Domácnost

Urputný zápach nám téměř znemožnil bydlet ve vlastním bytě!

Když jsme si před půl rokem s manželem koupili vlastní byt, byli jsme pochopitelně šťastní jak blecha! Po pěti letech máme konečně vlastní bydlení! Bylo to něco tak úžasného, že jsem tomu nemohla ani uvěřit.

Byl to sice malý byteček 1+1, ale to nám nevadilo. Nejdůležitější pro nás bylo to, že konečně budeme mít soukromí a svou vlastní domácnost.

 

Pochopitelně první co jsme s mužem po nastěhování udělali, bylo, že jsme se šli představit sousedům a informovat se o tom, jak probíhá úklid v domě.

Většina spolubydlících byla fajn, a dokonce hned vedle nás bydlela rodina v našem věku, se kterou jsme si hned padli do oka.

 

Ale znáte to. Většinou, když si mnete ruce, osud vás praští přes prsty. A přesně to se stalo i nám... Všichni spolubydlící byli opravdu prima, až na naši „podsousedku“.

Byla to stařenka v důchodovém věku, která nikdy a nikoho nezdravila, stále jen nadávala a jejím koníčkem bylo hlasité urážení nás ostatních nájemníků.

 

Vyjít s ní nebylo vůbec snadné, a proto jsem ji ignorovala. Když jsem ji potkala na chodbě, nesnažila jsem se ji už ani zdravit, dělala jsem zkrátka, jakoby ta žena neexistovala...

 

Asi dva týdny po tom, co jsme se do našeho nového hnízdečka nastěhovali, jsem začala cítit v koupelně a na toaletě nepříjemný zápach.

Zprvu jsem tomu nevěnovala pozornost, jenže zápach byl po několika dnech silnější a silnější a zhruba po dalším týdnu se už nedal vydržet.... A tím myslím, že se opravdu nedal vydržet. Každé nadechnutí mi obracelo žaludek a vzduch v našem bytě připomínal puch skládky.

 

Rozhodla jsem se situaci řešit, protože žít v takovém to zápachu bylo nejen nemožné, ale začala jsem mít strach i z hygienického hlediska.

První, co mne a manžela napadlo bylo, že je ve stoupačkách mrtvá krysa.... Obešli jsme proto ostatní spolubydlící, abychom zjistili, zda i oni mají v bytě tak neuvěřitelný zápach. Zajímavé bylo, že jen sousedi nad námi věděli, o čem je řeč....

 

Kontaktovala jsem proto našeho domovníka a požádala ho o pomoc.

„Tak to bude stará Kůstková....,“ řekl a já na něj zírala s otevřenou pusou.

Ten zápach jde od naší podsousedky?“ Nějak jsem tomu nemohla věřit.

 

A bohužel domovník měl pravdu. Stará paní totiž nenáviděla to, když se někdo nový nastěhoval do domu a pokaždé na tuto skutečnost reagovala dosti podivně...

Domovník nám vyprávěl, že už asi třikrát volal policii, která musela zasáhnout. Jednou si stará paní natahala do bytu toulavé kočky, jindy zase vodila do domu bezdomovce, a tentokrát se milá Kůstková rozhodla, že se vrhne na sbírání odpadků!

 

Když přijela policie a donutila ji otevřít byt, neumíte si představit, jaký puch se z jejího bytu linul! Dodnes nechápu, jak v něčem takovém mohla žít.

Obývák měla plný různých zbytků – dokonce i jídla – a všude po bytě se válely odpadky vybrané z popelnic.

 

Ještě teď se mi při té vzpomínce zvedá žaludek.

Naštěstí dnes je již stará paní v domově důchodců, a i když není hezké co píši, jsem ráda, že u nás v domě již nebydlí.

Přistěhovala se totiž do přízemí mladá rodina a bůh ví, s jakým protestem by zase Kůstková přišla!

 

 

   
08.02.2005 - Dům a byt - autor: Sabina

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [77] majorduska [*]

  Alenka02 — #76 Ano určitě zkus Likvidátor pachu ALP ;) ten mám vyzkoušený a zaručeně funguje ;-)

  superkarma: 0 19.09.2017, 10:01:00
 2. [76] Alenka02 [*]

  Dobrý den, s tím zápachem v bytě, jak to řešíte? Třeba v paneláku, když smrdí i něco z vedlejších bytů apod?

  co nějaký pohlcovač pachů, zkoušeli jste? Funguje to ?

  1. na komentář reaguje majorduska — #77
  superkarma: 0 11.09.2017, 11:39:02
 3. avatar
  [75] gerda [*]

  Sia: no vidíš, všecko má řešení, jenom člověk nesmí rezignovat. Kam bychom došli, kdybychom ustupovali neřádům? A je hodně důležité, aby byl na podobné boje člověk zdravý, tak Ti přeju, aby ses dobře vyspala, nic Tě nebolelo a na sousedy se našel pádný metr. Nejsme přece úplně bezmocní a vydaní darebákům na milost a nemilost. Nic nenormálního přece nechceš, jenom klid...

  superkarma: 0 10.02.2005, 07:17:05
 4. [74] Sia [*]

  gerda: Trosku jsem dneska zabodovala, byla jsem u lekarky si nechat napsat leky a kdyz videla, jak vypadam, ze jsem se skoro rozbrecela, tak jsem s ni o tom podebatovala a vyslo najevo, ze on je v neschopence, asi aby nemusel v tech mrazech kopat venku a mel prachy. Tak mu tam posle statni kontrolu (lekarskou) a jeste ho pozve k posudkove komisi, aby nemohl marodit za nase prachy, kdyz mu vubec nic neni. Hned je mi trosicku lip, kdyz vidim, ze jeste jsou lidi, co se snazeji pomoct jak muzou. Napsala mi na chvilku nejake leky abych mohla aspon spat, pry by se mi ty vredy taky nemusely vubec vylecit, kdyz bych byla takhle porad ve stresu. Ja uz jsem tak hrozne rozklepana, ze mi snad vadi i to, co mi v zivote nikdy nevadilo. Aspon se zklidnim.

  superkarma: 0 09.02.2005, 22:22:57
 5. [73] r1911 [*]

  Dle domovního řádu vyvěšeného na chodbě je v době od 6.00 do 22,00 hodin noční klid (konkrétně je tou dobou třeba hra na hudební nástroj apod. zakázána), v jinou dobu je třeba jen dodržovat pravidlo neobtěžování ostatních nadměrných hlukem. Ale působí to spíš dojmem, že tvůrce tohoto domovního řádu netušil, že existují i profesionální hráči, kteří chtějí žít a zároveň i cvičit v bytě v paneláku.
  Taky mám pocit, že budu jednou hrozná jedubaba, že budu chtít mít svůj klid a nebýt rušená nikým jiným. Každý je holt nějaký. A zvědavá jsem už teď, určitě se to bude ještě nějak stupňovat.

  superkarma: 0 09.02.2005, 14:35:01
 6. avatar
  [72] gerda [*]

  Matiee: ale né, takhle to nemůžeš brát. Ty přece nikoho neotravuješ ani neohrožuješ, a kdyby se ti blbečci venku chovali normálně, tak přece nikoho nevoláš - jen se bráníš. Zavinili si to sami. Já se pořád divím, že slušný člověk se obviňuje za to, když se dovolává slušnosti i u ostatních, tak daleko jsme to dotáhli... Přece si to s nimi nepůjdeš sama vyřizovat;)?

  superkarma: 0 09.02.2005, 13:49:58
 7. avatar
  [69] gerda [*]

  Sia: řekla bych, že jinou slušnou možnost nemáš. Jako plátce daní máš plné právo využít služeb policie, tak proč to neudělat? Proč pořád ustupovat darebákům? Sami s nimi nic nezmůžete, tak se prostě "obraťte na odborníky". držím palce. Jo - a občas to zabere. Já volala městskou loni o Velikonocích na kluky, kteří se v parčíku naproti ožírali a rozbíjeli tam lahve. Přijeli v cuku letu a mládenci se nestačili divit:)))

  superkarma: 0 09.02.2005, 12:11:10
 8. [68] Sia [*]

  gerda: Budu to tak muset delat. I kdyz jsem porad myslela, ze se daji "prevychovat" ja trdlo. Jak nejaka naivka. Uz dokonce napadli meho muze, kdyz byl nahore jim rict, ay se zklidnili. To jsme volali policajty potoma udelali jsme nejvetsi chybu, ted si rvu vlasy... nepodali jsme trestni oznameni. Slibovali a ja jim na to nalitla. Nechteli jsme to tenkrat hnat az do krajnosti. Ale s tim je ted konec.Diky tve odpovedi jsem se utvrdila, ze nic jineho nepomuze. Diky, diky diky.

