„Šampaňské je jediné víno, po kterém zůstává žena krásná,“ řekla kdysi slavná milenka krále Ludvíka XV. Markýza de Pompadour.
Dlužno dodat, že měla na mysli ono pravé Champagne. A ne sekt, se kterým si ho běžní konzumenti bublinek tak rádi pletou.
Pravé šampaňské hodno tohoto názvu nese francouzská značka Moet & Chandon z kraje Champagne, na kterém si pochutnávají královské rodiny z Anglie, Dánska, Belgie, Španělska, a dokonce si na něm slastně pomlaskávají i kněží ve Vatikánu.

O ochrannou známku Champagne se dokonce vedly a vedou stovky, ne-li tisíce soudních sporů. Například slavný francouzský návrhář Yves Saint Laurent dal svému parfému nejen jméno Champagne, ale dokonce i flakon měl podobu zátky. Flakon mu nechali, ale jméno musel změnit.

Ale zpět bublinkám. Tentokrát sestupme z aristokratických výšin a věnujme se nám dostupnému sektu.
Který si vybrat?

Radši suchý „brut“, který má v sobě jen nepatrné množství cukru a hodí se výborně i jako aperitiv  nebo „welcome drink“?  Polosladký „demi sec“, který patří mezi nejoblíbenější, nebo dokonce sladký „sec“, který můžete podávat se zmrzlinou a jahodami?

Blíží se Silvestr a většina z nás si sektem připíjí na Nový rok.
Jen tak pro zajímavost. Víte, že v každé lahvi na nás čeká skoro 250 miliónů bublinek?
Proto nám také stoupá do hlavy rychleji než běžné víno.
Aby nám opravdu chutnalo, mělo by mít správnou teplotu a to 6-9 stupňů, kterou udržujeme v „chladiči“.
Své nezaměnitelné aroma si nejlépe zachová ve sklence tvaru flétny, a aby méně pěnilo, naléváme ho do nakloněné sklenice.
Teď už zbývá jen popřát Na zdraví!", smočit rty a nechat prchavé svěží bublinky rozběhnout po jazyku.


Reklama