Velice specifický postoj k partnerskému usmiřování má čtenářka Gerda, která tvrdí, že může fungovat jen u hodně mladých dvojic, kde ještě nevyčpěly ideály...

Čtenářka Gerda je proti partnerskému usmiřování...


Dobrý a krásný páteční den. Tohle téma u mě vyvolalo trochu rozpaky. Nevím, co jsem to za povahu, ale partnerské usmiřování prostě ráda nemám! Zdá se mi, že to může fungovat jen u mladých dvojic - tam se iluze a naivita kvůli nevyzrálosti ještě dají čekat. Určitě je pěkné podat si ruce, kouknout se s úsměvem do očí a pak si padnout kolem krku s úlevou, že se vše vysvětlilo, pročistil vzduch a nic hrozného se nestalo. A že se máme pořád stejně rádi. Ale s postupem času se to trošku vytrácí a není to ono. Dospělí lidé by podle mě neměli vyvolávat situace, které druhého urazí natolik, aby pak bylo nutné žebrat o odpuštění. To je přece ponižující pro oba, ne? Po letech se partneři znají natolik, aby věděli, co neříkat a nedělat. Uražené mlčení a trucy mi přijdou spíš jako hysterická reakce, projev komplexu méněcennosti nebo co. Běžná omluva - to samozřejmě, člověk je tvor chybující. Jen se mi zdá, že je dětinské vymáhat ji mermomocí. Možná jsem na tuto teorii přišla při vyprávění klasické rodinné historky, kdy se kvůli malichernosti strhla veliká nevůle a oba členové rodiny na sebe nadosmrti zanevřeli. A kvůli čemu? Kvůli KLOBÁSKÁM. Obě strany měly svou pravdu na které umíněně trvaly, čekaly omluvu a ani jedna se k omluvě neměla....Tož tak bych dopadnout nechtěla:)

Gerda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. 11. 2012: Nejkrásnější usmiřování

  • Zavzpomínejte na své nejkrásnější usmiřování!
  • Proč jste se tenkrát pohádali?
  • Kdo přišel za tím druhým první, usmířit se?
  • Jak usmíření proběhlo?
  • Zhojilo usmiřování rány z hádky zcela, jen částečně, nebo nic nevyřešilo?

Své příběhy posílejte e-mailem na adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 16. 11. 2012 do 15.00 hodin. Váš text ať je dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce, tedy chcete-li mít šanci na získání dárku - usmiřovací erotické hry Laškování od firmy Albi.

laškování

Reklama