Máte problém přečíst v poslední době příbalový leták? V restauraci stále více oddalujete jídelní lístek? To mohou být prvotní projevy vetchozrakosti tedy problém se zaostřováním do blízka. Oční klinika DuoVize nabízí řešení tohoto problémů novou metodu Raindrop.  

Raindrop

Metoda Raindrop je vhodná pro pacienty, kteří doposud žádné brýle na čtení nepotřebovali, ale najednou se jim vidění na čtení začalo zhoršovat. Raindrop je miniaturní hydrogelová čočka v podobě dešťové kapky, kterou chirurg implantuje přímo do rohovky, pod rohovkový flap vytvořený femtosekundovým laserem. Jemně a šetrně mění zakřivení rohovky, čím zajišťuje kvalitní vidění nablízko i na střední vzdálenost – bez brýlí na čtení. „Mini čočku implantujeme jen do jednoho, nedominantního oka. Do toho, které člověk víc používá při vidění do blízka a na čtení. Vedoucí oko, které víc využívá při zaostřování vidění na dálku, mu zůstává nezměněné.“ Metoda je určená pro pacienty nad 45 let, kteří potřebují brýle pro čtení.

Manažerka Monika Ziková (45) po odstranění brýlí na čtení metodou Raindrop: „Čtu i ta nejmenší písmenka.“Největší omezení jsem prožívala v obchodě. Z pohodlnosti se mi nechtělo vytahovat pouzdro s brýlemi a tak jsem často ani nic nekoupila a radši odešla. Bez brýlí jsem si nedokázala přečíst ani sms. Když jsem si je nasadila při práci, překážely mi zase do dálky. Dnes mohu říci, že celá operace byla příjemnější než návštěva kosmetiky. Překvapilo mě, že byla skutečně celá bez bolesti, během samotného zákroku i po něm. Jsem nadšená, že opět mohu číst bez brýlí noviny, přijímat a odesílat sms a zase si užívám nákupy. Konečně mohu zkontrolovat cenovky na zboží, přečíst složení čajů, nebo i datum trvanlivosti a vůbec dělat všechny věci, které mi dříve přišly úplně samozřejmé, ale se zhoršujícím se zrakem jsem se jich musela vzdávat.

Využijte nabídku do 18. Září 2014

Implantace dešťové kapky nyní za 41.000 Kč

Více informací najdete na stránkách www.duovize.cz

Reklama