  superkarma: 0 09.02.2005, 11:12:03
 9. [67] Sia [*]

  gerda: Budu to tak muset delat. I kdyz jsem porad myslela, ze se daji "prevychovat" ja trdlo. Jak nejaka naivka. Uz dokonce napadli meho muze, kdyz byl nahore jim rict, ay se zklidnili. To jsme volali policajty potoma udelali jsme nejvetsi chybu, ted si rvu vlasy... nepodali jsme trestni oznameni. Slibovali a ja jim na to nalitla. Nechteli jsme to tenkrat hnat az do krajnosti. Ale s tim je ted konec.Diky tve odpovedi jsem se utvrdila, ze nic jineho nepomuze. Diky, diky diky.

  superkarma: 0 09.02.2005, 11:06:02
 10. avatar
  [66] gerda [*]

  Sia: stále dokola na ně volat městskou policii. Když budou muset policajti dojíždět den co den, taky je to přestane bavit a zasáhnou tak (příp. to předají republikové), že nastane klid nebo stěhování - tedy něch romů.

  superkarma: 0 09.02.2005, 07:33:53
 11. avatar
  [65] gerda [*]

  "kdo cizí se nám v baráku pohybuje" má správně být. Omlouvám se za chybu.

  superkarma: 0 09.02.2005, 07:32:34
 12. avatar
  [64] gerda [*]

  ratonito: to bych až tak neodsuzovala. V dnešní době je často dobré vědět, kdo cizíám v baráku pohybuje!

  superkarma: 0 09.02.2005, 07:31:48
 13. avatar
  [62] Vivian [*]

  Nyotaimori: ... a to jen proto, že neznali možnosti vyžití v MHD

  superkarma: 0 08.02.2005, 20:24:38
 14. [60] Janane [*]

  U nás v paneláku v době mého dětství byly klavíry 4. A když soused nad náma začal hrát o půlnoci rokenrol /druhý den byl pracovní), taťka bral hokejku a párkrát přejel po plechu na balkoně, protože na nějaké klepání na ústřední topení nereagoval. A byl klid.

  superkarma: 0 08.02.2005, 19:31:12
 15. avatar
  [59] ratonito [*]

  Já jsem na svém starém bytě měla sousedy, důchodce-domovníky a ti se do všeho starali, hrozně zvědaví, někdo na mě třeba zvonil a já nebyla doma a oni už se ptali kdo jsou, co po mě chtějí... Nebo kvůli odklízení sněhu, to měli udělané tabulky a každý den měl někdo službu a běda jak nebyl doma nebo si to nějak nezařídil, to už vyhrožovali, že budu platit nemocenskou jak si před barákem někdo zlomí nohu. Věčně šmírovali za oknem a volali na družstvo když se někdo z nájemníků nechoval podle nich. A když jsem po zatečení do bytu žádala proplacení pojistky tak z toho udělali aféru, že 40 let nikdo prachy nechtěl a já je požaduju. Jak jsem ráda, že jsem z tama pryč!!!

  superkarma: 0 08.02.2005, 18:12:03
 16. avatar
  [58] Mab [*]

  r1911: Zkus jí přimět k tomu, aby hrála někde jinde. Můj a pak i jeho brácha hráli na pozoun taky v paneláku, ale když potřebovali hrát víc, třeba i těch šest hodin před soutěží apod., tak se dohodli v Zušce, měli půjčené klíče a chodili hrát tam a hráli třeba do půlnoci. V domovním řádu je přeci něco o hluku i přes den, nejen po 22hod., takže i na to bych poukázala.

  superkarma: 0 08.02.2005, 17:04:11
 17. [57] Sia [*]

  r1911: S velikym zajmem jsem si ted precetla tvuj clanek.Boze jak te chapu. Mam sesty rok nad sebu cikany, nikdo z nich nechodi jiz 4 roky do prace, na co taky, kdyz maji tolik od statu. Ted zrovna slaveji od vanoc jiz ctvrte narozeniny. KAZDY den hulakani, dupani, vriskani a dovolani nikde. Hned je to diskriminace. Kdyby nekdo vedel radu, jsem jedo velike ucho... tedy tady oko. Me uz napady dosly, mam z nich jen vredy,ted jsem zrovna po operaci a moznost stehovani zadnou. Jedine asi do blazince.

  superkarma: 0 08.02.2005, 16:36:58
 18. avatar
  [56] Kelly [*]

  Gana: vím, kuřáky ...
  Vítej v klubu naštvaných ... také tohle nesnáším

  superkarma: 0 08.02.2005, 15:06:20
 19. [53] r1911 [*]

  Slečna povídala, že o odhlučnění místnosti uvažovali, ale nemají prý dost peněz, takže máme být trpěliví. Jenže moje trpělivost již přetekla... My jsme si zkusili aspoň při rekonstrukci zesílit stropy, ale nepomáhá. Pak otevřou okna a je to ještě horší, stejně to je i tak slyšet na společné chodbě. Ale dostala mě její maminka tvrzením, že ji v životě nenapadlo, že by to někomu mohlo vadit! Chápete? Oni se nastěhují do paneláku (mimochodem, dům je nejstarší na sídlišti, takže odhlučnění nikde žádné) a jsou překvapeni, že se někomu nezdá její muzicírování. Jak říká můj přítel - když ji někde potkáme, má vždy chuť jí nějak pochroumat ruku (spíš obě, aby nemohla ani tou druhou aspoň vybrnkávat melodie), ale jinak je přítel moc hodný. Prý by, když by tak často nehrála, neměla vlastně doma ani co dělat (s nikým se nekamarádí, s nikým nechodí, ale to je vlastně její věc, bohužel ale jen dřepí u klavíru). Dvoje lidi, kterým to taky vadilo, se už odstěhovali (snad ale ne kvůli ní), pak tam bydlí jeden nahluchlý pan, dva byty teď opravují a zbývající jsou lidé, kteří se z práce vracejí až po 17 hod. a na víkendy jezdí na chatu, takže se s tím jejím hraním vlastně míjejí. Šťastní to lidé A pak tam bydlíme už jen my a nám to prostě vadí. A ať prý na ně dojdu vždycky, když budu chtít mít zrovna ticho, zaťukat, že tak na půl hodiny přestane, abych si mohla to něco udělat; pak ale bude muset pokračovat ve hře. Jenže co za půl hodiny uděláte, když už jste v očekávání dalšího hraní? Tak jsem jim říkala, že to bych na ně musela chodit ťukat každých třicet minut, protože jsem ochotná tolerovat tak hodinu hraní denně, což je pro ně nepředstavitelné. Teď jsem byla týden nemocná a tak jsem si, bohužel, její hraní opravdu mohla užívat. Měla prázdniny, takže ani přehrávat do školy nejela. K vzteku... Prostě si musím někomu postěžovat, holt to odnášíte vy.

  superkarma: 0 08.02.2005, 14:37:49
 20. avatar
  [48] Křeček [*]

  Rikina: Vsadim se, že by slečna přišla s tím, že by tam byla mizerná akustika (mě nebij, já vím, že je to vůči spolubydlícím sprostý)

  superkarma: 0 08.02.2005, 13:55:03
 21. avatar
  [47] Křeček [*]

  gerda: kluci? to je padesátiletej chlap
  A s tou domluvou v baráku je právě problém, je to obrovskej panelák, na schůzi vždycky přijde pět a půl člověka a nic se neodhlasuje. Taky už dostal nařízení od družstva pořídit zvukovou izolaci (možná už ji má, protože bubnování "jenom" slyšíme, ale nevibrujou nám hrnky ve skříni), ale on je fakt naprosto splachovací, vždycky se vším souhlasí a pak na to kašle, tam by pomohlo jen vystěhování nebo Mně už je to teď osobně jedno, protože v noci je hodnej (to tam zas dělaj bordel jiný, prostě v paneláku je slyšet všechno), ale na mateřský mi to vadilo.

  superkarma: 0 08.02.2005, 13:53:27
 22. [46] Rikina [*]

  Ad klavír - tak ať si slečna nechá obložit místnost s klavírem zvukovou izolací. Něco to stojí, ale pomůže to hodně, a do vzdělání, i hudebního, je prostě potřeba něco investovat. Dá se dokonce vybudovat i úplně zvukotěsná místnost, když na to přijde.

  superkarma: 0 08.02.2005, 13:41:27
 23. avatar
  [39] Suzanne [*]

  hudební nástroje... vždyť dneska existují el.pianina, slečna si vezme sluchátka a všichni mají klid, to samé platí i o bubnech. Jediný problém je v penězích, to chápu. Ale to si musí vyřešit onen hudebník, ...aspoň podle selského rozumu.

  superkarma: 0 08.02.2005, 13:01:51

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [38] gerda [*]

  Křeček: to si neumím představit. Vím, že kluci trénujou na bicí, ale doma si to neumím představit. Normální lidi tohle cvičí mimo, někde v garáži. Ale to byste se snad mohli v baráku domluvit, vždyť to odporuje domovnímu řádu, že obyvatelé nemohou obtěžovat ostatní hlukem nad míru obvyklým...a to snad teda je!

  superkarma: 0 08.02.2005, 12:37:11
 2. avatar
  [37] Křeček [*]

  r1911: Docela by mě zajímalo, co na to předpisy. To bubnování je bez diskuse, ale jak by asi posuzovali ten klavír?

  superkarma: 0 08.02.2005, 12:35:22
 3. avatar
  [36] Křeček [*]

  r1911: My máme ob jedno patro nad náma bubeníka. Taky muzicíruje "jen" přes den, ale když byla dcera a chtěla jsem si s ní přes den lehnout, neměla jsem šanci. Už se to řešilo dávno před naším přistěhováním na domovních schůzích, on vždycky hrozně ochotně odkejve, že bude ticho (i když na něj jde někdo zazvonit, aby toho nechal), a druhej den do toro řeže znova.

  superkarma: 0 08.02.2005, 12:32:03
 4. avatar
  [35] elephant [*]

  r1911 26: jediná rada

  superkarma: 0 08.02.2005, 12:19:05
 5. avatar
  [34] Markýza [*]

  r1911: zkus Susininu Právnickou miniporadnu, mohla by ti poradit.

  superkarma: 0 08.02.2005, 12:12:38
 6. avatar
  [33] Markýza [*]

  Capelucita: děkuju, mi ho bylo líto, byl vdovec, bezdětný, jediná příbuzná neteř někde na Severní Moravě, asi mám silně vyvinuté sociální cítění

  superkarma: 0 08.02.2005, 12:11:57
 7. avatar
  [32] Ivana. [*]

  r1911: roštípat na třísky, spálit zničit. Ona taky musí brát ohledy na lidi co jsou po noční, a ne jen na sebe, ať si to někdy zkusí. Máma když je po noční tak musíme chodit po špičkách. Ta by s ní asi brzy vyběhla.

  superkarma: 0 08.02.2005, 11:47:42
 8. [31] r1911 [*]

  Ještě dodávám - taky se potřebuji doma připravit v klidu do práce (a ne i u papírů vnímat klavír). Bohužel, nevnímat to, to se nedá. A pokud někdo dělá navíc na směny, tak spaní ve dne nepřipadá v našem paneláku v úvahu. Přece nás nemůže tak omezovat!

  superkarma: 0 08.02.2005, 11:37:31
 9. [30] r1911 [*]

  A to my zase máme v paneláku sousedku (slečnu, která studuje profesionálně hru na klavír) a ta hraje každý den 6 hodin (opakuji - 6 hodin)denně na klavír. Dodržuje časový interval 9-12 a 15-18 (občas to co se doma naučí jede i přehrát do školy, ale jinak snad nevytáhne paty z bytu; hraje i o vánocích, o prázdninách, prostě pořád, mám pocit, že snad ani nikam nechodí a nejezdí - to já si vždy na dovolené aspoň od jejího hraní krásně odpočinu). Po stížnosti, že by měla pochopit, že profesionálně na hudební nástroj v paneláku hrát perostě nemůže zní z jejich úst nabídka na dohodu ve stylu, že bude hrát třeba v jinou časovou dobu, ale počet hodin zcela jistě dodrží, jinak by nebyla v kondici a vlastně bych jí tak bránile ve vzdělávání. A že se ostatní nemůžou na nic soustředit a mít doma klid? Hraní je slyšet ve všech místnostech. A v létě, když otevřou okna, to je ještě horší (ač se mi jindy zdá, že horší to už ani snad být nemůže). Ten klavír totiž přehlučí i televizi i radio... Co vy na to? Nemáte někdo nápad jak to řešit? Ale jinak mám hudbu opravdu ráda, ale všeho s mírou! Ona je vážně na odstřel...

  superkarma: 0 08.02.2005, 11:34:44
 10. avatar
  [29] Ivana. [*]

  Capelucita: to jo, ale to bezpečně vyřeší špunty do uší. Když jsme bydleli v paneláku taky jsme měli hlučný sousedy. Tak pinda u toho vždycky řvala, že to bylo hrozný. Teď jsem v baráku a máme klid. Občas třeba sousedi hlučej při grilování na zahradě, ale to my taky. Nikdo si nestěžuje, tak je to v pohodě.

  superkarma: 0 08.02.2005, 11:27:25
 11. avatar
  [26] Ivana. [*]

  Žábina: a nedělaj to děti? taky jsem se takhle bavila s holkama, že jsme házeli pytliky s vodou, ale jen po dětech.

  superkarma: 0 08.02.2005, 10:53:40
 12. avatar
  [25] Žábina [*]

  je fakt že stáří je hrozný, někdo se tomu poddá a pak to takhle dopadá...
  ale chci vám napsat zkušenosti z našeho sídliště...v jednom paneláku okolo kterého musím projít když jdu do lékárny musí bydlet děsnej magor, protože už několikrát těsně vedle mě přistál jednou igelit.pytlík naplněný vodou a podruhé těstovinama s kečupem....ani jednou mě naštěstí netrefil, ale je to dost nepříjemný ...mám blbej pocit když kolem toho baráku mám jít...

  superkarma: 0 08.02.2005, 10:49:08
 13. avatar
  [24] Ivana. [*]

  elephant: to je jasný, že se nedaj házet do jednoho pytle taky jsme měli slušný sousedy cikány, ale je jich málo. No kdyby mě zbili tak je hned udám. No i když ono není oco stát, protože policajti se jich sami bojej a nechtěj s nima nic mít, takže to vždycky radši založej. Mojí kámošce se to stalo, taky dostala po hubě protože se s nima pohádala (teď už ani nevim proč-myslím že kvůli jejím dětem) a policajti to smetli ze stolu. To je u nás spravedlnost. na

  superkarma: 0 08.02.2005, 10:43:46
 14. avatar
  [23] elephant [*]

  Ivana. toho bych se právě bála. naši bydlí na malým městě a jedna čtvrť je tam samej cikán. to bych se pak bála, že si na mě někde počkaj a dostanu při nejlepším přes držku.
  i když je fakt, že jsem znala jednu rómskou rodinu a to byli slušný lidi.děti (v mým věku) šli dokonce na vysokou, ale oni se s tou svou komunitou moc netskýkali.

  superkarma: 0 08.02.2005, 10:29:54
 15. avatar
  [22] Aja [*]

  Tak to je fajn, že to tak rychle dobře dopadlo...

  superkarma: 0 08.02.2005, 10:21:09
 16. avatar
  [21] Ivana. [*]

  Křeček: no ale pořád lepší než smrad z odpadků. ne? A co teprv mít souseda to co ukazovali asi před rokem, jak měl plný byt odpadků a tak zacpanej hajzl. Fuj jak může být někdo takový prase.
  elephant: No oni si totiž myslí, že se jich každej bojí, já na ně kašlu, vždycky si říkám že nic než zbít mě nemůžou. A ať to zkusej já jim to tak zavařim, že se z toho poserou. I když mi říkal můj doktor, že se jedna jeho pacientka taky pohádala v čekárně s jednou takovou, a že teď chodí kanálama, že na ní poslala celou rodinu. Propíchaný gumy, a pořád jí vyhrožujou.

  superkarma: 0 08.02.2005, 10:12:27
 17. avatar
  [20] Gabi [*]

  ¨Babička měla také takovou sousedku - chovala asi deset kocourů a sbírala vše možné. Byl to byt o celkové rozloze asi 16 m2. Tado "dáma" ale dělala něco jako "kontaktní osobu" mezi nájemníky a majitelem. Jednou jsem tam musela jít něco podepsat, málem jsem se opravdu po ...
  P.S.: Zajímalo by mě, co dá s Kůstkovou dělat, s touhle babou léta nikdo nehnul.

  superkarma: 0 08.02.2005, 10:09:03
 18. avatar
  [19] elephant [*]

  Ivana.: jojo, já jsem takový rasista, že jsem si tam odseděla půl hodinu-s chřipkou jak blázen. a pak jsem nechtěla starší dámu tmavší pleti pustit, když přišla 5 minut před tím než na mě došla řada. doufám, že jsem na ní alespoň prskla nějakýho bacila

  superkarma: 0 08.02.2005, 10:03:11
 19. avatar
  [18] Křeček [*]

  Koukám že jsme na tom ještě dobře - nám se odstěhoval z garsonky soused, takovej tichej kluk, a místo něj tam teď bydlí nejmíň šest Vietnamců (ještě jsme je nedokázali spočítat ) Občas jsou dost hlučný třeba i ve čtyři ráno, pak taky děsně hulej a nám to smrdí v předsíni, ale to se zlepšilo poté, co manžel nainstaloval těsnění.

  superkarma: 0 08.02.2005, 10:01:23
 20. avatar
  [17] Ivana. [*]

  elephant: to je zážitek, co? Já jsem byla rudá vzteky málem mi bouchla hlava tO VÍŠ MY RASISTI.

  superkarma: 0 08.02.2005, 09:26:05
 21. avatar
  [16] elephant [*]

  Ivana.12:hm to je složitý, ale je fakt, že já bych si dvakrát rozmyslela být protivná na někoho koho potřebuju.
  jo a zkušenosti na pracáku s našima spoluobčanama tmavší pleti mám taky

  superkarma: 0 08.02.2005, 09:15:56
 22. avatar
  [15] Ivana. [*]

  elephant: To znám, můj tchán je po dvou mrtvicích a je hnusnej na tchini (kdyby jí neměl tak by byl v tahu, deně jí několikrát honí do města pro kraviny co si vyvzpomene), ale nejhorší je když si venku hrajou děti. To pak pobíhá kolem okna jak Franta Dupák a je nervózní a vzteklej. Vloni jsme měli na zahradě oslavu a v deset večer otevřel okno a začal řvát "Spát, spát". Bylo to dost nepříjemné, já vím , že ho štve že tam s náma nemůže taky být, ale být takhle protivnej?

  superkarma: 0 08.02.2005, 08:54:38
 23. avatar
  [14] Ivana. [*]

  Kremzina: To máš pravdu že někteří lidé se chovají neurvale. Taky jsem zažila spěchající, ale na pracáku. Čekala jsem ve frontě a přiběhla slečna tmavší pleti a začala kolem mě hopkat a že jestli jí půstím. Tak jsem jí řekla že ne. Ona že spěchá, tak jsem jí řekla že taky spěchám, a ona mě začala urážet. Ty gádžové tady smtděj už od šesti , tady to smrdí bílejma atp. (pak že mi jsme rasisti.) Pak přišla druhá a cpala se přede mě, když se otevřely dveře tak se tam hned cpala, tak jssem jí chytla za límec a vyhodila jsem jí, to si neumí člověk představit jak začala řvát, co si to dovoluju a tak. Ale když jsem vylezla tak už najednou nespěchala, a šel tam její kolega. Samozdřejmě si hned neodpustil barvitý komentář. Takže když někdo spěchá tak na něj kašlu. Je ale fakt že zase když někdo zdržuje úmyslně tak to není taky dobré.
  K článku: někteří staří lidé jsou opravdu nesnesitelní. Taky budem jednou staří, ale dělat někomu naschvály? Proč, když mi nic neudělal.

  superkarma: 0 08.02.2005, 08:50:23
 24. avatar
  [13] jiti [*]

  nejen z důchodci je někdy těžko vyjít. U našich jsem měla celej život sousedy dementy kteří nám dělali různé naschvály od urážek, hluku až po udávání kvůli blbostem. Proto žádné sousedy nechci a doufám, že žádné mít hoodně dlouho nebudu

  superkarma: 0 08.02.2005, 08:44:16
 25. avatar
  [12] elephant [*]

  Kremzina: nejsou všichni mladí stejní. ale když pak člověk pustí v tramvaji sednout nějakou bábu, která ho za to ještě pomalu seřve..... pitomci jsou mezi všema věkovýma kategoriema.
  ale paní Kůstková z článku - to musí být síla.
  rodiče mají v barádku sousedku (bydlí 2 patra nad nima), je to bába která už 20 let vypadá, že každou chvílí umře, a ta strašně nenávidí děti (bývalá učitelka). bohužel asi 10 metrů od domu je škola a 5 metrů školka. dřív z okna řvala na každý dítě, co prošlo kolem, nedej bože když si u nás před barákem hrály a trochu povykovaly (znáte děti), to pak bylo peklo. k tomu má ještě dceru (schizofrenní), takže už se párkrát stalo, že se o půlnoci honily s nožema po baráku.... naštěstí teď se to trochu zklidnilo, bace je 90 a už nemá tolik páry

  superkarma: 0 08.02.2005, 08:39:02
 26. avatar
  [11] Kremzina [*]

  Mám čerstvý zážitek z Alberta. Stará paní si nabrala jablka, položila je na váhu a nemohla najít tlačítko k jejich zvážení. Zatím jsme se za ni sešly 2 ženský středního věku a trpělivě čeklay a snažily se Jablka Idared na tlačítku najít. Najednou přiběhla slečna cca 20 a začala kolem babči poskakovat a furt dokola vykřikovat Já spěchám, já spěchám, čímž babču dokonale znervoznila a ta nebyla schopna ani dát jablka do sáčku. Nutno říct, že název tlačítka jsme hledaly dosti dlouho všechny, protože jak se ukázalo, byl štítek docela odřený a špatně čitelný. Měla jsem na tu holku vztek, protože mohla spíše pomoct a ne poskakovat a vykřikovat Já spěchááám. Ještě více mě pak naštvalo, když jsem viděla jak přepečlivě vybírá minerálku. A k dovršení všeho jsme s tou druhou trpělivou paní byly u pokladen dříve a měly v klidu nakoupeno. Slečna došla a dala se do telefonování, asi už nespěchla
  Všem mladým a netrpělivým připomínám, že stáří jednou potká každého a ta paní vypadala na svůj věk velice šikovně a samostatně. Kéž bychom v jejím věku byli všichni schopni si jít nakoupit!!!

  superkarma: 0 08.02.2005, 08:13:15
 27. avatar
  [10] Danuna [*]

  takova podobna bydli u tchyne jdes okolo dveri a clovek by se a zapach po celem dome.Pani je spinava,umastena a doma ma buhvico tam vari nejaky jedy.

  superkarma: 0 08.02.2005, 07:53:13
 28. avatar
  [9] Markýza [*]

  Podobného souseda jsme měli taky - to byl ale nadsoused, ten se zabýval sběrem odpadků - papír, hadry železo a pod, vždycky to natahal do bytu (kromě železa, to měl ve sklepní kóji), tam to roztřídil a odvazl do sběrny, jak jeho nemoc postupovala, tak to spíš jen tahal do bytu a uskladňoval, s nikým moc nemluvil, ale ani nenadával, nedělal naschváli, byl duševně nemocný.
  Hrozně jsem ho potěšila, když jsem po svatbě roznášela výslužku po baráku, a aby se někdo neurazil, tak dostali všechny partaje a na něj jsem taky nezapomněla, od té doby na mě nedal dopustit a všude mě chválil, on si na něho nikdo nidky nevzpomněl, tak jsem mu občas šoupla nějakou buchtu, nebo kus bábovky vždycky, když jsem pekla.
  Pak jsme se odstěhovali a on mě ještě dlouho zdravil, vždycky když mě potkal. Pak to s ním bylo čím dál horší a nakonec ho neteř nechala odvést do Kroměříže do léčebny, tam i zemřel. Byl to takový osamělý dědula.

  superkarma: 0 08.02.2005, 07:33:07
 29. avatar
  [6] Lentilka [*]

  Jednu babča Kůtková (u Herty), pak zas Kůstková..., že by se ty babka maskovala a jednalo se porád o tu samou

  superkarma: 0 08.02.2005, 03:10:47
 30. avatar
  [1] Crash_override [*]

  Musím uznat, že s ničím takovým jsem se ještě nesetkala a že zpsob řešení nastalé situace byl bravurně asertivní. (ad to předvánoční seriál o asertivitě) ;)

  superkarma: 0 08.02.2005, 00:14:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme