.

Unikátní vlasová křídla z pravých vlasů pro osvětovou kampaň o životě s nemocí motýlích křídel

Novinky

Unikátní vlasová křídla z pravých vlasů pro osvětovou kampaň o životě s nemocí motýlích křídel

Součástí osvětové kampaně 12 plus 12, kterou realizuje DEBRA ČR spolu se svou patronkou Jitkou Čvančarovou již pátým rokem, je zejména edice kalendářů a diářů. Tématem kalendáře pro letošní rok se stal motýl, jako symbol onemocnění EB, tzv. nemoci motýlích křídel.

K přípravě kalendáře bylo přizváno 12 umělců z různých oborů, kteří pro ně charakteristickým tvůrčím materiálem a ve spolupráci s populárním českým umělcem svým motýlům vdechli život. Mezi oslovenými byla mimo jiné i vlasová designérka Jana Burdová, majitelka stejnojmenného kadeřnického studia v Teplicích, trojnásobná držitelka titulu Kadeřník roku a Art Designérka značky Redken. List kalendáře pro měsíc srpen tak zdobí herečka Anna Linhartová, které „narostla“ křídla z lidských vlasů, jejichž velikost a zpracování vyvolávají křehký a půvabný dojem lehkosti.

Protagonisty fotografií nového kalendáře kampaně 12 plus 12 jsou čeští populární umělci – Tereza Voříšková, Dan Bárta, Eva Josefíková, Anna Linhartová, Jakub Kohák, Vica Kerekeš, Terezie Kovalová, Barbora Poláková, Kateřina Winterová, Jana Plodková. Na jedné fotografii spolu tančí Nataša Novotná, Adéla Pollertová a Pavla Kratochvílová.

Pestrost a neopakovatelnost pojetí motýla ve fotografiích pak přinesli umělci různých oborů. Mezi těmi, kteří se podíleli na realizaci letošního kalendáře, jsou sklářský designér a výtvarník Rony Plesl, módní návrhář Jakub Polanka, květinový choreograf Mario Wild, originální šperkařka Janja Prokić, ilustrátor Vladimír Strejček, tatéři Ondrash/Ondřej Konupčík a MUSA/Lukáš Musil, designér obuvi a oděvu Pavel Brejcha, designér Jan Činčera, Divadlo Toy Machine nebo právě vlasová designérka Jana Burdová.

burdova

„Mám ráda, když mohu představit kadeřnickou práci v jiném rozměru. V rámci projektu 12 plus 12 jsou to navíc rozměry hned dva. Výtvarná práce s vlasy – je skvělé, když lidé uvidí, co vše je možné s tímto materiálem vytvořit. Vlasy jsou orgánem lidského těla, rostou z nás. Je to podobné, jako bych pracovala s lidskou kůží. Proto mě to tolik oslovuje. Druhý rozměr je pomoc lidem v nepředstavitelně těžkém životním údělu. Děkuji DEBŘE za příležitost k této pomoci alespoň trochu přispět,“komentuje vlasová designérka Jana Burdová.

Pro Janu Burdovou se tento projekt stal velkou výzvou a spolupráce s dalšími špičkovými výtvarníky bylo přesně to, co ji motivovalo překonat sama sebe. Využila svých zkušeností ze soutěží, konkrétně z avantgardních kolekcí, z nichž si odnesla řadu ocenění, včetně AIPP z Paříže.   

„Podíváte-li se na kadeřnické výtvarné práce, máte pocit, že jsou celé z vlasů. Je to pravda pouze částečně. Bez přesné formy by vlasy v tak výstředních tvarech nemohly fungovat. Proto je třeba nejprve vytvořit formu a pak na ni vlasy aplikovat,“ říká Jana Burdová a dodává: „Na motýlovi jsem pracovala několik dnů. A s pravými vlasy, použila jsem jich opravdu hodně.Anna Linhartová, které vlasová křídla na jeden den „narostla“ je nesla statečně a je v nich moc krásná. Přesně splnila mou vizi křehkosti a zranitelnosti, jenž tolik vystihuje mou představu o životě lidí s onemocněním motýlích křídel.“

Autorkou fotografií i celého konceptu je Lucie Robinson, která s DEBRA ČR na kalendáři spolupracovala již počtvrté.

Podrobné informace o křtu kalendáře naleznete na webových stránkách www.debra.cz, www.12plus12.cz.

Profil - Jana Burdová

 • Trojnásobná držitelka absolutního titulu Hairdresser of the Year Czech and Slovak 2008, 2009, 2011 a vůbec první oceněná držitelka titulu Hall of Fame.
 • ·Art Designer značky Redken, profesionální vlasové kosmetiky společnosti L´Oréal, Školitelka klientského přístupu, marketingu a základů legislativy v rámci exkluzivního vzdělávacího projektu Salon Progres kadeřnické akademie L´Oréal.
 • Manažerka a majitelka Studia Jana Burdová v Teplicích, které se specializuje na vyléčení poškozených vlasů, tvorbu střihů a barev na základě luxusně pěstěných vlasů. Tváří studia je herečka a moderátorka Tereza Kostková

Zdroj: tisková zpráva

 

   
14.10.2014 - Redakční novinky - autor: Hana Novotná

Komentáře:

 1. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Krásný nápad, nádherná fotografie. Moc se mi to líbí. Vyloženě vše podtrhuje křehkost slečny Linhartové.

  Nemoc motýlých křídel (EB) je velmi bolestivá a útrpná. Stud zde nemá místo a jen snaha pomoci nestačí. Moc bych si přála, aby na tuto nemoc byl vynalezen lék, nebo alespoň oblečení, které neřeže, nepálí.... Materiál, každý šev, jemňoučký chloupek dokáže způsobit velikou bolest!!!

  superkarma: 0 14.10.2014, 13:31:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme