Vztahy

Utekl mi před svatbou

Měla jsem a mám jednu velmi dobrou kamarádku. Akorát, že dříve byla velmi šťastná, a teď je tomu naopak. Nedivte se, utekl jí totiž ženich před svatbou.

Povím vám, jak k tomu došlo.
Kamarádce říkejme třeba Klára a uprchlému příteli David.

A tak - Klára s Davidem se znali hodně let. Byli oba součástí naší party lidí stejného věku (25-35 let) a jelikož měl David dříve jinou známost, tak byli jen přátelé.
Avšak jednoho dne byl již David bez přítelkyně, a tak se s Klárou, po které prý již dlouho toužil, začali sbližovat. Nevěřícně jsme to s ostatními sledovali a tomuto vztahu jsme nedávali mnoho nadějí. Znali se hodně let a takových krátkých vztahů jsme za celou éru našeho hromadného přátelství viděli již několik.

Zde je třeba vám nastínit charaktery obou zúčastněných.
David je povaha mírná, velice společenská a neznám nikoho, komu by se protivil. Je to také zcela bezkonfliktní typ, a možná proto je hodně oblíbený.
S Klárou je to trochu komplikovanější. Byla v rodině jako nejstarší dítě, a tak pomáhala své matce vychovávat dva mladší bratry. Odrazilo se to v její povaze a občas se nám stává, že nám tak trochu diktuje, co máme dělat a organizuje nám náš volný čas. Bereme to s rezervou, vždyť ani my nejsme dokonalí, a díky jejímu dobrému srdci a obětavosti v případě našich problémů určité nedostatky její nátury přecházíme.

Začalo to vypadat vážně. David s Klárou působili jako pár z obrázkového seriálu z Bravíčka a my začali věřit, že to bude mít dobrý konec. Všichni jsme jim to přáli a Kláře tím víc, že se jí dlouhá léta nedařilo navázat vážnější vztah. Klára zářila a se šťastným výrazem si Davida pyšně vodila všude sebou.
I on byl spokojený, oproti jeho bývalé přítelkyni byla Klára dobrá hospodyně a starala se o Davidovo pohodli. To mu dříve velmi scházelo.

Jednoho dne nám bylo s velkými ovacemi oznámeno, že za pár měsíců bude svatba.
I když to mnohým z nás přišlo trochu ukvapené, tak jsme to ochotně a vesele oslavili.

A začaly přípravy. Ale bohužel také problémy.
Klára se nám měnila před očima a její nehezké vlastnosti jakoby vystoupily na povrch. Jestli nám dříve diktovala, tak teď rozkazovala, a bohužel nejvíc to bylo cítit v jejím novém a hrdě nabytém vztahu. Určila si den svatby, jaký bude mít svatba průběh a co budou mít svatebčané na sobě. Ale také určovala, co bude David dělat zítra a za týden a byla mírně řečeno neústupná.
Samozřejmě se vše nejvíce odrazilo ve vztahu s Davidem. Díky jeho nekonfliktní a neodporující povaze vše snášel, ale bohužel jsme my nestranní mohli pozorovat, jak je čím dál častěji nemluvný. Dříve většinou bavil svými vtípky celou společnost, ale teď jako by se mu nechtělo. S Klárou se nedohadoval, nestál si za svým a nejčastěji jsme od něj slyšeli věty "Jistě miláčku. Máš pravdu miláčku."
Ale jelikož to nebyla naše věc a "každý svého štěstí strůjce", nechali jsme věci plynout. Já osobně jsem se modlila, aby se začali hádat, anebo aby si uvědomili, že je třeba najít kompromis. Ale nedělo se tak.

Dva měsíce před svatbou se David rozhodl vše ukončit.
Udělal to ze dne na den, bez velkého vysvětlování a také bez toho, aby dal Kláře jakoukoli další šanci. Pro něj bylo pozdě cokoli měnit a napravovat. Jinak to prostě neuměl.

Klára při mne stála v mých těžkých chvílích. Stála mi po boku ve dnech, které pro mne byly velmi smutné. A po tomto rozchodu jsem jí musela a chtěla pomoci já.
Šlo to velmi těžko a až po čase jsem jí začala říkat, co si opravdu myslím a co podle mě bylo největší chybou z její strany. Vysvětlovat jí, že stále musí myslet na štěstí toho druhého a že vztah je po čase jeden velký kompromis, nebylo snadné a pro ni to bylo bolestivé.
Chyba byla podle mne také v Davidovi a jeho neschopnosti komunikace........

Ale vlastně, co o tom soudíte vy???

 

 

                         
   
16.09.2003 - Láska a vztahy - autor: Jindřiška Kleknerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [141] Petronela [*]

  Myslim si, že chyba byla i na straně Davida, měl se ozvat a pokud to neuměl říct, tak to měl napsat, myslím si, že Klára by se nad sebou setsakramensky zamyslela a možná už by byli manželé.

  superkarma: 0 07.10.2003, 12:44:49
 2. avatar
  [138] Sanofi [*]

  Susina: Doktoři se loví všude Když je plný barák ženských, není divu, že by se přetrhly za chytrým a pěkným chlapem. Já osobně bych doktora nechtěla,kdyby s..l pětikačky

  superkarma: 0 24.09.2003, 18:30:44
 3. avatar
  [136] JiKo [*]

  Tak to je smutný, ale myslím, že si za to holka mohla sama, ale měla dostat ještě jednu šanci

  superkarma: 0 19.09.2003, 10:26:17
 4. avatar
  [135] Susina [*]

  Petrana: no, moje kámoška se oznámila dva dny před svatbou, že si nastávajícího brát nebude, měli docela problémy ve vztahu, jenže rodiče jí k tomu donutili, byla těhotná, no a ńeumíte si představit ty problémy po svatbě za rok se rozvedli, naštěstí pro kamarádku neměl její manžel vůbec o dítě zájem, protože ona by asi nepřežila, kdyby ho chtěl třeba do své péče na Slovensko, odkud pochází, takže v tomhle ohledu to proběhlo rychle. Jenže ví, že tohle všechno kolem rozvodu atd. si mohla ušetřit, kdyby radši zůstala jako svobodná matka a nepodlehla rodičům, kteří hodlali zachovat dekorum a chtěli se pochlubit velkou svatbou a zároveň měli hrůzu z toho, co by řekli lidi... takže já dovedu pochopit ty, kdo těsně před svatbou škubnou.. Jo, teď si vzpomínám, holka vedle z domu zrušila svatbu týden před termínem, taky byla těhotná, zůstala s holčičkou sama a kupodivu potom vycházela s bývalým nastávajícím dobře, zůstali přátelé, s holčičkou se on běžně vídá, i když maminka si už vzala jiného.... prostě tohle všechno se může stát..

  superkarma: 0 18.09.2003, 15:00:01
 5. avatar
  [134] Petrana [*]

  Nechápu , jak někdo může couvnout den předem. Prostě nechápu

  superkarma: 0 18.09.2003, 11:32:04
 6. avatar
  [131] Susina [*]

  gryzli: no, jestli se nepletu, tak třba v Americe je běžné, že nevěsta určuje oblečení družičkám, požádá přátele, aby se oblékli třeba do určité barvy, aby to ladilo dohromady... je fakt, že tady to moc zvykem (asi naštěstí) není, ale v tomhle ohledu bych Kláru moc přísně neposuzovala, třeba jen chtěla, aby všichni lidi k sobě na svatbě ladili, a nebylo oblečení každý pes jiná ves, ze zkušeností vím, že svatebčani jsou schopni si na sebe navléct neuvěřitelné kreace..

  superkarma: 0 17.09.2003, 15:20:44
 7. avatar
  [127] Susina [*]

  kačička: proti práci zdravotních sestřiček určitě nelze nic namítat, spousta z nich je vynikajících a makají jak šrouby, jde spíš o jinou věc - viz moje příspěvky, mám zkušenosti, jak sestřičky loví doktory - ať už sestřička mého bráchu coby doktora ze stejné nemocnice, nebo si ještě pamatuju, když jsem chodila se svým prvním klukem, doktorem, a přišla jsem za ním do nemocnice, jak byly na mě sestřičky nepříjemné a dívaly se na mě zle, že jim odvádím pana doktora, na kterého si (zřejmě) samy líčily... a to nejsou jediné případy, o kterých vím..

  superkarma: 0 17.09.2003, 14:37:34
 8. avatar
  [122] Susina [*]

  katule: ahoj, zkusím na tvůj příspěvek reagovat jako jedna z těch "sester svých bratrů". Vůbec jsem se bráchovi do vztahu nepletla, to si nemysli, když nám Ivanu přivedl ukázat, mně se docela líbila a připadala mi docela fajn, tak jsem bráchovi držela palce, jen jsem ho trošku upozornila, že to nemusí dělat dobrotu, když je to sestřička ze stejné nemocnice... Jenže postupem času na bráchovi bylo vidět, že něco není v pořádku, ačkoli o tom nechtěl mluvit, tak jsem to z něj netahala, jen jsem mu řekla, že jsem tady kdykoli, když bude potřebovat se třeba poradit nebo tak. No, a postupem času z něj vylezlo, co mu slečna hystericky provádí, jak mu kontroluje mobil, jestli nemá nějakou SMS od jiné holky, a pokud ano, tak dělá šílené scény, jak mu slečna vzteky rozstříhala bundu, a tak. Takže myslím,že brácha trochu pomoci, rady a hlavně podržení potřeboval... A jestli se bráchova přítelkyně mně nebude líbit na 100%, tak co na tom?? Pro mně je důležitý, aby s ní byl brácha šťastnej, je to jeho život, a jsem ráda, že má ke mně jako ségře tolik důvěry, že třeba přijde pro radu nebo útěchu..takže si fakt nemysli, že bych brácha musel chodit se slečnou, která by mně vyhovovala na 100%, to určitě ne!! měj se

  superkarma: 0 17.09.2003, 09:39:21
 9. [121] Lapcikova [*]

  Asi ji neměl moc rád.

  superkarma: 0 17.09.2003, 07:10:17
 10. avatar
  [120] kakina [*]

  Asi to bylo nejlepší co udělal pro oba i když je to smutný .Kdyby jí něco řekl mohlo to třeba dopadnout jinak

  superkarma: 0 17.09.2003, 06:45:12
 11. [119] Mína [*]

  Myslím, že zdrhnul v pravý čas. Horší by to bylo po svatbě...

  superkarma: 0 16.09.2003, 23:15:51
 12. avatar
  [118] man-mimo [*]

  _Lucky: protože David je muž. A nějak se k tomu, že on je ten špatný, dostat musely

  superkarma: 0 16.09.2003, 22:53:49
 13. avatar
  [113] Kopicka [*]

  Asi bych mu zakroutila krkem...

  superkarma: 0 16.09.2003, 19:46:05
 14. [111] zindule [*]

  Lepší na to přijít před svatbou než po svatbě.

  superkarma: 0 16.09.2003, 18:33:57
 15. avatar
  [110] _Lucky [*]

  Nevím, z čeho asi polovina příspěvků odvodila, že se David neozval. Zřejmě jeho společenská povaha nemlčela a promlouvala, co to dá. Ale Klářina generálská nátura zřejmě všechny námitky smetla ze stolu. David se při své nekonfliktní povaze nehádal (zřejmě jediný a těžko říct, jestli funkční "dialog" s Klárou). Nicméně vina jako taková se tady bez dalších detailů nedá určit. Nakolik je Klára diktátor a nakolik David bačkora?

  superkarma: 0 16.09.2003, 17:44:33
 16. avatar
  [103] Drahuška [*]

  Moje spolužačka ze základky se měla vdávat, šaty půjčeny, koláčky napečeny, vše zařízeno, ale nastávající si to den před jejich svatbou rozmyslel, a tak musela vysokou dostudovat jako svobodná matka.
  Teď, po 12 letech, je už vdaná, má druhého syna a staví si baráček.

  superkarma: 0 16.09.2003, 15:05:05
 17. [102] Anai [*]

  K té skupině potenciálních manipulátorech a "vyžírek" bych já přidala zdr. sestřičky - jenom v naší široké rodině se objevily takové už dokonce 3!

  superkarma: 0 16.09.2003, 15:02:35
 18. avatar
  [99] Salyna [*]

  Tak to my plánujem svatbu na příští rok v létě, doufam, že se to taky takhle nepo... Ale myslim, že to bude snad v pohodě.

  superkarma: 0 16.09.2003, 14:22:49
 19. [88] helip [*]

  Mě tedy jeden chtěl tak, že si mě i vzal a můžu vám říct, že jsem ráda. Mám doma skvělýho chlapa.
  Přála bych všem ženám, aby toto mohli o svém muži říct.

  superkarma: 0 16.09.2003, 13:14:27
 20. avatar
  [79] Acinka [*]

  Chyba byla určitě na obou stranách, lidé mezi sebou musí komunikovat, dělat kompromisy ... a občas se i pohádat jinak to nefunguje.

  superkarma: 0 16.09.2003, 12:25:00
 21. avatar
  [71] marcellina* [*]

  ishi, jasne, nezevseobecnuji, jen jsem si vzpomnela na jednu pracovnici solarka (kam obcas chodim), kterou jsem potkala pred tydnem ovesenou zlatyma retezama a cernou (opalenou) jako vix, jak sekyrovala svyho pritele v supermarketu... Chudak chlapec, neustale se ohlizel, jestli je nekdo nepozoruje a nabadal "milacka", at tolik nekrici a co ona, ona rvala a rvala a rvala...........

  superkarma: 0 16.09.2003, 12:04:35
 22. [70] tventula [*]

  Radši před svatbou,než se pak rozvádět. Stejně by asi nakonec nebyl ani jeden z nich.

  superkarma: 0 16.09.2003, 12:04:23
 23. avatar
  [68] Jupíí [*]

  Je to takový slabší odvar "příběhů ze života" Pročpak jste se nechaly všechny strhnout autorčiným jednostranným rozdělením rolí. Klára- hodná ženská ale trochu generál. A David- bezkonfliktní společenský, veselá povaha.
  A co když je David vyžírka neschopný vážnějšího vztahu, co když mu vyhovuje když se o něj někdo stará a když jde do tuhého vycouvá. Bude mu asi kolem 35 to už je na muže dost pozdě na zakládání rodiny, třeba je rozmazlený,nezvyklý starat se o někoho druhého natož o sebe, žije asi sám a stýká se s kamarády svého druhu a rád baví společnost
  Takové šikovné holky, jako je Klára, která dokáže zorganizovat , zařídit, naplánovat,co má jasno jak bude co probíhat je pro takového muže škoda.Taková Klára co si ví rady v kkaždé situaci je dar z nebe.
  Tak to byl pohled z druhé strany.

  superkarma: 0 16.09.2003, 11:56:12
 24. avatar
  [67] marcellina* [*]

  Muj mladsi bracha ma taky pritelkyni, ktera mi moc neni po chuti (ale ja s ni koneckoncu nechodim, ze?), ale evidentne ho ma moc rada a seznamili se spolu v dobe jeho velke zivotni tragedie (nehoda na motorce), tak si myslim, ze k ni proste prilnul. Myslim se, ze nejake velke neshody nemaji, a tak doufam, ze se po (pripadne) svatbe "nevesta" nejak neblaze nevybarvi

  superkarma: 0 16.09.2003, 11:48:50
 25. avatar
  [66] Susina [*]

  no, do bráchova vztahu jsem trošku zasáhla coby protivná poučující starší ségra, ale s bráchou jsme to rozebírali a snažila jsem se ho do ničeho nenutit, jen mu nastínit budoucnost, co by ho čekalo.. pochopil, i když ho to moc bolelo a nejspíš ještě trochu bolí, je to dost čerstvé - letos na jaře.. pokud jde o marcellinin návrh na paní doktorku - jedna u nich v nemocnici zájem měla, jenže to naše pako mělo přece jen obavy ze vztahu s doktorkou se stejného oddělení, navíc se mu prý ani tak moc nelíbila.. ach jo, ti mladší bráchové dávaj zabrat..

  superkarma: 0 16.09.2003, 11:22:43
 26. avatar
  [64] marcellina* [*]

  Susina, drzim brachovi pesticky... Co spis misto hystericke sestricky nejakou peknou pani doktorku

  superkarma: 0 16.09.2003, 11:01:20
 27. avatar
  [61] Susina [*]

  tak něco podobného prožíval brácha. To byl vztah - možná to znáte, vztah doktora a sestřičky, která, ač zpočátku vypadala docela prima, byla žárlivá hysterka, která byla schopná o půlnoci sebou fláknout v bráchově bytě o zem, mlátit pěstičkama do podlahy a vynucovat si pozornost. Brácha z toho byl dost na nervy, jenže začal obviňovat sebe, že možná dělá on něco špatně, co ji provokuje... jenže slečna se ho pochopitelně nechtěla pustit - bodejť by jo, kde by mimopražská holka, bydlící na ubytovně, sehnala pana doktora s bytem...Začala plánovat svatbu, organizovat ji, do toho se vložili její rodiče a už organizovali svatbu u nich na malém městě, navíc slečna byla dcera náměstka v nějaké místní fabrice, tak se musela rodina předvést, a to byla asi poslední kapka, aby to brácha ukončil. Už začal chápat mne s manželem, kdy jsme měli svatbu jen my dva a sedm kamarádů...Rozchod bráchy a jeho slečny nebyl hezký a dost to bráchu pošramotilo, snažili jsme se ho držet nad vodou, ale myslím,že už se z toho vylízal a má chuť do dalších vztahů - snad se jeden rýsuje..

  superkarma: 0 16.09.2003, 10:51:33
 28. avatar
  [60] Lubar [*]

  Víte, tohle je hrozně těžký - byla jsem ve vztahu, kde nešlo jinak, než rozhodovat (a okolí mě vnímalo jako fúrii), pak jsem dala ultimátum, jinak to nešlo, a všechno skončilo. Dneska mám super manžela a fúrie je kdesi v tahu, abych pravdu řekla, jednak nemám potřebu rozhodovat, je akční a věci zařídit dokáže, jednak bych si to "nedovolila", protože mám doma chlapa, ne jen jakoby chlapa. A jsem šťastná.
  P.S. Můj bývalý má už zase fúrii, takže to možná není jen ve mně

  superkarma: 0 16.09.2003, 10:50:22
 29. avatar
  [59] marcellina* [*]

  Aleno, nejen prodavacky a kadernice, ale taky jeste kosmeticky a solarni pracovnice .

  superkarma: 0 16.09.2003, 10:49:44
 30. avatar
  [51] Kocicka [*]

  tak nějak je to i se mnou! I když si to nějak více neuvědomuji...tak se snažim velet! I když mockrát nerada...protože mi ostatní přijdou nerozhodní! A já se prostě nemůžu udržet! A můj miláček je ze mě taky neštastný, ale občas mám pocit, že toho jen využívá když mě chce potrápit. Protože když nemá plán na večer a já s něčím již příjdu...tak se do mě pustí a já čučim jak puk. ALe zřejmě si zato můžu sama...:-(((

  superkarma: 0 16.09.2003, 09:59:17

Další příspěvky

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme