Domácnost

Úroda z vaší zahrádky bez chemie? Pomůže Biogarden

České hospodyňky a zahrádkáři si oblíbili pěstování ovoce a zeleniny na vlastních záhoncích a zahradách. Často se však musejí vypořádat se škůdci, kteří úrodu napadají. Český biologický fungicidní přípravek Polyversum Biogarden proti plísňovým chorobám rostlin bojuje s houbovitými parazity zcela bez chemie, a tak zaručí sklizeň bez nebezpečných pozůstatků chemických látek, téměř v bio kvalitě.

Pozitivní účinky biofungicidů v boji proti plísňovým chorobám rostlin ocení všichni zahrádkáři a pěstitelé, kteří chtějí sklidit zdravou úrodu bez použití chemie. Postřik Polyversum Biogarden je založen na čistě přírodním mikroskopickém houbovém organismu Pythium oligandrum, který se ve velmi nízkých koncentracích přirozeně nachází v půdě.

Jak funguje Biogarden?

Pythium Oligandrum se chová jako predátor – tělo cizí plísně rozkládá pomocí enzymů a čerpá tak z něj živiny. Jakmile dravá houba pozře svého hostitele, postupně začne odumírat, jelikož už se nemá čím živit. Vzhledem k čistě biologickému účinku nelze ošetřené rostliny škodlivě předávkovat, preparát totiž neobsahuje toxiny a na ošetřených rostlinách či plodech nezanechává škodlivé zbytky chemických látek. Neohrožuje tedy ani včelstva. Polyversum Biogarden nemá žádnou ochrannou lhůtu, což znamená, že kdykoli po aplikaci postřiku lze plody sklízet a po opláchnutí je ihned konzumovat. Pro srovnání: Ochranná lhůta po ošetření chemickými přípravky běžně trvá 10 až 14 dní. Takové termíny se špatně dodržují například v sezoně jahod a rajčat, které se trhají denně.  

 Biogarden

Jak na to?

Přípravek Polyversum Biogarden se prodává ve formě prášku, který zahrádkář rozpustí ve vodě. Během 30 minut se spóry Pythium Oligandrum aktivují a zálivku ke kořenům nebo postřik je možné aplikovat. Roztok se doporučuje použít i k ošetření sazenic rostlin ještě před jejich vysetím jako prevence před plísněmi a v průběhu celé vegetace i sklizně.

Polyversum Biogarden koupíte ve svém zahradnickém centru za doporučenou cenu 150 Kč / 5 g. Suspenzí z tohoto množství ošetříte plochu 300 – 500 m² dle velikosti rostlin. Přípravek je vyroben v České republice a je vyvážen do mnoha států světa jako např. USA, Číny, Polska nebo Maroka.

Více na www.biopreparaty.eu.

   
14.04.2016 - Zahrada a květiny - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] AmeA [*]

  Sml16Sml16

  superkarma: 0 15.04.2016, 22:55:41
 2. [1] bobani [*]

  Sml22

  superkarma: 0 14.04.2016, 08:52:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme