CidetexUrčitě jste již také zažili situaci, kdy jsou někomu jemně řečeno cítit nohy. Zápach nemusí být intenzivní, ale často je velmi nepříjemný. A to přesto, že dotyčný „chudák“, může být ve skutečnosti opravdu čistotný člověk.

Zápach nohou totiž bohužel nesouvisí jen s menší hygienou. I velmi čistotný člověk může mít tyto problémy. Každé chodidlo má na 250 tisíc potních žláz a produkuje přibližně půl litru potu denně. Právě pocení v kombinaci s vysokým počtem bakterií, které se na chodidle vyskytují, vytváří zápach.

Existuje samozřejmě řada doporučení, jak zápachu nohou předejít

  1. Střídání ponožek (klidně několikrát za den, můžete si několik párů s sebou nosit klidně do práce, na výlety, do školy)
  2. CidetexNošení bavlněných ponožek, ne z umělých materiálů
  3. Nenosit v teplém počasí silonové punčochy a ponožky
  4. Pokud je teplo, nosit neuzavřené boty
  5. Nosit koženou obuv a boty často střídat
  6. Nestříkat do bot žádné voňavky a deodoranty, pach se pouze smísí
  7. Vyzkoušet některé z přírodních oplachů chodidel, např. z kamence, hypermanganu, černého čaje, bezu, mateřídoušky, dubové kůry, případně octové vody
  8. Používání zásypů (dbejte na to, aby byl zásyp požit pouze na suchou, nikoli zpocenou nohu)
  9. Pokud je to možné, vyprat boty občas v pračce

CidetexTěm z vás, kteří se zápachem nohou bojují, nepomáhají jim výše uvedená doporučení nebo těm, kteří se chtějí zápachu nohou zbavit jednoduchým způsobem, bychom rádi doporučili vložky CIDETEX.

Základem vložek Cidetex® je plsť z ovčí vlny, která se vyznačuje vynikající tepelně izolační vlastností, vysokou absorpční schopností a mechanickou odolností. Tento materiál je navíc impregnován originálním, patentově chráněným biocidním nerozpustným přípravkem. Je to vlastně desinfekce, která je vyrobena na bázi jódové pryskyřice a velice účinně likviduje viry, bakterie a plísně a vytváří v botě sterilní prostředí. Tím je zásadním a preventivním způsobem potlačován nepříjemný zápach, vznikající činností nežádoucích mikroorganismů na pokožce nohou i v obuvi.

Vložky CIDETEX se vyrábějí ve dvou variantách:

Cidetex

CIDETEX® BASIC pro jakoukoliv velikost obuvi, součástí obalu je šablona pro zastřižení na potřebnou velikost.

CIDETEX® ortho + jsou ortopedicky tvarované. Součástí těchto antibakteriálních stélek je ideálně tvarovaný anatomický skelet s vedením podélné klenby nožní. Jeho součástí je patní miska vybavená odpruženým prvkem pro zmírnění nežádoucích jevů působících na patní kost chodidla.

Vložky CIDETEX můžete koupit ve vybraných lékárnách a na e-shopu www.cidetex.cz nebo www.allivictus.cz.

Reklama