Já jsem byla svědkem uplácení tak trochu naruby. Moji rodinu si upláceli policajti. Naši dva známí totiž byli orgáni z povolání. Policejní, samozřejmě.

Jedné prázdninové noci měli spolu noční službu a při zběsilé jízdě skrz vesnici porazili srnku, která se v nešťastnou chvíli vydala na druhou stranu silnice. Nebylo jim líto chudinky srnečky, ale bylo jim líto takové porce zvěřiny, kterou by měli nechat ležet jen tak u silnice. A nedostali lepší nápad než naložit ji do kufru a o druhé hodině ranní zazvonit u nás.

A teď se dostáváme k jádru problému. Oni měli maso. Ale potřebovali ho někde uchovat, potřebovali ho naporcovat a zpracovat a posléze taky potřebovali, aby na ně nikdo nepráskl, že polovinu své služby strávili na našem dvorku a zlili se, jak zákon káže. A to vše potřebovali právě od nás. A tak jsme úplatkem za tyto služby dostali půl srny. Nutno podotknout, že na mém talíři nikdy nebyla.

A to vše mělo zajímavou dohru. Před šestou hodinou ranní, za svítání, jsme byly se sestrou nemilosrdně probuzeny a zaúkolovány zahlazováním stop po uplynulé policejní akci. To znamená vzít kýbl, rejžáky, horkou vodu a likvidovat kaluže krve před domem. „Co se to tu dělo?“ ptali se zvědaví kolemjdoucí, kterých jako na potvoru muselo chodit desetkrát víc než normálně. „Ále… asi nám přejeli kočku,“ vysvětlovali jsme. Nad hlavami nám kroužil policejní vrtulník…

Ovšem ani zmínění páni orgáni nevyvázli jen tak snadno. Během následující služby si je povolal šéf a chtěl vědět, co vyváděli se služebním vozem, že je potřísněn krví. „Krev, jo? A kde?“ zkusili zapírat. Neprošlo to. „Nooo, jsme asi přejeli zajíce, nebo co,“ zkusili výmluvu číslo jedna. „Jasně. A zajíc si v tý rychlosti ještě otevřel kufr a vlez do něj,“ nedal se šéf. A od té doby tihle dva nesměli sloužit spolu.

Tak vidíte, jak to chodí i mezi muži zákona. Nestalo se vám někdy něco podobného? A nezkoušely jste například uplatit policajta kvůli ztrátě bodů? Já jsem takhle dva bodíky zachránila za tisícovku. Pište, těšíme se na vaše úplatkové anabáze na adrese:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama