Bulvár

Určité ženy si berou jenom určité muže

Příběh francouzské romantické komedie s názvem Lásko moje, kde jsi? je prostý, řekla bych až fádní. Ona je krásná a on je úspěšný. Mají spolu syna, ale už si nemají co říct. Po delší době  nerozhodnosti jej opustí s milencem, který se ale ukáže stejný jako muž, kterého opustila. Film s populární Sophie Marceau v hlavní roli  je oddychovou podívanou na věčné téma: Určité ženy si berou jenom určité muže. Stále stejné!!!

 

Jak se to stane, že pár, který se před lety bral z velké lásky, nemá najednou žádné společné téma k diskusi? Je to zabezpečená žena a zcela mimo naší realitu nemusí pracovat, ani  se o nic starat. Jenomže jako každá romantická žena má jeden jediný střed své existence – jeho. On to využije a stane se z něj – sebestředný, neurotický  a panovačný MANŽEL. Pro něho je jenom doplňkem jako deštník nebo diář. Všechno podřizuje své práci a svému koníčku – kolu. K tomu motivuje i svoji rodinu. Ale takto to už dál nejde!

 

Jak krásné je setkávat se v kavárničkách, dostávat květiny a knížky a objevovat nového muže. Jak po tom všechny toužíme. A jí se to přihodilo. Antonie (Sophie Marceau) se vrhne do náruče  nové ideální lásky, která má všechno, po čem ženy touží. Dost času, neboť má svobodné povolání, píše scénáře. Věnuje se jenom jí, protože je bezdětný a rozvedený. Ona je jeho jediným koníčkem. Idylka však začíná mít trhliny!  Opuštěný manžel a současný „dokonalý“ milenec se stanou nejlepšími přáteli a až nápadně se začnou jeden druhému podobat. Zvláštní trojúhelník přináší komické situace a mnoho otazníků pro hlavní hrdinku.

 

Zápletka je to vskutku zajímavá, ale bohužel scénář z ní nevytěžil tolik, kolik nabízela. Hrdinka je sama fádní, a tak ani  nemá důvod, aby si stěžovala. Sophie Marceau je sice krásná žena, což  asi ve Francii stačí k důstojnému životu, ale tady ten rozpor cítíme víc. Příběh postrádá jakýkoliv skutečný konflikt a působí poněkud vyfabulovaně. Proto divák ani neví, komu by stranil. Humor je zde taky poněkud krotký. Snad k největším „úletům“ patří docela klišovitě pojaté hrdinčino „podnikání“. Když už, tak s uměním. S kým jiným než s homosexuálním malířem.

 

Snad nejnemohoucnějším  momentem je závěr filmu, když Antonie stojí na křižovatce a má se rozhodnout mezi muži, kteří vlastně o ni ani moc nestojí, i když říkají opak. Návrat k manželovi a oduševnělý odchod s ním i se synem je slaďoučkým, byť málo pravděpodobným závěrem. Možná, že následná idyla vydrží tak do konce víkendu.

 

Místo toho, abych se rozepisovala nad tímto dalším opusem, kterého ambicí je pouze bavit,  zamyslím se nad skutečností, kterou vlastně chce i tento film podtrhnout: proč si bereme stále jen  ten jeden typ muže? Skutečně v sobě doplňujeme něco, co naší osobnosti chybí, aby byla celkem? Snad se vám vybaví znak JIN–JANG, kde v černém poli spočívá bílá tečka a na opačné straně v bílém poli zase černá tečka. To celé tvoří dokonalý celek. Při té příležitosti se mi vybavují rčení typu - protiklady se přitahují. Nevím! Člověk skutečně neustále touží po něčem, co mu chybí. I když mnohokrát ani neví, co to je.

 

Za svého okolí znám ženy, které mají za sebou dvě i tři manželství, a taky dva až tři rozvody. Říkají, že na začátku to bylo skvělé. Ale časem zjistily, že je to stejné jako v předchozím vztahu. Proč se nevyvarovaly vlastností, které jim  na předchozím partnerovi tak vadily? Nebo je jenom v zamilovanosti neviděly? Nebo hledají ideál, který vlastně neexistuje? Jak to vlastně je? Kdybychom věděly, jaká tečka v našem poli schází, nemusely bychom vzdychat: Lásko moje, kde jsi? 

 

   
20.10.2004 - Společnost - autor: Mária Uhrinová

Komentáře:

 1. avatar
  [14] stasha [*]

  Aja: Co nejdřív. Potřebuju něco na nervy......asi medovník

  superkarma: 0 20.10.2004, 21:23:54
 2. avatar
  [13] Aja [*]

  katchabinka: Tobě připadá normální, když se na upoutávce vykecá o čem to je a jakej je konec? Chápala bych, že se má divák navnadit...ale asi to berete tak, že nám pomáháte spíš šetřit rodinný rozpočet Za to fakt dík. Tři stovky umím prošustrovat i jinde... stashoooo...kdy máš čas...?

  superkarma: 0 20.10.2004, 15:08:33
 3. avatar
  [12] Vivian [*]

  znak "jing-jang" neznám. neplést s ping-pong . je to symbol JIN-JANG.

  superkarma: 0 20.10.2004, 14:39:14
 4. avatar
  [11] Clerenc [*]

  Mno nemam slov

  superkarma: 0 20.10.2004, 14:11:20
 5. avatar
  [10] stasha [*]

  katchabinka: Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá......vaše teta Kateřina

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:38:19
 6. avatar
  [9] marta-b [*]

  Sophii Marceau mam hrozně ráda už z filmů Studentka a Fanfan, takže se na to půjdu podívat i když už tady bylo všechno vyzrazený U takovýhle oddychovky se stejně dá většinou od začátku odhadnout, jak to dopadne, ale jako pohodovej film je to na relax dobrý

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:03:55
 7. avatar
  [8] Luciš [*]

  Jo a když jsme na tom první den u nás v kině byli, tak nás bylo diváků pět

  superkarma: 0 20.10.2004, 11:14:45
 8. avatar
  [7] Drahuška [*]

  Zamyšlení na konci článku je zajímavé a film vidět nemusím. Díky.

  superkarma: 0 20.10.2004, 10:59:11
 9. avatar
  [6] k@tchabinka [*]

  stasha ... a jeje.. dalsi takova :) no nic.

  superkarma: 0 20.10.2004, 10:22:15
 10. avatar
  [5] stasha [*]

  Aja: A máš to! Ty si prostě ne a ne zapamatovat, že se mají psát jen kladné reakce

  superkarma: 0 20.10.2004, 10:17:12
 11. avatar
  [4] k@tchabinka [*]

  Ajo..taky nikam chodit nemusis!

  superkarma: 0 20.10.2004, 09:31:43
 12. avatar
  [3] Aja [*]

  Takhle se nedělá reklama na film! Stačí si přečíst o čem je a nikam nejdu!

  superkarma: 0 20.10.2004, 07:50:28
 13. avatar
  [2] Luciš [*]

  Taky si myslím, že je to moc popsané. To už nikoho nepřiláká. Je to ztřeštěná komedie s happy endem, kdy se mužík přemění z arogantního tyrana na milujícího manžela, což je v životě dosti nereálné, ale proto asi komedie, že.

  superkarma: 0 20.10.2004, 07:22:21
 14. avatar
  [1] trdlo [*]

  Jeste ze se na film nechystam, protoze bych byla nastvana, ze autorka prozradila nejen vetsinu deje, ale i zaver

  superkarma: 0 20.10.2004, 00:29:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme