.

Unikátní tunel vedoucí přes sklepy Velkopopovického pivovaru se stal v roce 2012 oblíbenou atrakcí

Novinky

Unikátní tunel vedoucí přes sklepy Velkopopovického pivovaru se stal v roce 2012 oblíbenou atrakcí

Do pivovaru Velké Popovice zavítalo v loňském roce takřka 28 tisíc turistů. K nejčastějším návštěvníkům patří tradičně Češi, tvořící více než polovinu celkové návštěvnosti.

Přijíždějí ale i zahraniční hosté, hlavně ze zemí, v nichž je Kozel rovněž populárním pivem. Nejpočetnější skupinu tvoří Rusové a následně turisté z Maďarska. Velkopopovický pivovar, jedno z nejnavštěvovanějších míst v regionu, láká stále více návštěvníků ze vzdálených zemí, například z Japonska, Kanady a Tchaj-wanu.

V roce 2012 byla ve velkopopovickém pivovaru dokončena nová prohlídková trasa, která je nyní rozšířena o návštěvu sklepů s ochutnávkou piva Velkopopovický Kozel a především o unikátní tunel, spojující sklepy se stáčírnou. U vstupu do sklepů je možno zhlédnout největší dřevěný pivovarský sud o objemu 96 hl, v budově stáčírny přibyla nově expozice vývozu piva Velkopopovický Kozel do celého světa.

Popovický pivovar s téměř 140letou tradicí vyhledávají nejčastěji tuzemští návštěvníci.
Od Prahy je vzdálen pouhých patnáct kilometrů, proto je ideálním cílem pro pěší i cyklistickou turistiku. Jeden z architektonicky nejzajímavějších pivovarů přitahuje stále více pozornosti také ze zahraničí, úměrně rostoucí oblibě piva Velkopopovický Kozel. Češi přijíždějí především individuálně, zahraniční návštěvníci sem dorazí většinou organizovaně s cestovními kancelářemi.

kozel

„Neustále hledáme nové, atraktivní možnosti, jak našim návštěvníkům přiblížit historii pivovaru a výrobu našeho piva. Samozřejmě neopomíjíme přirozenou součást pivovaru a živou legendu kozla Oldu, kterému jsme se s pomocí plzeňských bednářů postarali
o nový příbytek,“ shrnula novinky roku 2012 Eva Kršňáková, vedoucí návštěvnického centra Pivovaru Velké Popovice.

K návštěvnosti Popovic přispívá i řada speciálních akcí pořádaných v pivovaru v průběhu celého roku. K vyhlášeným patří každoroční Vepřové hody, jarní Pochod krajinou barona Ringhoffera, slavnosti Den Kozla, Léto s Kozlem a další. Na bohatý program se mohou těšit návštěvníci i v letošním roce.  

Návštěvu pivovaru lidé propojují i s nákupem v kozlím obchodě, který nabízí širokou škálu dárkových předmětů s logem Velkopopovický Kozel, a s posezením ve stylové restauraci Velkopopovická Kozlovna vedle pivovaru, kde Kozlovy gurmánské dny přinášejí svým hostům nabídku speciální gastronomie.

budova

Aktuální informace o aktivitách a projektech podporovaných značkou Velkopopovický Kozel najdete na internetových stránkách www.kozel.cz

tisková zpráva

   
04.02.2013 - Redakční novinky - autor: redakce

Komentáře:

 1. [5] onohlo [*]

  pěkný příspěvek

  superkarma: 0 20.03.2013, 12:20:56
 2. avatar
  [4] tajnostii [*]

  Moc hezkéSml22

  superkarma: 0 06.02.2013, 07:35:33
 3. avatar
  [3] ekleinovka [*]

  Zatím mám prozkoumaný pouze náš pivovar a to důkladněSml57

  superkarma: 0 04.02.2013, 16:09:10
 4. avatar
  [2] Jindriska8 [*]

  Moc pěkné a Kozla si občas dáme.Sml16

  superkarma: 0 04.02.2013, 15:18:43
 5. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16ten pivovárek je moc hezký.... byli jsme tam na exkurzi a bylo to fajn..

  superkarma: 0 04.02.2013, 11:49:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme