Chystáte se v zimě do Alp? Pak máme pro vás zajímavou informaci! Letošní zimní sezonu doplňuje největší česká cestovní kancelář Exim Tours o zájezdy na hory

 „Mezi čtvrt milionu lidí, které Exim Tours vozí ročně letecky k teplým mořím, je určitě velký počet těch, kteří rádi jezdí i na lyže,“ říká Ing. Jan Koláčný, obchodní ředitel EXIM Tours. „Vybudovali jsme si vlastní oddělení, přijali jsme nové lidi,“ podotkl Koláčný.

Firma zajistila pobyty v alpských střediscích, které vybočují od dosavadních nabídek pobytů u teplých moří a současbě je obohacují.  Poprvé tak je k dispozici na všech pobočkách i na intrnetových stránkách největší české cestovní kanceláře  katalog „Lyžování“. Jednotlivá střediska jsou pečlivě vybrána především s ohledem na nabídku sjezdovek. Při výběru ubytovacích kapacit Exim věnoval pozornost právě jejich poloze a vzdálenosti od sjezdovek, popřípadě skibusů. Na rodiny EXIM Tours myslela samozřejmě i s nabídkou pro děti -ubytování zdarma pro děti až do 12 let, některé hotely nabízejí zdarma pro děti i stravování. Po náročném dni na sjezdovkách si rádi odpočinete ve wellness zařízeních, bazénech či saunách. Všechna střediska, nasmlouvená společností EXIM Tours, nabízí apre-ski - zakončení „sportovní“ části dne.

Nejzajímavější oblasti, které Exim nabízí v prvním lyžařském katalogu  

Celkem firma  nabízí 7165 km sjezdovek ve 4 alpských lyžařských zemích. 


Itálie

 

249 km černých sjezdovek

919 km červených sjezdovek

583 km modrých sjezdovek

Bormio - lyžařské středisko na severozápadě Itálie v regionu Lombardie na hranicích se Švýcarskem. Je známé pořádánm Světového poháru v alpském lyžování.

Livigno - patří mezi nejlepší lyžařská střediska v Evropě. 

Val di Fassa - nachází se vedle střediska Val di Fiemme a je vlastně jeho prodloužením. Především je nutno upozornit, že středisko je součástí Sella Rondy, což je propojení více než 400 km sjezdovek i v rámci sousedních středisek Val Gardena, Marmolada a Alta Badia.

Marilleva / Folgarida - skiareál se rozkládá ve dvou výškových úrovních. Marilleva 900 je městečko v údolí spojené lanovkou s Marillevou 1400, ze které vedou vleky a lanovky. Skiareál Folgarida (1300 m) leží na konci Val di Sole směrem na Madonnu. 


Rakousko

364 km černých sjezdovek

1550 km červených sjezdovek

962 km modrých sjezdovek

Schladming - českými lyžaři velmi oblíbené středisko ve spolkové zemi Štýrsko v pohoří Dachstein Tauern patří k TOP 5 lyžařských oblastí Rakouska. Rozsáhlá lyžařská oblast se skládá z 9 skiareálů, která jsou z velké části propojena houpačkami.

Dachstein West - výborné lyžování vhodné především pro rodiny s dětmi a pro středně pokročilé lyžaře. Přibližně 360 km od Prahy. Většinou se jedná o severně orientované svahy, proto jsou zde výborné sněhové podmínky až do konce dubna.

Zillertal - údolí kolem stejnojmenné řeky představuje jednu z největších lyžařských oblastí Rakouska i celých Alp. Lyžařský region Zillertal nabízí až 662 km sjezdovek, 171 nejmodernějších lanovek a vleků a důmyslný systém skibusů, propojující všechna střediska oblasti.

Stubai - údolí jižně od hlavního města Tyrolska Innsbrucku. Nejpopulárnější je zřejmě ledovec na konci údolí, kam vás vyveze kabinová lanovka.


Francie

96 km černých sjezdovek

343 km červených sjezdovek

458 km modrých sjezdovek

Les Trois Vallées (Tři Údolí) - lyžařská oblast se skládá ze čtyř francouzských lyžařských středisek v rozsáhlém údolí Tarentaise v Savojských Alpách. Tato největší lyžařská oblast na světě se nachází v nadmořské výšce od 1100 m do 3200 m a nabízí celkem 600 km dobře upravených sjezdovek.

Espace Killy - oblast Savojských Alp, která zahrnuje dvě světoznámá střediska, starší Val d’Isère a moderní Tignes. Oblast je především známá pořádáním více než 150 Světových pohárů, nejen ve sjezdovém lyžování, ale i v lyžařské akrobacii, jizdě na boulích a na snowboardu a v neposlední řadě olympijských her Albertville 1992.

Risoul / Vars - navzájem propojená střediska tvoří lyžařskou oblast La Foret Blanche ve středu Hautes Alpes. Oblast se pyšní množstvím upravených sjezdových tratí všech obtížností, které jsou při nedostatku sněhu uměle zasněžovány.


Švýcarsko

281 km černých sjezdovek

654 km červených sjezdovek

416 km modrých sjezdovek

Ski region Jungfrau - patří mezi největší lyžařské oblasti v Evropě. Především lze doporučit návštěvu  místní dominanty s nejvýše položenou železniční stanici v Evropě s krásným výhledem na okolní vrcholy.

Zermatt - středisko na pomezí Švýcarska a Itálie je propojeno s italským střediskem Cervinia. Je zde víc než 300 km upravených sjezdových tratí -  lyžařský ráj pro všechny věkové kategorie sportovců a lyžařů.

Davos - luxusní středisko ve východní části Švýcarska. Velmi živé městečko s bohatým nočním životem.

První sezonu EXIM Tours očekává prodej zhruba šesti až sedmi tisíc lyžařských zájezdů.

Podle statistiky AČCKA loni bylo na zimní dovolené 1,487 milionu Čechů, z toho více než třetina vyjela do zahraničí.

Více na www.eximtours.cz

Reklama