.

Unikátní křišťálové ozdoby od nevidomých září na Václavské náměstí

Novinky

Unikátní křišťálové ozdoby od nevidomých září na Václavské náměstí

Letošní advent se ponese v duchu nádherných vánočních ozdob z českého křišťálu, které vyrobili lidé s těžkým zrakovým postižením. Originální ověsy se budou prodávat na adventních trzích na Václavském náměstí a výtěžek z prodeje poputuje do sbírky Světluška. Kupující navíc dostanou ke každé zakoupené ozdobě zdarma další, kterou budou moci zavěsit na konstrukci vánočního stromu vedle prodejního stánku.

 

Nápad vyrábět vánoční ozdoby z křišťálu se zrodil v hlavách zaměstnankyň tradiční české společnosti Preciosa Lighting. Bylo jim líto, že po dokončení luxusních lustrů a svítidel zůstává spousta menších křišťálových kousků, které se dále nevyužívají. „Naše kolegyně z výroby za námi přišly s tím, ať pro zbylé křišťály najdeme nějaké smysluplné uplatnění. Spojili jsme se tedy s Nadačním fondem Českého rozhlasu Světluška a křišťály jim nabídli coby surovinu pro práci v chráněných dílnách,“ líčí Jindra Vejvodová, ředitelka marketingu a komunikace Preciosa Lighting. 

scya

„Zakoupením jediné vánoční ozdoby od Světlušky tak ozdobíte svůj stromek doma, rozsvítíte náměstí pro kolemjdoucí, a navíc nadělíte dárek nevidomým,“ vysvětluje Linda Vaňková, vedoucí sbírky Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu, který již přes deset let pomáhá nevidomým a lidem s těžkým zrakovým handicapem vést maximálně samostatný život.  Vánoční Křišťál pro Světlušku stojí 80 Kč. V rukou nevidomých vzniká také limitovaná exkluzivní edice zlatem zdobených skleněných zvonečků v ceně 400 Kč za jeden.

 Světluška se na výrobě křišťálových ozdob z komponentů domluvila s Pobytovým rehabilitačním a rekvalifikačním střediskem pro nevidomé Dědina, které dlouhodobě podporuje. V dílně drátování během podzimu vzniklo již více než dva tisíce kusů několika druhů ověsů. „Naši klienti výrobě ozdob zcela propadli. Práce s křišťálem je velmi živá a kreativní, umožňuje plně zapojit fantazii a vytvářet neuvěřitelné věci. Doufám, že tyto originální ozdoby ocení i návštěvníci adventních trhů,“ říká Naděžda Modráčková, ředitelka Pobytového rehabilitačního a rekvalifikačního střediska pro nevidomé Dědina.

Za projektem Křišťál pro Světlušku stojí Nadační fond Českého rozhlasu, Preciosa Lighting a Pobytové rehabilitační a rekvalifikační středisko pro nevidomé Dědina o.p.s.

Adventní trhy vypukly na Václavském náměstí v sobotu 29. listopadu a potrvají do 8. ledna.

\ysxc

   
03.12.2014 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

 1. [2] knihovna [*]

  Dobrý nápad a záslužná činnost. Sml67 Sml79Hezké dárečky.

  superkarma: 0 03.12.2014, 13:41:02
 2. avatar
  [1] kaba [*]

  tak to je nádhera, jsou moc šikovní, to bych nedokázala ani když vidím Sml67

  superkarma: 0 03.12.2014, 12:50:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme