Novinky

Ústavní soud prosadil střídavou péči. Co si o tom myslíte?

Milé Ženy-in, na našem magazínu jsme zachytily zprávu týkající se střídavé péče. Ústavní soud nyní nově rozhodl, že by se měla střídavá péče stát standardem. Výchova dítěte už tak nebude jen výsadou matky.

Podle mě, je přeci jen velmi důležité, aby se rodiče normálně a slušně na střídavé péči dohodli, a nedělali si problémy. V praxi je to bohužel velmi těžká věc, a nakonec to odnesou děti.

A co si o tom myslíte, máte se střídavou péči zkušenost? Souhlasili byste se střídavou péčí?

Tématu o střídavé péči se budeme v příštích dnech věnovat víc!

Více informací najdete na iDNES.cz:

Normou je střídavá péče, ne výchova dítěte matkou, míní Ústavní soud
Úspěch střídavé péče o dítě žádná norma nezajistí, tvrdí zasvěcení

 

   
06.06.2014 - Redakční novinky - autor: Lucie Ulmanová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Suzanne [*]

  Rikina — #6 I dle mého to funguje jen ve velmi výjimečných případech. Zato to často slouží jako pomsta, obvykle partnerce.

  superkarma: 1 08.06.2014, 10:11:14
 2. [6] Rikina [*]

  Sml80 Hlavně jsem si myslela, že Ústavní soud je jaksi od jiných věcí, než aby něco prosazoval, nebo vytvářel nějaké standardy. O střídavé péči si pak myslím, že to fíkovina jest. Jen v případech, kdy by to pro dítě byla co nejmenší změna, se o tom dá uvažovat, a rozhodně bych nechala ty intervaly nejméně měsíční, ale spíš podstatně delší. Stěhovat dítě po týdnu je blbost. V případě, že se stěhuje do jiného města a úplně mění celé prostředí a okolí, tak blbost na druhou. To, že malá Srncová létala za otcem do Švédska, není argument pro to, aby se to nařizovalo plošně pro všechny. Viděla jsem případ, kdy takhle dítě pendlovalo Litoměřice - Praha. Po týdnu. Čtyřleté dítě. Co týden jiná školka, jiný byt a jiní lidé, v konečném důsledku se o něj totiž nestaral ani otec, ani matka, ale prarodiče, nebo slečny na hlídání. Matinka byla totiž letuška, takže furt v luftě, a otec podnikatel, pracovně vytížen od úsvitu do soumraku i déle. Ale hlavně že měli střídavou péči. Za některá rozhodnutí by měli být trestáni ti soudci, neb u toho zjevně nepoužili hlavu, když rozhodovali. Sml80

  1. na komentář reaguje Suzanne — #7
  superkarma: 2 08.06.2014, 06:28:16
 3. avatar
  [5] Suzanne [*]

  Altamora — #3 Souhlas Sml67

  superkarma: 0 07.06.2014, 23:50:33
 4. [4] libuno [*]

  Pokud pominu extrémní případy typu alkoholik, závislý na drogách, nervově nemocný, či snad kriminálník v ženském či mužském rodě, jsem pro střídavou péči (samozřejmě, že pokud jeden na druhého nekydá "hnůj".

  Mám ve třídě několik dětí ( v péči matky), které se nesmějí stýkat se svými otci, třebaže vím, že se chovají dobře, že o nich děti hovoří v superlativech. 

  Děti jsou naprostými chudáky, je mi jich líto. Honí je po psychologických poradnách, kde z nich vycucávají informace, chodí na výslechy než rozhodne soud. Tady bych dala na to, jak k tomu přistupují děti, které mají rozum, které dovedou svým chováním a jednáním dát najevo, zda o návštěvu u druhého rodiče stojí. 

  Je to o lidech. Vždy trpí děti.

  superkarma: 0 07.06.2014, 00:35:54
 5. avatar
  [3] Altamora [*]

  Tak nějak mám dojem, že by se slečny tolik nehnaly do vztahu s muži s malými dětmi, kdyby jim hrozilo, že budou mít ve střídavé péči jejich děti.  Sml57  Jestli to bude dětem prospívat nebo ne, to nevím. I tak si myslím, že muži jako je Aleš Hodina by měli být drženi od dětí co nejdál. Vlastně spíš v rezervaci. Možná je to hodný člověk, ale na mě působí jako těžký sociopat.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #5
  superkarma: 1 06.06.2014, 23:47:37
 6. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Je to přece případ od případu. To mi chtějí říci, že notorik bude mít nárok na střídavou péči, to snad ne Sml23

  superkarma: 0 06.06.2014, 15:13:58
 7. avatar
  [1] lenig [*]

  Jsem pro, když ti lidé nemohou spolu být, aby se na výchově podíleli oba, ale bylo by dobré, kdyby do střídavé peče dali děti jen ke slušným rodičům, kteří se umí postarat...

  a ne třeba tomu rodiči, který pije, denně sedí v hospodě, o dítě se nestará, nedává mu jídlo ani neposkytuje základní péči atd...v tom případě děti raději nedávat...

  příklad: včera probíraná matka, která svému několikaměsíčnímu mimču dávala jen vodu s moukou a myslela si, že je to v pořádku...a takových případů je jistě mnoho Sml68

  superkarma: 0 06.06.2014, 14:41:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme