Do práce „uniformu „nosit naštěstí nemusí. Ale považovala by za rozumné, kdyby se zavedly uniformy ve školách. Zabránilo by se tak šikaně, kvůli sociálním rozdílům. Co si o tom myslíte?

Zdravím Danu a všechny ostatní čtenářky!  Ráno vstanu, z pyžama, které považuji za dress code pro pohodlné spaní, pak se převleču do něčeho, v čem se nestydím mezi lidi. Můj zaměstnavatel nic nenařídil, jdu si v čemkoliv, hlavně, že jsem čistá a sama sobě se líbím. Během práce se stává, že potřebuji vyrazit ven, nastává čas výměny oděvu.

Civil měním za montérky, které na sobě dávají znát, že byly už použity pro práci. Od pondělí mám levou nohavici od bláta, z úterý se mi ještě v kapsách schovává pár semínek obilí, kterým jsem kráčela a dnes zmoknu... Obuji gumáky, navleču pršiplášť a vyrazím. Co na tom, že vypadám naprosto nepřitažlivě? Hlavně, že jsem v suchu a není mi zima. Po návratu do kanceláře ze sebe udělám zase „člověčici“ v mezích pohlednou.

 Doma na sebe hodím epesní tepláky a tričko a ujímám se domácích povinností. Ano, máte pravdu, i doma má žena vypadat upraveně, ale to jde i v těch teplácích, přeci nebudu uklízet a vařit v šatech, no ne? Tady se pozastavím u dnešní odměny - kuchyňské zástěry. Nepoužívám, neb žádnou nemám, když mám vaření, u kterého předpokládám znečištění sama sebe, obleču nějaké staré triko, kterého mi nebude líto. Večer gardérobu doženu něčím, oku mužskému, lahodícím. 

 Jak jsem psala, práce mi nenařizuje žádný styl. Volím dle svého gusta a jsem za to ráda. Prostě každá část dne má svoje oddělení v mém šatníku. Podle situace volím správnou polici:)

 Kde bych ovšem doporučila jednotné oblečení? Do školy. Asi to bude ještě chvíli trvat, ale snad se toho dočkáme. Děti umí být nepříjemné. Ty, co mají bohaté rodiče se rády povyšují nad ostatní a pohrdají jimi jen proto, že nemají značkové oblečení. Myslím, že uniformy ve školách by tomu aspoň částečně zamezily.

Jaký máte názor vy? My dospělí jsme přece jen odolnější vůči pomluvám. Děti si zvykají na tvrdost života. Trochu bychom jim ulehčili.

Příjemný pátek přeje Ifulinkaa

Máte pravdu, že školní uniformy mají něco do sebe a osvědčily se v mnoha státech. Jen si to trošku nedovedu představit u nás. Co je nové a netradiční, vždycky narazí. Přinejmenším na to, že by uniforma nebyla zadarmo. Ale možná to vidím až moc černě a ráda si přečtu jiný názor.

Co vy na to, milé ženy-in? Zavedly byste škoní uniformy? V čem vidíte klady a v čem zápory? Napište nám svůj názor na: redakce@zena-in.cz

Reklama