Bulvár

Usínat pod hvězdami

Milé ženy-in,

nejkrásnější je, když večer usínáte a těsně před tím koukáte na hvězdy. A ráno se probudíte v trávě na louce, kolem padla rosa, takže sice máte mokrý spacák, ale sluníčko ho usuší. Začíná hřát a vy se vyhrabete ze spacáku a ptáci okolo zpívají. Louka bzučí a vám je krásně. Pak někdo rozdělá oheň, uvaříte si čaj nebo kafe a snídaně na sluníčka chutná úplně nejlépe.

 

 

A večer, po celodenní chůzi si najdete nějaké pěkné místo a zasednete k ohni a povídáte nebo hrajete na kytary dlouho do noci. A opět ty hvězdy.

Někdy i prší, ale to nevadí, protože jako správní mastňáci s sebou nosíme igelitovou plachtu z OBI, což je báječný vynález, kde jsou ty časy, kdy se jezdilo s celtou a člověk byl ráno promoklý a promrzlý. Je pravda, že díky funkčnímu prádlu a vymoženostem všeho druhu jako samonafukovací karimatky, super péřové spacáčky, benzínový vařič nebo čelovka se vandry, jak tomu říkáme my, posunuly kousek jinam, ale nám to nevadí.

Nikdy jsme nechodili v maskáčích ale stejně si užíváme svobody. Důležitá je parta lidí, kteří jsou ochotní sednout v pátek večer na vlak a pak za tmy hledat nějaké pěkné místečko, kde rozbalí spacáky.

A ráno se vydají na další cestu. Jsou to lidi, které jsem poznala díky své drahé polovičce. A i když jsem prošla pionýrem i skautem, až s ním jsem začala jezdit pořádně ven, skoro každý víkend někam jinam, až s jeho kamarády jsem poznala, co je to svoboda a nezávislost.

A jsem jim za to vděčná. A jsem jim vděčná i za to, že mě naučili, jak se v přírodě chovat, jak rozdělat i zahladit oheň, aby to lesu neublížilo, na to je specialistou můj přítel, i to, že v lese nesmí zůstat sebemenší kousek naší přítomnosti.A to je strašně důležité.

Díky tomu, že se člověk dokáže postarat sám o sebe jsem zažila spoustu úžasných i úsměvných zážitků. Ale hlavně jsem poznala krásná místa, kam bych se normálně nepodívala. Prochodili jsme toho spoustu, nejen u nás, ale i v sousedních zemích a to bych nebyla já, abych do batohu nepřibalila foťák a tak posílám i pár „vandrovních“ fotek.

paviocko


Děkujeme za nádherný příspěvek i za fotky :).

Jo, igelitová plachta z OBI vede :). Akorát jednou lilo, voda tekla i po zemi, já se do ní neprozřetelně zamotala a probudila jsem se v bazénku :))). Teď už si ji hážu jenom zvrchu (holt když je někdo blbej :) )...

Jinak taky nepatřím k "ortodoxním" trampům - před usárnou dávám přednost pořádnému batohu s "bederákem" a nastavitelnou délkou zad, spacák mám dutovláknový... A když jsme na místě, kde se nedá rozdělat oheň, vyndáme plynový vařič... Ale jde spíš o lidi, o místa, o probouzení se pod volnou oblohou... S tím nemůžu než souhlasit :).

Jak se díváte na vandry Vy, ženy-in? Patříte k ortodoxním trampům, k čundrákům, kteří moderními vymoženostmi nepohrdnou nebo k těm, které pod širák nikdo nedostane?

Napište mi o tom na redakce@zena-in.cz a podělte se o své zážitky!

   
20.03.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. [6] NNNN [*]

  Plachta? Nenene, není nad klasickou celtu, pod tou se lépe dýchá a pokud člověka nechytne ta nejprudší průtrž, tak nemokne. A z moderních vymožeností tak leda slušný nůž a pořádnou čelovku, jinak s sebou netahám ráda ani mobil...

  superkarma: 0 18.11.2013, 20:07:03
 2. avatar
  [5] paviocko [*]

  Morgiana: usárny taky nechápu. Kamarád s ní občas ještě jezdí, ale je to šílenost. Hlavně na něj pořád někde čekáme, než to zabalí nebo rozbalí.

  superkarma: 0 20.03.2007, 14:46:23
 3. [4] Morgiana [*]

  Proč se bránit vymoženostem, zejména pokud je člověk "pokročilejšího" věku a chce pobyt v přírodě přežít ve zdraví. Také jsem nikdy nechápala, jak je možno jezdit s usárnou, kam lze zabalit snad jen spacák a tekutý svetr. Miluji batohy se spoustou přihrádek, kam můžu dát manikůru, pleťovou vodu, plínky, plyšáka...

  superkarma: 0 20.03.2007, 14:06:12
 4. avatar
  [3] kareta [*]

  Takové toulání je krásné, když vyjde počasí.

  superkarma: 0 20.03.2007, 12:21:05
 5. avatar
  [2] paviocko [*]

  Ivana: přesně tak, my máme taky propanbutaňák, zvláště v horách je to super věc. A na péřové spacáky od Warmpeace nedám dopustit. Stejně tak jako na pořádnej batoh a pohorky :o)))

  superkarma: 0 20.03.2007, 11:54:29
 6. avatar
  [1] Rybulka [*]

  paviocko: Krásný Osobně se taky nebráním používání moderních vymožeností. Ale nijak extra vybavení nemám.
  Loni jsme si poprvé na fesťák vzali stan a ještěže, celej víkend prolilo. Běžně tam jezdíme spát pod širák, takže tentokrát to s tím stanem bylo snad božské vnuknutí

  superkarma: 0 20.03.2007, 11:40:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme