Každý sportovec potvrdí, že kvalitní obuv je klíčová pro jeho komfort, bezpečí i výkon, stejně jako zkušení řidiči podobně ohodnotí pneumatiky, jež „obouvají“ na své automobily. Zimní pneumatika s plně vyváženými vlastnostmi při jízdě na sněhu, ledu i za mokra tak představuje základ, který autu, stejně jako obuv noze běžce, umožňuje stabilní pohyb na cestě. Specialisté společnosti Continental se proto rozhodli zúročit více než sto čtyřicet let zkušeností s výrobou gumárenských technologií a spojili síly s vývojáři firmy adidas. Společně vytvořili několik řad obuvi s podrážkou ze směsi inspirované vlastnostmi pneumatik, a to včetně například outdoorových bot Terrex, které jsou dostupné i na českém trhu. Zde zákazníci k nákupu pneumatik Continental do 20. listopadu navíc získají poukaz v hodnotě 500 Kč a slevu až 35 % na vybrané zboží adidas z prodejen A3 sport.

Adidas

  • Experti společnosti Continental s vývojáři firmy adidas vytvořili sportovní obuv s podrážkou využívající vlastností směsi pro výrobu pneumatik
  • Outdoorové modely z řady Terrex vhodné pro zimní sezónu jsou dostupné i na českém trhu
  • Do 20. listopadu 2013 budou mít zákazníci Continental možnost k nákupu pneumatik pořídit výrobky adidas s technologií Continental za mimořádnou cenu

Když se řekne Continental, většině z nás se vybaví kvalitní pneumatiky převážně pro osobní nebo nákladní automobily. Přitom již od svého založení v roce 1871 se společnost úspěšně zabývala i výrobou podrážek a podpatků. Na tuto letitou tradici se přední experti Continentalu rozhodli navázat v současnosti, když spojili síly s dalším lídrem svého oboru, výrobcem sportovního oblečení a vybavení adidas. Několikaletá spolupráce přinesla ovoce - běžecké a outdoorové boty. Jejich podrážka díky svému tvaru a materiálu, který využívá to nejlepší z technologie směsí Continental, umožňuje na běžecké trati i vysokohorské túře podávat maximální výkony a zároveň zajišťuje pohodlí a stabilitu. Skvělá přilnavost, jíž jsou podrážky Continental typické, dovoluje běžci dosáhnout špičkových výsledků. V nejextrémnějším outdooru pak dokáže zajistit bezpečí, mnohdy i zachránit zdraví či dokonce život sportovce.

„Směs používaná při výrobě pneumatik se od materiálu na podrážky obuvi musí lišit jak ze zdravotních a hygienických, tak ryze praktických důvodů. Musí být lehčí, pružnější, musí odolat různorodým povrchům i splňovat designové požadavky,“vysvětluje Fabian Dettmer, expert vývoje materiálů společnosti Continental. „Při vývoji outdoorové řady Terrex nám pomohly předchozí zkušenosti s horskými koly, zejména co se profilu podrážky týče. Tyto boty tak mají ve výsledku až o 30 % lepší přilnavost než srovnatelné modely na trhu. Věřím proto, že si získají přízeň u profesionálních i příležitostných sportovců,“ uzavírá.

Podrážky pro řadu Terrex jsou vyráběny z extrémně odolné směsi, která se osvědčila během testování v těch nejnáročnějších podmínkách. Skvělou přilnavost zajistí za všech povětrnostních podmínek a představuje spolehlivou oporu při pohybu v různorodém terénu, jako je kamenná poušť či na ledovec. Spolupráce Continentalu s adidasem jasně dokazuje, že technologie výroby pneumatik mohou pro sportovní obuv znamenat převratné inovace. Obuv adidas Continental zaručuje jistou chůzi ve sněhu, na ledu i za ztížených povětrnostních podmínek, stejně tak jako prémiové zimní pneumatiky Continental ContiWinter ContactTM TS 850 představují pro řidiče ideální volbu pro zimní sezónu. Continental ContiWinterContactTM TS 850 se staly lídrem letošního testování a zvítězily také v testu zimních pneumatik v rozměru 185/65 R15 T provedeném Autoklubem ČR.

Společnost Continental navíc v České a Slovenské republice pro svoje zákazníky ve spolupráci se značkou adidas připravila speciální poděkování. Do 20. listopadu získají za nákup a montáž pneumatik Continental v některém z pneuservisů vybraných partnerů poukaz v hodnotě 500 Kč na vybrané zboží adidas z prodejen nebo internetových obchodů A3 sport.

Adidas

Reklama