sourozenci

Jsem starší dáma a nemocí mám plno – tím Vás nebudu zatěžovat. Raději Vám napíšu zdravotní historky mých dětí, to je větší zábava.

Mám tři děti, nejstarší syn je od prostřední dcery starší o 21 měsíců, což je vcelku zanedbatelný rozdíl. Oba byli moc hodní, měli se rádi a vyhledávali společné hry, až působili jak dvojčata. I úrazy jsme měly vždy dvakrát.

Začalo to, když syn skákal na nafouknutém balonku, tak dlouho až praskl a Honzík si rozsekl čelo. Jeli jsme na chirurgii na stehy. Za týden dcera spadla tak nešikovně, že si o ostrou hranu budíku rozsekla čelo. Opět šití.

Po půl roce si dcera vrazila nůžky do stehna na pravé noze, syn jí za týden následoval. Opět se šilo. Pak přišla série zlomených nohou a rukou, aby to toho druhého nemrzelo, vždy oba v rozmezí týdne.

Byli v té době pojištění pro případ úrazu a mně už byla hanba chodit do pojišťovny, protože jsem očekávala návštěvu pracovnic sociálky, zda děti nemrzačím úmyslně.

Největší radost měly ovšem děti, po každém úraze jásaly: „To nic, mami, aspoň budeme mít korunky, půjdeme si něco koupit!“ Brali své úrazy jako zdroj příjmů na hračky, které bych jim za normálních okolností nikdy nekoupila, takhle měli bolestné skoro pořád.

Naštěstí i přes veškeré karamboly zdárně vyrostli do dospělosti a až na pár jizviček jsou v pohodě.

Věra

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme za vaše dnešní příspěvky.

Dva nejzajímavější odměníme. První vybraná čtenářka obdrží velké balení kávy Jacobs Velvet a k tomu tělové mléko Dermacol Banana. Druhá v pořadí si připíše na soutěžní konto do Velké vánoční soutěže 500 bodů!

 

Reklama