Domácí pekárna. Mnoho z nás ji letos našlo pod vánočním stromečkem. Jak by taky ne, byla hitem letošních Vánoc. Kdo sháněl dárky pro rodinu na poslední chvíli a měl v plánu překvapit právě touhle „mašinkou", měl hodně často smůlu. Pekárny byly vyprodané.

Podobné překvapení jsme zažili o minulém víkendu při nákupu v hypermarketu. Police s chlebovými směsmi byly odshora až dolů vykoupené. Stejné prázdné místo bylo po chlebových moukách a sušeném droždí. Tak jsme nakoupili mouku obyčejnou" hladkou a polohrubou, nějaká semínka na sypání a droždí v jiném obchodě.

Byli jsme vybavení základními surovinami, pekárnou, kterou jsem kupovala na doporučení zdejších čtenářek, a chybělo nám to základní. Recepty. Znova jsem byla ráda za skvělého pomocníka - internet. Ze všeho nejdříve jsem projela chlebovou diskuzi od Evíka, kterou jsem chodila číst už od doby, kdy jsme Ježíškovi napsali o pekárnu. Potom také diskuzi Chlebík od Hanely, kde jsou vyzkoušené recepty. A další a další stránky, které jsem našla.

A od té doby pečeme a pečeme. :-) Zkoušíme směsi, ale hlavně recepty z internetu. Povedlo se zatím úplně všechno. Občas pozlobí silnější kůrka, ale chleba se ještě ani jednou nepropadl, upekli jsme už i rohlíky a skvělou vánočku. Teď nám zrovna v kuchyni chladne toastový chleba, který se upekl z těsta na rohlíky, jež se mi nechtělo zpracovávat. :-)

Domácích pekařek i tady na žena-in.cz stále přibývá, a proto pro nás všechny otevřeme speciální koutek, kde budou postupně přibývat vyzkoušené recepty, rady od zkušených pekařek, tipy na suroviny a všechno, co potřebujete vědět o pečení.

Dostali jste pod stromeček pekárnu? Nebo uvažujete o její koupi? Či snad patříte mezi zkušené pekařky? Používáte pekárnu pořád tak často jako na začátku, nebo vás už omrzela?

Reklama