Rodina

Utrácejte jen tolik, kolik máte v kapse

Rada čtenářky Step1 k dnešnímu tématu je jasná: Myslet na zadní kolečka a neutrácet. Proč k takovému závěru dospěla, to se dočtete v jejím příspěvku...

Díky autu na leasing si čtenářka Step1 nemohla pořizovat jiné věci. Byla ráda, že splátky skončily a dnes radí, utrácet jen to, co má člověk v kapse. Více v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Dobrý den,

když jsem začala bydlet a hospodařit ve vlastní domácnosti, používala jsem obálkovou metodu. Při výplatě jsem penízky pěkně rozdělila a při nahlédnutí do obálky jsem vždy věděla, co si mohu ještě dovolit. Když se ke mně nastěhoval přítel, začala jsem si psát do sešitku útratu. Sama od sebe, kdyby se ptal, ať mu mohu ukázat, za co se peníze utratily. Nikdy se neptal. Po svatbě se nám narodila dcera. Tenkrát byla mateřská jen 1/2 roku, ale já jsem byla doma 3,5 roku. Pak šla dcera do školky a do té doby zdravé dítě najednou začalo být každý měsíc nemocné. Takže každý měsíc paragraf. Další těhotenství bylo rizikové, 7 měsíců jsem strávila na nemocenské. Se synem jsem byla také 3 roky doma. Když jsem měla nastoupit do práce, měl syn zdravotní problémy a já jsem žádala o neplacené volno. Místo toho jsem v den jeho 3. narozenin dostala výpověď. Pak jsem se o něho starala dalších 7 let. Takže nějakých 15 let jsme žili jen z jednoho platu. Ale nestěžuji si. Vždycky jsem s penězi vyšla. Věděla jsem, co si mohu dovolit a na co jsme neměli, to jsme nekupovali. Když jsem začala pracovat, vzali jsme auto na leasing, takže nám pořád zůstával jeden plat. Ale ta pohoda, když se leasing splatil. Najednou hromádka peněz narostla a už jsme si mohli dovolit i jiné věci. Nemáme nijak velký příjem, obě děti jsou na vysoké, ale když člověk neutrácí zbytečně a nemusí mít vše, co vidí, vždycky se dá vyjít. Učila jsem to i své děti. Obě se snaží chodit na nějaké brigády, ale každé je jiné. Dcera vždy vše hned utratí, syn si peníze schová a potom si koupí nějakou dražší věc, na kterou by od nás peníze nedostal.
Kdybych mohla radit, moje rada by zněla: utrácejte vždy jen tolik, kolik máte v kapse. Zbytečně si neberte půjčky a myslete i na zadní kolečka.

Přeji všem pěkný den.

Step1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. listopadu 2011: Vedete si účetnictví?

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Po šestnácté hodině se dozvíte, která čtenářka získala slíbený dárek, totiž voňavou svíčku AIRWICK s podmanivými barevnými efekty v krásném balení se zápalkami.

svicka

   
02.11.2011 - Finance a práce - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [4] michalka44 [*]

  Já jsem si kupovala před 8 lety auto na leasing, ale můžu říct, že teď bych se rozhodla jinak.

  superkarma: 0 31.05.2013, 17:01:37
 2. [3] kajinek [*]

  taky to znám už aby bylo lépe

  superkarma: 0 08.12.2011, 23:00:51
 3. [2] jithule [*]

  já taky jedu z jednoho platu a je to děs

  superkarma: 0 01.12.2011, 10:31:07
 4. [1] FAXÍK [*]

  taky žijeme z jednoho platu a je to napr, člověk musí šetřit a penízky dobře rozpočítat, aby mu to na měsíc vyšlo

  superkarma: 0 26.11.2011, 13:32:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme