Bulvár

Utěrky v zákrytu


 

 

Přece jen mi to nedalo a přispěji troškou do tématu. Nevím, kdo přišel na to, že toto je ŽENSKÁ PRÁCE a toto MUŽSKÁ PRÁCE. Přece nikdo nikdy nedal pravidla o tom, co má kdo dělat. Vždycky záleží na domluvě a porozumění. Vzpomínám (a je tomu tak do dneška), že mamka doma uklízela, prala, žehlila a taťka, aby jí alespoň trochu pomohl, tak třeba vařil, umýval nádobí, chodil s odpadky. Nikdy jsem od nich neslyšela, že by se hádali, kdo co má dělat. Nádherně se doplňovali a navzájem pomáhali. Myslela jsem si, že to tak má být a nebo, že je to tak ve všech rodinách.

Když jsem začala bydlet s přítelem, byl ze začátku hodně aktivní a též mi dost pomáhal, ovšem s ubývajícími roky se jeho chuť na domácí práce zmenšovala a zmenšovala. A tak jsem mu jednoho dne položila nůž na krk, že budu dělat doma to, co on, aby to bylo vyrovnané. Načež jsem si vzala noviny a šla si lehnout k televizi. Udělala jsem si večeři a neuklidila po sobě nádobí. Světe, DIV SE, něco se v něm hnulo a začal to po mně uklízet. Pak jsme se tomu společně zasmáli a taky si popovídali a já zjistila, že jeho nechuť pramenila zejména z toho, že ode mne neustále slyšel: vynes odpadky, umyj nádobí, mohl bys vysát….Že kdybych mu (PRÝ) toto neomílala pořád dokola, on by na to přišel sám, jen by to udělal v jinou chvíli a ne proto, že mu to bylo PORUČENO.

Na každého muže asi platí něco jiného a jiný postup. Nepotřebuji, aby mi doma někdo dělal sluhu, ale proč zrovna my ženy bychom měly mít přišit úděl služek? Rozhodně budu paní domácnosti já než muž, kterého si např. vzala moje kamarádka. Neustále jí vyčítá, že nemá srovnané igelitové pytlíky podle velikosti, proč nemá utěrky v zákrytu, jedna je tak dlouhá, druhá jinak, jak to, že používá tento přípravek na nádobí, když ten druhý je lepší. To si potom říkám, ZLATÝ můj truhlík, který už zase leží u televize a čte noviny….

 

P.S. Fuj, teď, když to po sobě čtu, tak si připadám, jak zarytá feministka, ale to FAKT NEJSEM J J J

                                                                                                         

nikinik

 

Milá niknik... tak takového chytrolína, jakého má tvoje kamarádka, bych buď poslala k šípku, nebo zabila. Utěrky v zákrytu...:o)))) Asi nemá žádné jiné starosti.

   
03.08.2005 - Společnost - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Clerenc [*]

  me by zajimalo jak se resej vytlaceny kolicky, nebo snura na vecech, ktere schli, kdyz nezehlite? Ja nezehlim povleceni, spodary, rucniky, uterky a veci na doma, ale ostatni tedy ano.

  superkarma: 0 04.08.2005, 11:13:36
 2. [7] louže [*]

  Povídání se přehouplo na žehlení, a to mi nedá, abych nepřidala svou historku. Byla jsem s prckem na mateřské - ještě v šestinedělí a tchyně se přijela podívat na miminko. Ze šuplíku mi vyndala vyžehlené kapesníky a všechny je přežehlila, protože ona z nich žehlí čtverce a já měla obdélníky|!!!! No zažil někdo něco víc nenormálního? Podotýkám, že jinak je to zlatá ženská, ale každý je nějak ulítlí, né?

  superkarma: 0 04.08.2005, 09:23:52
 3. avatar
  [6] moula [*]

  Teda zehlit uterky, ponozky, spodni pradlo, tricka a jeany by me vz zivote NENAPADLO! Zehli se u nas jenom svatecni kosile a saty, co treba visel dlouho ve skrini a vypadaji zmackane. Takze asi tak 5x do roka 10 minut zehleni. Jinak vytahnu ze susky a hotovo.

  superkarma: 0 04.08.2005, 01:04:30
 4. avatar
  [5] nikinik [*]

  Poslat ho k šípku je dost těžké, když mají spolu dvě malé děti, ale nemyslete si, že je kamarádka někde v koutě a poslouchá, co jí ten MISTR SV2TA AMOLETA ŘEKNE !!! Jede si dál po svém. Má vždy naklizeno tak, že se bojím, abych ji někde nezanechala otisky. Ještě jedna zajímavost je ta, že když ho nechá s dětmi samotného a přijde domů, tak je to jak po boji, ale to se musí tolerovat....

  superkarma: 0 03.08.2005, 20:20:21
 5. avatar
  [3] Dášule [*]

  medunka2001: Doufám, že tvoje přítelkyně nabídla tchýni žehličku, aby jí tu útěrku mohla vyžehlit.

  superkarma: 0 03.08.2005, 18:09:34
 6. avatar
  [2] medunka2001 [*]

  Utěrky v zákrytu No z toho bych zešílela.
  Ale už se ničemu nedivím. Jedna moje spolužačka v době, kdy jsme psaly diplomku nebo šrotily na státnice prostě nestíhala, dvě malé děti, manžel. Jednou dojela na návštěvu tchýně, aspoň si myslím, že to byla tchýně, protože maminka jí spíš vypomohla. No a najednou vytáhla utěrku a ona byla NEVYŽEHLENÁ. Opravdu to byla náhoda, protože spolužačka normálně utěrky žehlí, ale tentokrát je jenom poskládala. Po této zkušenosti už mě nic ohledně utěrek nepřekvapí.

  superkarma: 0 03.08.2005, 15:58:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme