Kolikrát ročně navštívíte salón, kde se odborně postarají o vaše nehty? Je pravdou, že některé z nás na manikúru chodí pravidelně, ale to jen kvůli tomu, že mají nehty umělé. Ty, co se pyšní zdravými přírodními nehty, se většinou o ně starají doma. Málokdy se ale uvědomují, jaké problémy si mohou způsobit.„Ženy by se o nehty neměly starat doma, a to hned z několika důvodů,“ doporučuje Iva Kořínková ze salonu Nehty Nehty. Její kolegyně Kristýna zmiňuje důvody, proč tomu tak je. „Přeci jen, každý by se měl věnovat tomu, čemu rozumí, zub si také sama nevyvrtáte. Ženy špatně postupují již při samotném zkracování nehtů. To probíhá většinou za pomoci nůžtiček, ale chyba! Vždy používáme pouze pilník. Jenže i ve výběru pilníku dámy chybují. Nikdy by neměl být kovový či skleněný, vždy jen papírový. Ten nesmí být moc hrubý, přírodní nehty tím trpí. Dalším zásadním problémem v domácí péči je používání štípacích kleštiček, kterými si ženy odstraňují kůžičku, mnohdy velmi radikálně. To pak vznikají bolavé záděrky a kůžička následně tvrdne. Takové neodborné zatlačování kůžičky také může vést až k deformaci nehtu, ten je pak vlnitý a dělají se na něm prohlubně. To u nás v salónu vidíme často, bohužel.“

Jaké jsou trendy v úpravě nehtů?

Zapomeňte na křiklavé tóny. Modrá, bordó, béžová, starorůžová, lehká perleť, hlavně nic výrazného, to jsou aktuální barvy na nehty pro podzim a zimu.

Pokud jste nositelkou umělých nehtů, zamyslete se, jestli není čas to změnit. Přirozené nehty jsou totiž podstatně hezčí. Jestli si myslíte opak, stačí zajít k odborníkům, kteří se vám o ně postarají a vy pak jistě změníte názor.  

Líbí se vám matné laky na nehty, tak pro vás máme špatnou správu. Prý už nejsou módní.

Máte na nehtech kamínky, potisky či divoké malůvky? Pryč s tím! V jednoduchosti je krása. Nehty by podle současných trendů měly být jednoduché, nic šíleného a nevkusného.

Čtěte také:

Je pravda, že lak na nehty by měl korespondovat s vaší osobností? Zjistili jsme to, budete se divit!

Nový trend: kosmetický minimalismus

Ofiny jsou trendy! Jaká vám bude slušet?

Pleť jako ze škatulky. Pečujte o ni jako profík!

Uložit

Reklama