Součástí osvětové kampaně 12 plus 12, kterou realizuje DEBRA ČR spolu se svou patronkou Jitkou Čvančarovou již pátým rokem, je zejména edice kalendářů a diářů. Tématem kalendáře pro letošní rok se stal motýl, jako symbol onemocnění EB, tzv. nemoci motýlích křídel.

K přípravě kalendáře bylo přizváno 12 umělců z různých oborů, kteří pro ně charakteristickým tvůrčím materiálem a ve spolupráci s populárním českým umělcem svým motýlům vdechli život. Mezi oslovenými byla mimo jiné i vlasová designérka Jana Burdová, majitelka stejnojmenného kadeřnického studia v Teplicích, trojnásobná držitelka titulu Kadeřník roku a Art Designérka značky Redken. List kalendáře pro měsíc srpen tak zdobí herečka Anna Linhartová, které „narostla“ křídla z lidských vlasů, jejichž velikost a zpracování vyvolávají křehký a půvabný dojem lehkosti.

Protagonisty fotografií nového kalendáře kampaně 12 plus 12 jsou čeští populární umělci – Tereza Voříšková, Dan Bárta, Eva Josefíková, Anna Linhartová, Jakub Kohák, Vica Kerekeš, Terezie Kovalová, Barbora Poláková, Kateřina Winterová, Jana Plodková. Na jedné fotografii spolu tančí Nataša Novotná, Adéla Pollertová a Pavla Kratochvílová.

Pestrost a neopakovatelnost pojetí motýla ve fotografiích pak přinesli umělci různých oborů. Mezi těmi, kteří se podíleli na realizaci letošního kalendáře, jsou sklářský designér a výtvarník Rony Plesl, módní návrhář Jakub Polanka, květinový choreograf Mario Wild, originální šperkařka Janja Prokić, ilustrátor Vladimír Strejček, tatéři Ondrash/Ondřej Konupčík a MUSA/Lukáš Musil, designér obuvi a oděvu Pavel Brejcha, designér Jan Činčera, Divadlo Toy Machine nebo právě vlasová designérka Jana Burdová.

burdova

„Mám ráda, když mohu představit kadeřnickou práci v jiném rozměru. V rámci projektu 12 plus 12 jsou to navíc rozměry hned dva. Výtvarná práce s vlasy – je skvělé, když lidé uvidí, co vše je možné s tímto materiálem vytvořit. Vlasy jsou orgánem lidského těla, rostou z nás. Je to podobné, jako bych pracovala s lidskou kůží. Proto mě to tolik oslovuje. Druhý rozměr je pomoc lidem v nepředstavitelně těžkém životním údělu. Děkuji DEBŘE za příležitost k této pomoci alespoň trochu přispět,“komentuje vlasová designérka Jana Burdová.

Pro Janu Burdovou se tento projekt stal velkou výzvou a spolupráce s dalšími špičkovými výtvarníky bylo přesně to, co ji motivovalo překonat sama sebe. Využila svých zkušeností ze soutěží, konkrétně z avantgardních kolekcí, z nichž si odnesla řadu ocenění, včetně AIPP z Paříže.   

„Podíváte-li se na kadeřnické výtvarné práce, máte pocit, že jsou celé z vlasů. Je to pravda pouze částečně. Bez přesné formy by vlasy v tak výstředních tvarech nemohly fungovat. Proto je třeba nejprve vytvořit formu a pak na ni vlasy aplikovat,“ říká Jana Burdová a dodává: „Na motýlovi jsem pracovala několik dnů. A s pravými vlasy, použila jsem jich opravdu hodně.Anna Linhartová, které vlasová křídla na jeden den „narostla“ je nesla statečně a je v nich moc krásná. Přesně splnila mou vizi křehkosti a zranitelnosti, jenž tolik vystihuje mou představu o životě lidí s onemocněním motýlích křídel.“

Autorkou fotografií i celého konceptu je Lucie Robinson, která s DEBRA ČR na kalendáři spolupracovala již počtvrté.

Podrobné informace o křtu kalendáře naleznete na webových stránkách www.debra.cz, www.12plus12.cz.

Profil - Jana Burdová

  • Trojnásobná držitelka absolutního titulu Hairdresser of the Year Czech and Slovak 2008, 2009, 2011 a vůbec první oceněná držitelka titulu Hall of Fame.
  • ·Art Designer značky Redken, profesionální vlasové kosmetiky společnosti L´Oréal, Školitelka klientského přístupu, marketingu a základů legislativy v rámci exkluzivního vzdělávacího projektu Salon Progres kadeřnické akademie L´Oréal.
  • Manažerka a majitelka Studia Jana Burdová v Teplicích, které se specializuje na vyléčení poškozených vlasů, tvorbu střihů a barev na základě luxusně pěstěných vlasů. Tváří studia je herečka a moderátorka Tereza Kostková

Zdroj: tisková zpráva

 

Reklama