Domácnost

Úschovna SOS

Toaletní papír používáme doma všichni, tedy pokud zrovna nenastane nepříjemná situace, že nám dojde. Nebudu zde popisovat, čím se dá toaletní papír nahradit, i když by toho nebylo asi málo, počínaje ubrousky přes papírové kapesníky - nedoporučuji mentolové, pokud nechcete aby Vás pálila prdelka :o) – až po různé části rostlin, což nám bylo názorně předvedeno v oblíbené komedii „S tebou mě baví svět“.

 

A právě situacím, kdy toaletní papír dojde, se pokud možno chce asi každý vyhnout, a proto nakupuje větší balení.

Jenže jak a kde ho uskladnit? Ano sice máme na toaletě polici určenou na různé chemikálie a do nedávné doby to bylo i naše záchytné stanoviště pro toaletní papír. Ale mělo to i své zápory. Polička je umístěna u stropu a jestliže nastala nepříjemná situace, že papír došel v době, kdy byl nejvíce zapotřebí, tak bylo nutné se zvednout a sundat ho, což mírně rušilo...

 

Nabízelo se samozřejmě jednoduché řešení, a to zakoupit si držák nebo-li zásobník na toaletní papír.

 

Jala jsem se prolézat různé obchody s domácími potřebami od těch hyper až po ty malinké a zastrčené. Úschovny samozřejmě měli všude v různých barevných, tvarových i humorných kreacích. Nedá se říci, že by mě nic nezaujalo, ale já si prostě nevybrala. Nezbývalo mi tedy nic jiného, než se obrátit s prosbou na moje ruce o nějaké to kouzlo.

 

Je pravda, že čarovat moc neumí, lépe řečeno vůbec, ale docela umím pracovat se šicím strojem a než se den se  dnem sešel, tak nám na toaletě zářil novotou vonící zcela originální, ojedinělý a výrazně umělecky vydařený zásobník na toaletní papír. Já vím, někdo zcela jistě podotkne, že je to kýčovité, amatérské a já nevím co ještě. Budiž, ale nikoho do ničeho nenutím a pokud se Vám mé dílko nelíbí, berte to jako odstrašující příklad, co si do bytu rozhodně nepořizovat.

 

A teď už přejděme k výrobě tohoto unikátu.

 

Budeme potřebovat:

1 ks starého dřevěného ramínka

Akrylové barvy

Ubrousky, lak a lepidlo na découpage

Suchý zip, knoflíky nebo zdrhovadlo

Látku – barva či vzor záleží na Vás a vašem interiéru

Šicí stroj a šikovné ručky

 

Výrobu zásobníku začneme ramínkem, které nabarvíte dle Vašich požadavků, necháme zaschnout, nalepíme ubrousky a přelakujeme. Z látky si ustřihneme pruh o šířce jednoho či dvou ruliček toaletního papíru (plus nějaký ten centimetr na založení) dlouhý asi 1 m. Na stroji začistíme okraje a založíme. Pruh látky přeložíme na polovinu a napříč prošijeme, čímž vytvoříme hnízdečko pro ruličku. Je lepší vyzkoušet si nejdříve, zda nám obvod ruličky souhlasí s otvorem, abychom pak nemuseli párat. Takto upravený pruh by nám měl vyjít na čtyři oddělené komůrky po jednom nebo dvou ruličkách.
Posledním úkonem je přišití suchého zipu nebo zdrhovadla na horní část látky. Můžeme použít i knoflíky, ale potom nezapomeňte na vypracování knoflíkových dírek, ale i to za nás zvládne šicí stroj, pokud je k tomu vybavený. Pak už jen stačí připnout látku k ramínku, naplnit komůrky ruličkami a zavěsit na toaletě, pokud možno co nejvíce při ruce. Odepínání od ramínka nám umožní zásobník v pohodě vyprat v pračce.

 

Neříkám, že tento zásobník se mnou i zestárne, mám v plánu ho vyměnit za nějaký modernější, až se přestěhujeme do domečku a začneme ho vybavovat. Svou funkci plní zatím poctivě, takže není důvod se ho zbavovat. Později, až přijde na řadu jeho nový bratříček, dostane ubytování na chatě, kde bude také jistě plně využíván.

   
   
06.08.2004 - Dům a byt - autor: Věrka

Komentáře:

 1. avatar
  [15] Marketa [*]

  Bezva nápad. Já tento problém vyresila adekvátně velkým kvetinacem z porcelanu. Koupila jsem ho za par korun a vejdu se tam az dve ruličky.

  superkarma: 0 09.08.2004, 16:42:10
 2. avatar
  [14] Trinii [*]

  Určitě originální řešení a když se to někomu líbí, já nechci říct, že je to kýč, protože to chce nápad, ale mě nějak nezaujal. Naštěstí nic takového nepotřebuju a záchod papír mám vždy po ruce.

  superkarma: 0 09.08.2004, 12:00:15
 3. avatar
  [13] Gedžitka [*]

  Kelly: my jádro předělávali, ale ten prostor za WC stejně zůstává, takže myslím, že žádnej problém

  superkarma: 0 06.08.2004, 23:05:08
 4. avatar
  [12] Suzanne [*]

  Kelly: na kolíčky jsem viděla závěsnej košíček na šňůry. Je dost velikej, nevypadá špatně a hlavně je to při ruce!

  superkarma: 0 06.08.2004, 18:54:56
 5. avatar
  [9] ValinaK [*]

  dobrej nápad něco podobného nám kdysi máma ušila na vložky.... 4 ženský v baráku.....

  superkarma: 0 06.08.2004, 12:56:15
 6. avatar
  [8] Kelly [*]

  Mi stačí otočit se na pravou stranu, poodstrčit závěs a šáhnout do zásob, které někdy činí i 30 ks rolek (kupujeme ve velkém - co kdyby chyblo ).
  To velké množství toal. rolek + další věci, jako gumáky, hadry, prášky, atd. se mi za záchod pohodlně vejdou z jednoho prostého důvodu, a to z toho, že nám chybí spodní část "oplechování", které bylo takovou příčkou mezi záchodem a rourama.
  Jednou jsme měli větší havárii v odtoku, která se musela radikálně řešit, tak jsme po opravě prostory kolem trubek vyčistili, plech zpátky nedali, no a závěs, který mám na takové "pidi-polici" hned nad záchodem, tu díru zakryl.
  Jen netuším, jak tohle budu řešit a kam to všechno umístím, až jádro vymlátíme úplně a WC i s koupelnou projdou kompletní rekonstrukcí.

  sharonka: mám stejný problém. Už delší dobu sháním něco pěkného a hlavně účelného na kolíčky. Dlouhé roky jsem používala látkovou tašku s ušima přes rameno. Byla moc fajn, protože na parapeně držela jak přibitá, když jsem prádlo nosila do sušárky, tak jsem tašku frkla přes rameno a ruce jsem měla jen pro prádlo. Prostě pohoda. Košíček je sice fajn, ale není to to pravé ořechové a navíc, nikde jsem žádný pěkný ani neviděla. Ach jo ...

  superkarma: 0 06.08.2004, 11:01:49
 7. avatar
  [7] sharonka [*]

  Ťapina: Díky, už jsem si taky říkala, že by se mi možná líbil nějaký pytlík z hezké látky, ale v zimě to potřebuju nosit do sušárny, takže takhle bych si to tam hezky pověsila.

  superkarma: 0 06.08.2004, 10:55:29
 8. avatar
  [6] Ťapina [*]

  sharonka: Já mám na kolíčky kapsář, jenže jak bych ti popsala, jak to vypadá?Je to úplně jednoduché na ušití ze staré látky. Je to sešité ze dvou dílů, předek a zadek, vlastně takový pytel sešitý ze všech stran. Horní část kopíruje tvar ramínka, které je v tom všité, aby se to dalo pověsit. Spodek je dokulata a v přední části nahoře je díra, kterou se kolíčky tahají. A tohle mi visí celou dobu na balkóně.

  superkarma: 0 06.08.2004, 10:49:23
 9. avatar
  [5] Žábina [*]

  náhodou je to hezký nápad ...
  jó, když jsou šikovné ruce....

  superkarma: 0 06.08.2004, 10:14:15
 10. avatar
  [4] Laila [*]

  sharonka: tak to leda počkat na velikonoce, to je košíčků všude spousta. Taky jsem si pořídila právě proutěný na kolíčky.

  superkarma: 0 06.08.2004, 08:03:56
 11. avatar
  [3] sharonka [*]

  Taky se mi to líbí, i když já mám papír schovaný v předsíni ve skříni a na záchod dávám jeden navíc, protože na rozdíl od ostatních členů rodiny vím, že tam sám nevyroste.
  Já bych spíš potřebovala poradit, do čeho dávat kolíčky, rozbil se mi proutěný košík a ty plastové, co mají v obchodě, jsou malé a ošklivé.

  superkarma: 0 06.08.2004, 07:49:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme