Vztahy

Úsměv a dobrá nálada? Naordinujte si ji povinně !

Co se mi líbí a co mi zaručeně zlepší náladu?

Jeden bohužel velmi vzácný jev v naší společnosti. Dobrá nálada a úsměv od cizích lidí.

 

Znáte to. Nezáleží na tom, kam jdete a za jakým účelem. Cestou potkávám prázdné a uhoněné pohledy kolemjdoucích, nevrlou ženskou prodírající se davem, vtíravé prodejce kdejakých pochybných časopisů tvrdící, že výdělek jde na ještě pochybnější charitativní účel.

 

Dopravní prostředky jsou přímo hororem. Důchodci vypadající, že když udělají ještě jeden krok, nejspíš upadnou slabostí, se při příjezdu autobusu promění v dravé bestie plné síly. Mlátí holí i ubohou těhotnou ženu jen proto, aby jim náhodou nezasedla první volné místo.

A když už tyhle babky sedí, tak se tváří jako stonásobné tchyně, jen aby je nikdo z jejich místa nevystrnadil.

No nevím, jednou budu taky stará babka, ale jestli se budu taky chovat takhle, tak to mě radši zastřelte včas!!!!

 

A je pak nadmíru příjemné a duši hladící, když potkáte ve dveřích zcela neznámou babičku, která se na vás hezky usměje, ačkoliv nemá důvod a vlastně vás nezná. Nebo když jí pomůžete přečíst cenovku, poradit s výběrem zboží. Zcela anonymně a s úsměvem.

A moc ráda chodím nakupovat tam, kde je příjemná a milá prodavačka, která se svým chováním nevtírá a přitom je vám nápomocna hned, jak ji budete potřebovat….

 

Možná mi nebude spousta čtenářů věřit, ale setkala jsem se s ochotou i na některých úřadech. A to potěší možná dvojnásob, když vás ochotná úřednice obslouží s úsměvem a dobrou náladou, poradí vám přesně v tom, v čem tápete…..  A když jsem na onom úřadě vyřízena kosmickou rychlostí, tak odcházím nadmíru spokojená. Nemám pak náhodou v obličeji přiblblý úsměv?

Možná ano, sama se ocitám v pozici oné úřednice a jsem v tu chvíli ráda, že nejsem jediná, která se snaží vyjít vstříc a úsměvem, i když třeba zrovna sama nemám dobrou náladu.

Ne, nejsem z jiné planety, většinou se setkávám s oněmi typickými úřednicemi, ženami v přechodu, nabručenými, nervózními a při jednání s nimi máte pocit, že je zdržujete od jiné důležité činnosti, a navíc se jim jistě ještě chce děsně na záchod, jinak by nemohly být takhle nepříjemné….

 

Tak víc úsměvů, ať se nám zlepší nálada. Nemyslím si, že to stojí tolik úsilí, je to jen POUHÁ součást slušného mezilidského chování…..

Ano, je to jistý druh přetvářky a pokrytectví, ale v tomhle případě proti tomu vůbec nic nemám. Nebo vy ano?

 

NiKina

 


Díky, NiKino. Taky se ti pokusím zlepšit náladu. Sice jen pitomostí, ale pamatuj, až bude smutno, vzpomeň si na dáreček, co ti přijde poštou, a zapal ho.

 

A i vy ostatní se můžete podělit o něco více, či méně smysluplného s ostatními čtenářkami. A možná něco dostanete jako NiKina.

 

redakce@zena-in.cz

   
14.04.2005 - Láska a vztahy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [23] Vivian [*]

  Žábina: no jo, ale já prostě nestojím o to, dělat někomu hromosvod jeho blbý nálady , já za to přece nemůžu, že se nevyspal, že mu stará nedala nebo já nevím co...

  superkarma: 0 14.04.2005, 18:36:07
 2. avatar
  [22] peguša [*]

  marcellina*: Jo, dneska holt platí: Lepší blbá pokladní, než žádná. Mají téměř minimální mzdy a za celý den si málem nedojdou ani na WC. Ani se nedivím, že jsou některý otrávený. Ale takhle vyjíždě, to by teda neměla. Já dělala v krámě deset let od prodavačky přes pokladní až po záztupkyni vedoucí. Takové chování by mi tedy rozhodně neprošlo. V každé prodejně musela viset na viditelném a snadno dostupném místě "Kniha přání a stížností". To si každá rozmyslela, takhle se na zákazníka utrhnout. Pochvalu napsal málokdo i kdybychom se přetrhly, ale stížnost byla na světě raz dva. Škoda, že nic takového teď neexistuje. Alespoň jsem ji nikde viset neviděla.

  superkarma: 0 14.04.2005, 18:08:37
 3. avatar
  [20] marcellina* [*]

  Kaca: ja nevim, ale nedavno jsem zazila tak neprijemnou pokladni a to jsme ji udelali nakup za 4000. I kdyz videla, ze nestihame davat zbozi do tasek, tak furt poustela ten pas a nam se to tam hrnulo. Pritel ji slusne pozadal, jestli by to mohla prestat poustet, tak docela drze vyjela a jeste zacala vyrvalat, ze tam nejsme sami, at si to laskave uvedomime.... doufam,ze takovych uz bude co nejmin

  superkarma: 0 14.04.2005, 16:09:04
 4. avatar
  [17] Olina [*]

  Kolegyně vyprávěla, že vběhla do tramvaje na poslední chvíli předníma dveřma, který jí ten tramvaják snad ještě i nechal otevřený. Vyběhla s obchodu s opravenejma botama v ruce a uviděla vedle dveří volný místo. Tak si tam sedla, že si ty boty uklidí. A přišla k ní nějaká starší paní a začala jí nadávat, že sedí na místě pro invalidy. Kolegyně jí řekla, že ji samozřejmě pustí, že si jen sedla, když uviděla volný místo a měla plný ruce a potřebovala si uklidit boty. Ta ženská byla protivná, že další cestující kolegyni řekla, že jí ty boty podrží, aby si to mohla všechno porovnat. Přitom ta ženská už v tý tramvaji musela bejt dlouho vzhledem k tomu, že už zavírala dveře, takže měla dost času si to místo najít.

  Jinak s tím úsměvem souhlasím, proč se neusmát, klidně i jen tak. A pak.. na mně nabručený lidi působěj jako spouštěč úsměvu, protože představa, že bych byla taky taková nabručená, to raději

  superkarma: 0 14.04.2005, 14:25:11
 5. avatar
  [16] Žábina [*]

  Vivian: jo? tak to já tedy ne...falešný tzv.umělý úsměvy úplně nesnáším
  to jsem radši za to seřvání,alespoň člověk ví na čem je

  superkarma: 0 14.04.2005, 14:20:41
 6. avatar
  [14] catcat [*]

  Já se na lidi ráda usmívám,protože je mi to příjemné. Ale koukám, že podle alko mi už zase tak moc života nezbývá...

  superkarma: 0 14.04.2005, 13:01:53
 7. avatar
  [12] Májík [*]

  peguša:

  superkarma: 0 14.04.2005, 12:51:03
 8. avatar
  [10] Vivian [*]

  Deafina: já pořád víc ocením, když se na mě někdo falešně usměje, než když mě seřve za kravinu, protože se špatně vyspal

  superkarma: 0 14.04.2005, 12:38:22
 9. avatar
  [9] peguša [*]

  Brennesl: Jojo, s bábrlema na zastávce mám taky své zkušenosti. Belhají se o holi a vypadají jako na smrt. Najednou se objeví tramvaj či autobus, bába hodí hůl pod křídlo a kmitá jako mladice. Jak se dostane dovnitř, hned mává invalidní průkazkou a vyžaduje uvolnění místa.
  Jednou jsem jela z práce domů a měla jsem toho opravdu dost. Celý den jsem kmitala za pultem a tak jsem si sedla. Najednou přistoupila paní, no, mohla být o něco starší, než hnědé uhlí. Ovšem obličej měla zmalovaný jako plakát. Stoupla si nade mně a začala brblat, jak jsou ti mladí hrozní, že jí ani sednout nepustí. Chvíli jsem to poslouchala a pak jí povídám. "Jo, milá paní, když můžete ráno stát u zrcadla a malovat se jako osmnáctka, tak si taky jako osmnáctka stůjte". Lidi se začali smát a babča na příští zastávce vypálila jako cukrář. Já jsem totiž na tyhle zmalovaný ženský alergická.

  superkarma: 0 14.04.2005, 12:23:39
 10. avatar
  [7] alko [*]

  Jo jo, všechny nad 50 let

  superkarma: 0 14.04.2005, 12:08:30
 11. avatar
  [6] Deafina [*]

  Vecernice: Dobrá nálada se bohužel naordinovat nedá. A o nucené úsměvy fakt není co stát.

  superkarma: 0 14.04.2005, 12:07:59
 12. avatar
  [4] peguša [*]

  Moc hezky napsané . Jednu dobu jsem pracovala v telemarketingové společnosti a tam bylo povinností rozloučit se s klientem popřáním hezkého dne a úsměvem. I po telefonu je totiž ten úsměv cítit. Tak jsem si to zažila, ze když odcházím od pokladny v supermarketu nebo od přepářky na poště, nikdy nezapomenu popřát hezký den a přidat úsměv. Většinou i ta nezapšklejší osoba je tak překvapená, že se bezděky usměje také. On ten úsměv nic nestojí, ale den dokáže zpříjemnit.

  superkarma: 0 14.04.2005, 11:40:38
 13. avatar
  [3] Žábina [*]

  dobrá nálada je lék na všechno ...ale někdy je fakt těžký si ji udržet

  superkarma: 0 14.04.2005, 11:40:15
 14. avatar
  [2] Vivian [*]

  No, NiKino, pokud se na všechny lidi kolem sebe díváš tak, jak jsi popsala (příšerní důchodci, uhonění kolemjdoucí, otravní prodavači ...), pak považuju tak trochu za zázrak, že se na tebe vůbec někdo usměje...

  superkarma: 0 14.04.2005, 11:36:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme