Bulvár

Úsměvy 2006 pro děti, které tráví Vánoce v nemocnici

Charitativní akce (nejen) pro dětská oddělení Fakultní nemocnice Motol

Udělat hezčí Vánoce dětem, které budou trávit svátky ve Fakultní nemocnici v pražském Motole, bylo původním cílem akce Úsměvy 2006. „Každý může udělat radost dárkem, který přinese k vánočnímu stromku stojícímu v obchodním centru Slovanský dům. Drobnosti, dle vlastního výběru, mohou dárci nosit do zmíněného sběrného místa ve dnech 5. 11 - 11. 12. 2006. Akce, která byla původně určená jen jedné z pražských nemocnic, však zaujala více lidí, než sami pořadatelé čekali. „V průměru přinesou lidé ke stromku přes dvacet dárečků denně. Nejvíce je samozřejmě různých plyšáků, autíček, panenek, ale občas se objeví i starší hračky, které kdysi dělaly někomu radost,“ ozřejmují pořadatelé a dodávají: „Díky ochotě lidí pomoci předáme dárky i dětem v dalších pražských nemocnicích. Jsme tomu opravdu rádi.“

Pokud jde o dárce samotné, nejde o nějakou specifickou skupinu lišící se věkem či pohlavím. Pozornosti ke stromečku ve Slovanském domě nosí jak mládež, tak důchodci. Kromě dobré vůle mají i další příjemnou „motivaci“; 100 z nich bude vylosováno a může se zúčastnit slavnostního večera, který proběhne v poslední den sbírky, tedy 11. prosince, v Sále Slovanského domu. Hlavním bodem programu bude samozřejmě předání vybraných dárků zástupcům FN Motol. „Děti, které jsou nuceny trávit u nás Vánoce, to mají letos o to těžší, že  od počátku roku probíhá v nemocnici za plného provozu rekonstrukce. Z vlastní zkušenosti vím, že děti jsou tím spíše rády za každé zpříjemnění pobytu u nás,“ vyjádřil se Mudr.Vladimír Říha, zástupce vedení Motolské nemocnice.

Tisková zpráva

 

 

   
04.12.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Korina 1 [*]

  Velice se mi líbí že je takto pamatováno na děti v nemocnici.Kdysi jsem jako dítě strávila v nemocnici nejedny vánoce a bylo to tam hrozný.Lituji že to není blíže taky bych dětem do nemocnice něco darovala.

  superkarma: 0 04.12.2006, 17:13:57
 2. avatar
  [5] xjannickax [*]

  mělo by to být všude

  superkarma: 0 04.12.2006, 15:55:29
 3. [4] Olca [*]

  škoda, že něco takového není v každém okresním městě

  superkarma: 0 04.12.2006, 15:51:33
 4. avatar
  [2] LidusP [*]

  Ráda bych dala nějakou hračku, ale nejsem z Prahy, ale všem dětem přeji, aby se uzdravili a měli krásné Vánoce.

  superkarma: 0 04.12.2006, 15:30:13
 5. avatar
  [1] bonda [*]

  Ještě že jedu v sobotu služebně do Prahy, nezapomenu stavit se tam a dát tam pár hraček, kterých už si doma nikdo nevšimne. Taky jsem trávila v nemocnici Štědrý den, po potratu, nikomu bych to nepřála, dětem už vůbec ne, je to hrozné. Tak ať jim ty hračky trochu pomůžou.

  superkarma: 0 04.12.2006, 14:55:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme