené plody hlohu a šípku, nebo temně modré trnky nadělají spoustu parády.

Ať už ve váze...

... nebo v podzimním věnci.

Jeden jsem si naaranžovala a postup nafotila, abych vás trochu inspirovala. Uvidíte, že na tom není nic složitého.

Co na výrobu podzimního věnce potřebujete?

  • Korpus. Já mám už několik let březový, ale dobrou službu udělá i slaměný, polystyrenový, nebo proutěný.
  • Mech. Netrhejte ho v lese, je to zakázané, ale najdete ho takřka všude, na severních stranách zahrad, nebo podél příkopů, zdí, na loukách.
  • Větvičky hlohu, šípku, trnky můžete nehradit jinými větvičkami, které vám dá třeba vaše zahrada. Stejně krásně vypadá třeba skalník. Ale, jak se říká, fantazii se meze nekladou, materiál si můžete vybrat podle svého vkusu.
  • Měkký drát na připevnění.

věnec

Postup:

věnec

Nejprve drátem připevněte mech ke korpusu. Udělá krásně zelený podklad pro červené plody větviček.

věnec

Potom postupně připevňujte větvičky hlohu, zapichujte plody šípků a pro kontrast proložte temnou trnkou.

věnec

Hotový věnec pověste na dveře, na vstupní vrátka do zahrady, nebo třeba na stěnu domu.

věnec

Čtěte také:

Reklama