Vážená redakce a ženy-in,
s úrazy se  setká v životě asi každý, a já i mé okolí máme za sebou několik kuriozit. Můj první vážnější úraz se mi stal na koni. Jako dvanáctiletá jsem pomáhala při krocení koní a zvykání na jezdce. Tehdy to byl takový vzpurný hřebeček. Pamatuju si, jak jsem seděla na hřbetě toho koně a říkám: hlavně ho nepouštěj. No, a ten milý člověk ho pustil. Skončila jsem na zemi, kolenem klečíc na kameni. Od té doby mi koleno neslouží tak jak má. Jindy mě zase sestřenka houpala v houpací síti. Zrovna když jsem jí říkala, ať mě nehoupe tak silně aby se to neutrhlo, se ozval podivný zvuk, lana se přetrhla a já vlítla i se sítí do 10 metrů vzdálené hromady uhlí. A rozhodně nezapomenu na den, kdy jsem seděla blízko ohrady s koňmi a hrála si se štěňaty. Náhle jsem na sebou koutkem oka zahlédla stín, jen se mihnul. V tu chvíli jsem ucítila ohromnou bolest. Ach ano, kůň mě kousnul do hlavy.

Mé úrazy však nejsou tak kuriozní, jako to, co prožil můj dnes už bývalý přítel. On je na úrazy expert. Jednou, když byl menší, ho hlídal jeho starší bratr. Maminka bráškovi nakázala, ať malému sundá ze stromu kaštany, aby si z nich mohl dělat zvířátka. A tak bratr vzal cihlu a hodil, aby ty kaštany jako poshazoval. Cihla se odrazila od větve a mého bývalého trefila do hlavy. Později, když povyrostl, začal chodit na hokej. Mnoho let byla na místním stadionu díra v síti. Kdo by to byl řekl, že zrovna ten den vyletí tou dírou puk a trefí mého bývalého do zubů...

No a ještě vám prásknu jeho nejlepší úraz. Jednou takhle šel do posilovny a říká nějakému klukovi: hele nedávej tu činku na lavičku, spadne někomu na nohu. No a spadla, zrovinka jemu. Když ho se sádrou přivezli z nemocnice, uklouzl na schodech a zlomil si tu druhou nohu. Doktoři mu ani nemohli nandat druhou sádru, jak se smáli.

Přeju vám krásný den bez úrazů.

Barracuda


Já jsem se taky nasmála :) Jen víc takových příběhů a snad přežiju i tohle horké odpoledne (nefunguje nám tady klimatizace a pěkně se pečeme). Takže pište, a třeba i vyhrajete!

redakce@zena-in.cz

Reklama